What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ASSASSIN’S CREED: VALHALLA

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
@mits@kos Δες ποσο πωλειται το Odyssey αυτες τις μερες, σε 1-2 χρονια θα εχει πεσει παρα πολυ και το Valhalla γιατι θα εχει βγει το next hot AC.
~17 euro η απλή έκδοση & ~25 η Gold (παίζει σε Fanatical & Instant Gaming)
To τσίμπησα μολις χθες ετσι για το ΡΟΚ
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έχω ψηθεί τόσο άσχημα με το Valhalla που περιμένω να μπει η γραμμή τηλεφώνου στο σπίτι για να το πάρω και να πλακωθω στο κατέβασμα.
Εννοείται ότι τα δύο προηγούμενα μπαίνουν σε τριτοτεταρτη μοίρα
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εννοείται ότι τα δύο προηγούμενα μπαίνουν σε τριτοτεταρτη μοίρα

Εγω παλι το ακριβως αναποδο, αν δεν φιλοτιμηθω να επιστρεψω (με new game μετα απο τοσο καιρο) στο Odyssey δεν κοιτω αλλο AC.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Σωστό, όμως το ρεκόρ πωλήσεων μέσω uPlay δεν σημαίνει ότι οι πωλήσεις συνολικά δεν μειώθηκαν. Είναι δύσκολο να υπολογίσουμε συν και πλην χωρίς συγκεκριμένα νούμερα αλλά προσωπικά δεν πιστεύω ότι τα χρήματα από τις πωλήσεις στο uPlay φτάνουν έστω και στο μισό τις πωλήσεις στο Steam.

Πράγματι είναι δύσκολο να βγουν ασφαλή συμπεράσματα. Αλλά ακόμα κι αν η εκτίμησή σου είναι σωστή, μέρος των χαμένων πωλήσεων ισοφαρίζεται από το 30% καπέλο του Steam που γλιτώνει η Ubi, οπότε ίσως και να μην της έχει κάτσει τόσο άσχημα αυτή η κίνηση. Χώρια που -μακροπρόθεμα- φέρνει κόσμο στο uPlay και όταν αυτοί χτίσουν βιβλιοθήκη εκεί, θα έχουν επιπλέον κίνητρο να πάρουν κι άλλα μέσω της πλατφόρμας.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Σωστό, όμως το ρεκόρ πωλήσεων μέσω uPlay δεν σημαίνει ότι οι πωλήσεις συνολικά δεν μειώθηκαν. Είναι δύσκολο να υπολογίσουμε συν και πλην χωρίς συγκεκριμένα νούμερα αλλά προσωπικά δεν πιστεύω ότι τα χρήματα από τις πωλήσεις στο uPlay φτάνουν έστω και στο μισό τις πωλήσεις στο Steam.

Πωλήσεις στο Steam δε θα μάθουμε ποτέ. Για την τωρινή κατάσταση η UBI πάντως είναι πανευτυχής. Επιχειρηματίες είναι αν έχαναν από την αλλαγή πλατφόρμας πιστεύω θα έβρισκαν τρόπο να ξαναγυρήσουν. Δεν υπάρχει κάποιο επίσημο στοιχείο που να αποδεικνύει πως η συνεργασία είναι ζημιογόνα, το αντίθετο μάλιστα.


Αυτά είναι περσινά άρθρα και τα πρώτα αποτελέσματα της συνεργασίας.

CEO Yves Guillemot talked about the partnership with Epic Games Store mentioning that Ubisoft and Epic are “working very well hand-in-hand” to make sure they can grow sales between both the Epic Games Store and the Uplay Store (which is doing “extremely well”). Growth is coming step-by-step and combining the two stores Ubisoft is “very happy” with what they are achieving.


Ο πρώτος τίτλος που βγήκε στο EGS

“With this deal, we saw an opportunity to increase player exposure to our own store while at the same time supporting a partner that greatly values our games and provides better terms,” said Guillemot. “Early indications are supportive, as PC pre-orders are higher than for the first Division, and pre-orders on the Ubisoft store are six times higher. We believe this deal is a long-term positive for Ubisoft.”
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Πράγματι είναι δύσκολο να βγουν ασφαλή συμπεράσματα. Αλλά ακόμα κι αν η εκτίμησή σου είναι σωστή, μέρος των χαμένων πωλήσεων ισοφαρίζεται από το 30% καπέλο του Steam που γλιτώνει η Ubi, οπότε ίσως και να μην της έχει κάτσει τόσο άσχημα αυτή η κίνηση. Χώρια που -μακροπρόθεμα- φέρνει κόσμο στο uPlay και όταν αυτοί χτίσουν βιβλιοθήκη εκεί, θα έχουν επιπλέον κίνητρο να πάρουν κι άλλα μέσω της πλατφόρμας.

