What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Base/city builders για αρχάριους;

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Το ανάφερε ο @Hellion
Ok μου διέφυγε γιατί δεν είδα link.
Το κείμενο το είχα διαβάσει τότε, το ξανακοίταξα μια τώρα, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πως κουμπώνει το SimCity 4 (ή οποιοδήποτε SimCity φορ δατ μάτερ) με αυτό που έγραψα. Καφέ ήπιαμε;

Κοίτα δεν ξέρω για το στράτετζι, αλλά αν το γκέημ σε αφήνει να σηκώσεις επιχείρηση-βιτρίνα, είναι στελθ στο βιβλίο μου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Νόμιζα ότι το "βαθμολογείς πολύ ψηλά" αναφερόταν στην δική μου αναφορά μέσα στο review ότι βαθμολόγησα πολύ ψηλά το Simcity 4 5.

Η βαθμολογία του Cities σωστά ήταν στο 101%
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Όχι ρε, αυτό που σχολίασα αρχικά ήταν πως μου έκανε εντύπωση που δεν αναφέρθηκε το Skylines, ειδικά από σένα.
Χαίρομαι που βγάλαμε άκρη :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,260
Έχω το Terraria και δεν το έχω παίξει ακόμα.

Survival craft εξαιρετικό είναι το Don't Starve. (το βάζω άνετα στα all time classic)

Και με τα survival θυμήθηκα και το Oxygen not included που μετράει και σαν base building το έχω και δεν έχω παίξε ακόμα...



Το Don't Starve το είχα κάνει review στο PC Master και του είχα δώσει υψηλή βαθμολογία, πολύ καλό όντως.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,611



1η δεκεμβρη.... οτι πρεπει για τις χριστουγεννιατικες διακοπες
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,260



1η δεκεμβρη.... οτι πρεπει για τις χριστουγεννιατικες διακοπες


Με αυτό κάποια στιγμή θα ασχοληθώ καθώς είμαι φαν των Steamworld και φαντάζομαι πως θα είναι τέλειο για αρχάριους σαν εμένα.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,611
Με αυτό κάποια στιγμή θα ασχοληθώ καθώς είμαι φαν των Steamworld και φαντάζομαι πως θα είναι τέλειο για αρχάριους σαν εμένα.
Πιστευω θα σ'αρεσει! Απο'τι διαβαζω σε διαφορα reviews, ειναι απλο και διασκεδαστικο city builder με ομορφο gameplay loop.

Το υπογειο σκαψιμο δε, δομικο στοιχειο στα περισσοτερα της σειρας, δινει ενα πολυ καλο τουιστ σε οσα ατομα βρισκουν το "ξερο" city building βαρετο
 
Top Bottom