What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Το "φούσκωμα" φαίνεται πως είναι περίπου υποχρεωτικό στο NBA γιατί όλοι οι Ευρωπαίοι που έπαιζαν 2-3 και πάνω πήραν πολλά κιλά σε μάζα με το που πήγαν στο NBA. Τωρινό παραδειγμα ο Ντοντσιτς, παλιότερο ο Κούκοτς. Και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
καλα ναι, αν θυμαμαι καλα και του κουκοτς του αλλαξανε θεση, τον ανεβασαν στο 4 νομιζω.
ο ντοντσιτς για μενα, ειναι ακομα λαπάς. γραμμωση μηδεν, αλλά βεβαια ατελείωτο μπασκετικο ταλεντο. αυτος δε θ αλλαξει θεση, απλως θα γινει χτιστος και βεβαια θ αφησει εποχή.
καλα, κι ο μαικλ ηταν χτιστός, η μυικη του δομη ηταν απιστευτη, φαινεται και στις φωτο. απλως δεν "φουσκωσε", οπως τωρα ο γιαννης. ο m.j. θεωρω ειχε το ιδανικο σωμα για δυαρι.

καπου εδω να δωσουμε ευφημο μνεία στον ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΒΕΡ καλαθοσφαιριστή που πηγε στο nba, 2 χρονια κιολας, και γυρισε ισως πιο λαπάς κι απ οτι πηγε. τον πηρανε με τοσες ελπιδες στο νουμερο 13 οι σανς και μετα οι κινγκς, φοβερα ψηλο νουμερο και ξενερωσε τους παντες με την τεμπελια του και με την φανερη απεχθεια του στο να δουλεψει με το σωμα του. γιωργο παπαγιαννη, εσενα κοιταω. :LOL:


ουπς: δε ναμπερ οφ δε μπηστ. 666 ποστς. καλκιουλέιτι. μιλαω για μπηστς στο ποστ, εμ τζέι και γιαννης. και παπαγιαννης επισης. αλλο τερας αυτος.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374


Μια ζωή μεγαλύτερος από τη ζωή. Μακάρι να είχε το μυαλό να δουλέψει όπως έπρεπε και μπορούσε.


Μεγάλη μπασκετική μου καψούρα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655

Γιάννη, ενδιαφέρεσαι μήπως να αγοράσεις κανένα Ελληνικό ψευδοχαρκόρ gaming site? Τιμή συζητήσιμη.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,541
Αυτοκτονία και σφαγή σήμερα με τη Ρεάλ. Επρεπε να είχαμε καθαρίσει το ματς 2 φορές. Δεν ξέρω τι τους λέει ο Βόβορας να κάνουν αλλά πολλές βλακείες επιθετικά στα κρίσιμα σημεία. Μπορούμε να παίζουμε τέτοια άμυνα σε κάθε ματς πάντως? Το μόνο θετικό αλλά να το κάνουμε μια φορά το χρόνο δεν κάνουμε κάτι. Θα μου πεις αν στην επίθεση είσαι για τα μπάζα πως να έχεις ψυχολογία να αμυνθείς σωστά. Μεταγραφές επιπέδου επειγόντως και κυρίως πλειμέικερ της προκοπής...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Αυτοκτονία και σφαγή σήμερα με τη Ρεάλ. Επρεπε να είχαμε καθαρίσει το ματς 2 φορές. Δεν ξέρω τι τους λέει ο Βόβορας να κάνουν αλλά πολλές βλακείες επιθετικά στα κρίσιμα σημεία. Μπορούμε να παίζουμε τέτοια άμυνα σε κάθε ματς πάντως? Το μόνο θετικό αλλά να το κάνουμε μια φορά το χρόνο δεν κάνουμε κάτι. Θα μου πεις αν στην επίθεση είσαι για τα μπάζα πως να έχεις ψυχολογία να αμυνθείς σωστά. Μεταγραφές επιπέδου επειγόντως και κυρίως πλειμέικερ της προκοπής...

Είναι προφανές ότι οι παίκτες κάνουν μεγάλη προσπάθεια, δυστυχώς λείπει η ποιότητα και ένας ηγέτης. Δεν είναι σύμπτωση ότι τα τελευταία χρόνια ο Παναθηναϊκός χάνει κατά κανόνα τα περισσότερα παιχνίδια που πηγαίνουν στον πόντο. Το να έχεις την ψυχραιμία και το καθαρό μυαλό για να κάνεις μια καλή επιλογή όταν η μπάλα ζυγίζει 200 κιλά, δεν μαθαίνεται. Ή το έχεις ή δεν το έχεις.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374

Έχω ακόμα την απορία αν η αποτυχία του Σπανούλη στο ΝΒΑ ήταν θέμα δικό του ή της ομάδας του. Άλλοι λένε ότι έκανε πολλά λάθη και δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον ρυθμό, άλλοι ότι η ομάδα του τον χρησιμοποιούσε ως spot shooter. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος που να έχει αναλύσει το θέμα;
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,541
Δεν γνωρίζω τι παίχτηκε αλλά σίγουρα γύρισε άλλος παίχτης. Πριν δεν έκανε τέτοιες τρελές διείσδυσεις
Tι να πω. Δεν νομίζω πως είχαν και ιδιαίτερη εμπιστοσύνη οι προπονητές σε Ελληνες και ευρωπαίους παίχτες παλιότερα. Οσοι Ελληνες πήγαν δεν έπαιζαν και πολύ. Πιστεύω πάντως ο Διαμαντίδης θα έκανε μεγάλη καριέρα εκεί λόγω θέσης και αμυντικών ικανοτήτων και είναι κρίμα που δεν δοκίμασε γιατί κυρίως δεν ήθελε. Το είχα ξεχάσει τελείως αλλά ο Φώτσης ήταν ο πρώτος που πήγε!