Πωλήσεις στο Steam δε θα μάθουμε ποτέ. Για την τωρινή κατάσταση η UBI πάντως είναι πανευτυχής. Επιχειρηματίες είναι αν έχαναν από την αλλαγή πλατφόρμας πιστεύω θα έβρισκαν τρόπο να ξαναγυρήσουν. Δεν υπάρχει κάποιο επίσημο στοιχείο που να αποδεικνύει πως η συνεργασία είναι ζημιογόνα, το αντίθετο μάλιστα.


Αυτά είναι περσινά άρθρα και τα πρώτα αποτελέσματα της συνεργασίας.

CEO Yves Guillemot talked about the partnership with Epic Games Store mentioning that Ubisoft and Epic are “working very well hand-in-hand” to make sure they can grow sales between both the Epic Games Store and the Uplay Store (which is doing “extremely well”). Growth is coming step-by-step and combining the two stores Ubisoft is “very happy” with what they are achieving.


Ο πρώτος τίτλος που βγήκε στο EGS

“With this deal, we saw an opportunity to increase player exposure to our own store while at the same time supporting a partner that greatly values our games and provides better terms,” said Guillemot. “Early indications are supportive, as PC pre-orders are higher than for the first Division, and pre-orders on the Ubisoft store are six times higher. We believe this deal is a long-term positive for Ubisoft.”

Καμία αντίρρηση και στους δύο, με την επισήμανση ότι όλα αυτά είναι PR. Το τι ισχύει πραγματικά θα το δούμε στην πράξη, γιατί τα ίδια έλεγαν όλοι για την ΕΑ και εντέλει είχαμε τη μεγάλη επιστροφή.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Καμία αντίρρηση και στους δύο, με την επισήμανση ότι όλα αυτά είναι PR. Το τι ισχύει πραγματικά θα το δούμε στην πράξη, γιατί τα ίδια έλεγαν όλοι για την ΕΑ και εντέλει είχαμε τη μεγάλη επιστροφή.

Τα άρθρα είναι από συνομιλίες της UBI με τους μετόχους της κατά την παρουσίαση των οικονομικών αποτελεσμάτων της. Θα έλεγα PR και κάτι παραπάνω. Προσωπικά θα μου άρεσε να είναι και στο Steam και αλλού. Όσο πιο μεγάλη τοποθέτηση στην αγορά τόσο καλύτερα.
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Το απολαμβάνω σαν ακριβό κρασί. Το πίνω γουλιά γουλιά και εξερευνώ τα πάντα. Βοηθάει το ότι είναι σαν να παίζω σε δεύτερο Skellige λόγω τοπίων και soundtrack.




(αργοπορημένο) Edit: Μπορεί κάποιος Mod να το αλλάξει σε Tom G το nick μου; Με λένε Τομ Τζι, όχι Τομγκ. Thank.
 

Attachments

  • 20201110230648.jpg
    20201110230648.jpg
    377.8 KB · Views: 9
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Θωμάς Ακουϊνάτης ο Τζι
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Ύστερα από 34 ώρες παιχνδιού έχω να πω πως δεν είμαι ούτε στα μισά. Νιώθω ένα μικρό burn out και αυτό γιατί τελείωσα το Odyssey και τα DLC's αρκετά πρόσφατα (3-4 μήνες πριν). Κατά τη προσωπική μου άποψη, θέλει ένα 6μηνο αποχής μεταξύ Odyssey και να Valhalla για να το ζήσεις χωρίς να καείς τόσο γρήγορα.

Έχω να πω πάντως ότι το Odyssey έχει ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου. Ο ενθουσιασμός που είχα όταν αντίκρισα πρώτη φορά την Αθήνα η τη στεριά της Κρήτης μέσα από την ομίχλη, δεν περιγράφεται. Φαντάζομαι το ίδιο θα συμβαίνει σε κάποιον από το Ηνωμένο Βασίλειο με το Lunden η ότι.

Σαφώς και προτιμώ, σαν μηχανισμούς, το Valhalla. Και τρέχει και πολύ καλά στο σύστημα μου ( 2700, Vega 56, 16GB) με τα κλασσικά drops όποτε του καυλώσει.
 

Attachments

  • 20201114141038.jpg
    20201114141038.jpg
    462 KB · Views: 13
Top Bottom