What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ανακοινώθηκε η Amiga 500 Mini!

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ήρθε επιτέλους η στιγμή που το trend των re-releases κλασικών game platforms σε μίνι μορφή έφτασε σε έναν από τους πιο αγαπημένους home computers όλων των εποχών. Πριν από λίγο ανακοινώθηκε επίσημα η Amiga 500 Mini:









Η συσκευή θα περιλαμβάνει 25 games και η επίσημη κυκλοφορία αναμένεται στις αρχές του 2022. Τα 12 games που έχουν ανακοινωθεί μέχρι στιγμής είναι τα Alien Breed 3D, Another World, ATR: All Terrain Racing, Battle Chess, Cadaver, Kick Off 2, Pinball Dreams, Simon The Sorcerer, Speedball 2: Brutal Deluxe, The Chaos Engine, Worms: The Director’s Cut, Zool: Ninja Of The ‘nth Dimension.

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Επίσης σημαντικά στοιχεία: Περιλαμβάνει "perfect emulation" (σύμφωνα με την εταιρία) για Α500 (OCS και ECS) και Α1200 και μπορείς να βάλεις δικά σου παιχνίδια μέσω USB.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το ATR μου χρωστάει δυο-τρία joystick και μερικούς μήνες (καθαρούς) από την ζωή μου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Να υποθεσω οτι απευθηνεται σε κοινο που θελει να ζησει την αναμνηση;
το perfect emulation δεν το καταλαβαινω ως φαση. ξερω για το OCS/ECS. τα παιχνιδια της 500, επαιζαν και στην 500+ και στην 1200.
δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και για την 3000.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
το μόνο που κάνει αυτό είναι να μας υπενθυμίζει τι άδοξα πήγε μια φοβερή πλατφόρμα που θα μπορούσε σήμερα να είναι ο τρίτος πόλος του home computing.
 

eternal champion

Gelatinous Cube
Joined
Dec 8, 2018
Messages
61
Ο σημαντικότερος λόγος για την αγορά του πιστεύω είναι για να ξαναπαίξει κανείς Kick Off 2, όμως το χειριστήριο που βλέπω στην φωτογραφία δεν κάνει γι' αυτή τη δουλειά. Ελπίζω το τελικό προϊόν να υποστηρίζει 9pin joystick to usb adapters για να μπορούν να χρησιμοποιήσουν τα παλιά τους joystick όσοι τα κράτησαν.
Αν μάλιστα εκτός από δικά μας παιχνίδια από usb μπορεί να τρέξει και κάνα deluxe paint, θα είναι ένα πλήρες πακέτο αναμνήσεων.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
9:42, 12:41 🤣 🤣 🤣 🤣 δεν περιμενα τετοια σχολια απο review με συγκεκριμενο γερικο υφος.
Η Amiga 500 mini, μπορει να ηρθε σαν πειρασμος με σεκσυ εσωρουχα για να γαργαλησει τις αναμνησεις μου αλλα, 25 παιχνιδια;
Νομιζω πως θα μπορουσαν καλυτερα. Ο αριθμος των παιχνιδιων της amiga κανει τα 25 παιχνιδια που προσφερουν, να μετατρεπει την Amiga 500 mini σε demo φαση.
Ωραιο το σκακι αλλα πως να χαμογελασω οταν απουσιαζουν σημαντικοι τιτλοι;
Ντροπη και αισχος που ξεχασα τον τιτλο. Ενα συγκεκριμενο, με εναν πειρατη σε κατακομβες του θανατου. Ειναι ενα πολυ αξιολογο παιχνιδι για να απουσιαζει. Αυτο το πραγματακι θα επρεπε να προσφερει πολλους τιτλους.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Διαγωνισμος για τα χειροτερα παιχνιδια ηταν αυτος;

Προφανώς υπήρχαν θέματα με το licensing αλλά αφού μπορείς να περάσεις δικά σου games δεν νομίζω ότι είναι μεγάλο θέμα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Προφανώς υπήρχαν θέματα με το licensing αλλά αφού μπορείς να περάσεις δικά σου games δεν νομίζω ότι είναι μεγάλο θέμα.

Βασικά ολόκληρο image σκληρού μπορείς να περάσεις!! Αλλά δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Βασικά ολόκληρο image σκληρού μπορείς να περάσεις!! Αλλά δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ!!

Ναι, είδα κάτι για παιχνίδια σε μορφή WHDLoad αλλά έχει περάσει καιρός από τότε που ασχολήθηκα τελευταία φορά με emulation και δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Ναι, είδα κάτι για παιχνίδια σε μορφή WHDLoad αλλά έχει περάσει καιρός από τότε που ασχολήθηκα τελευταία φορά με emulation και δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες.

Σήμερα αύριο, θα το κοιτάξω!!!
 
Top Bottom