Σίγουρα άξιζαν πολλοί άλλοι να πάνε και πραγματικά αναρωτίεσαι πως θα τα πήγαιναν. Αλλά είναι ξεκάθαρο πως έχουν αλλάξει οι εποχές και η ψαλίδα nba-euroleague έχει μικρύνει πολύ πια
 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
Δεν μπορεί να σταθεί έλληνας στο NBA καθώς είμαστε 700 χρόνια πίσω σε ενδυνάμωση
και άλλα τόσα σε επαγγελματική νοοτροπία.

Όσοι έπιασαν είτε είναι μεγαλωμένοι στο Αμέρικα οπότε έχουν άλλη λογική (Κουφός, Κα-
λάθης), είτε είναι από την Αφρική οπότε έχουν άλλο σωματότυπο (Αντετοκούbros).

Ο μόνος που ίσως να έκανε κάτι ήταν ο Σιγάλας ο οποίος ξεχώριζε σαν τη μύγα μέσα στο
γάλα από μυϊκές χλαπάτσες.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
τεραστια νικη, χωρις νεντοβιτς κιολας.
δε θα εγραφα, αλλά (και δεν θεωρω οτι φοραω πρασινα γυαλια) η διαιτησια μου φανηκε εξοργιστικη.
π.χ. μια φαση τρομακτικα αστεια ειναι η παρακατω. σφυριχτηκε

τεχνικη ποινη στον παγκο του ΠΑΟ, αντι ΙΣΩΣ για βηματα... λεω εγω τωρα...

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
μπα. δεν μ αρεσει η τρολοκαζουρα. δεν μ ενδιαφερει να τσαντισω τους μπιληδες (εκτος ισως απ τον τζορνταν του καμπου), μου αρκει που πηρα τετοια χαρά.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,541
Πραγματικά χάρηκα πολύ και γω σήμερα γιατί είχαν βγάλει πολύ μεγάλη γλώσσα τα γαυράκια φέτος. Δεν κοιτούσαν τα χάλια τους παρά κοίταγαν συνέχεια να χλευάζουν εμάς. Σε χρονιά που δεν πηγαίναμε για τίποτα και το ξέραμε. Τρομερός ο Κάτας από την ώρα που ήρθε έχει συμμαζέψει τη κατάσταση και πλέον παίζουμε κανονικό μπάσκετ και συνεισφέρουν όλοι. Πάντως πρέπει να το δουν γενικά και οι 2 ομάδες το θέμα ελληνικό μπάσκετ γιατί με τον ένα Α2 και τον άλλο κλαιν μαιν εύκολα πρωτάθλημα είμαστε και οι 2 τελειωμένοι. Χωρίς ανταγωνισμό δεν πάμε πουθενά
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655
Αυξάνουν και πληθαίνουν οι τρόποι που έχουμε φύγει με διπλό από το εξοχικό.

Με κορονοϊό, χωρίς κορονοϊό, με μάσκες, χωρίς μάσκες, με στιβαρούς προέδρους, με παρκαρισμένες μετοχές, με Διαμαντίδη παίκτη, με Διαμαντίδη στη διοίκηση, με Κάτας παίκτη, με Κάτας προπονητή... και με Μποχωρίδη (δις).

 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,541
Αν κέρδιζαν θα ήταν απλά Παρασκευή και θα μας τα έκαναν αερόστατα για άλλη μια φορά για διδακτικές ήττες. Ο Μπαρτζώκας πάλι θα χαιρετήσει εξαιτίας μας μου φαίνεται
 

rikimaru

Umber Hulk
Joined
Jan 24, 2014
Messages
959
Αυξάνουν και πληθαίνουν οι τρόποι που έχουμε φύγει με διπλό από το εξοχικό.

Με κορονοϊό, χωρίς κορονοϊό, με μάσκες, χωρίς μάσκες, με στιβαρούς προέδρους, με παρκαρισμένες μετοχές, με Διαμαντίδη παίκτη, με Διαμαντίδη στη διοίκηση, με Κάτας παίκτη, με Κάτας προπονητή... και με Μποχωρίδη (δις).



Με Κάτας παίκτη δεν τους είχαμε κερδίσει, η αλήθεια να λέγεται 😂😂
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,531
Πάντως πρέπει να το δουν γενικά και οι 2 ομάδες το θέμα ελληνικό μπάσκετ γιατί με τον ένα Α2 και τον
άλλο κλαιν μαιν εύκολα πρωτάθλημα είμαστε και οι 2 τελειωμένοι. Χωρίς ανταγωνισμό δεν πάμε πουθενά

Το βλέπουν χρόνια τώρα ως μια δραστηριότητα για τα παρακάτω
α. Ξέπλυμα χρήματος
β. Χτίσημο ονόματος του εκάστοτε προέδρου και
γ. εξυπηρέτηση των δικών του σκοπών (λαθρεμπόριο, μίζες, πολιτική πίεση, κλπ).
δ. Παράπλευρο χόμπι μέχρι να βαρεθούν.

Το παραπάνω αφορά ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

Ειδικά για το μπάσκετ, από τη στιγμή που παίζουν τα εξασφαλισμένα συμβόλαια
σε ιδιωτικές λίγκες, ο μόνος λόγος ύπαρξης του ελληνικού τσίρκου για τους δυο
μεγάλους είναι ως πολυχώρος προπόνησης, αποθεραπείας, πειραματισμών.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,655

wtf

Ακούγεται πως ο Πρόεδρος βγάζει διαζύγιο, οπότε ίσως ξοδεύει τα λεφτά του για να μην τα μοιραστεί με την σύζυγο.

 
Top Bottom