What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Basketball is Life

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
No comment.

dzl8yuabi3w71.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
Χρονια πολλα, Μέγιστε.
2 βιντεα. ενα "σοβαρο" με φασεις κι ενα αστειο. ενα απ τα χιλια πραγματα που μ αρεσουν στον γιανναρα ειναι οτι μεσα στο γηπεδο ειναι πιο σοβαρος κι απ τον θανατο κι οταν τελειωσει το ματς ειναι γκουφυ ας χελ. το ξεραμε αυτο και συνεχιζει να το δειχνει.

και το αλλο με τις 27 καλυτερες λεει φασεις. οκ ειναι και θεμα γουστου. το καλο ειναι οτι οι πιο σημαντικες εχουνε και σπηκαζ απ τον ιδιο και πολλα ριπλει. ΕΥΤΥΧΩΣ παιρνει την αγαπη που του αξιζει το απιστευτο "σηκωνομαι για καρφωμα μπροστα στον καπέλα, αλλαζω γνωμη, σπαω μεση και κανω λει απ φινγκερ ρολ περνωντας γυρω απ το χερι του" καλαθι. ακουγεται ο μιντλετον που δεν μιλαει πολυ και ειναι παντα φειδωλος να λεει οτι ειναι μεσα στις τοπ 10 φασεις εβερ. θα συμφωνησω, κρις.

ιντζόι:



 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Θυμάστε το virtual συγκριτικό που έκαναν στην ταινία Rocky Balboa μεταξύ Rocky και Dixon; Θα ήθελα ένα τέτοιο μεταξύ Giannis και Χρήστου Μυριούνη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν εχω δει την ταινια ροκι μπαλμποα.
αλλά θυμηθηκα τρελλο οφτοπικ, οταν πανηγυριζε εξαλλα ο πρασινος τυπος τοτε που ειχαμε αγορασει οικονομου και μυριουνη.
και μολις ειδα τις φωτο τραβαγα τις κοτσιδες μου. το πιο πλαδαρο διδυμο εβερ. :LOL:

(ενταξει, οκ, ο οικονομου εκανε καριερα, αλλά η πρωτη εντυπωση μενει. και ηταν συντριπτικη.)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
δεν εχω δει την ταινια ροκι μπαλμποα.
αλλά θυμηθηκα τρελλο οφτοπικ, οταν πανηγυριζε εξαλλα ο πρασινος τυπος τοτε που ειχαμε αγορασει οικονομου και μυριουνη.
και μολις ειδα τις φωτο τραβαγα τις κοτσιδες μου. το πιο πλαδαρο διδυμο εβερ. :LOL:

(ενταξει, οκ, ο οικονομου εκανε καριερα, αλλά η πρωτη εντυπωση μενει. και ηταν συντριπτικη.)

Άλλη εποχή τότε, με πολύ λιγότερη έμφαση στα αθλητικά προσόντα αλλά ήταν ωραίο να βλέπεις παίκτες με μπυροκοιλιές, τους ένιωθες δικούς σου ανθρώπους :D
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
FKjsX7-WQAgLAWK.jpg

Screenshot_16.jpg

ενταξει, σ αυτην την λιστα δεν νομιζω να φτασει κορυφη, αντε μεχρι την εκτη - εβδομη θεση τον βλεπω συνολικα.
οχι γιατι δεν μπορει, αλλά γιατι δεν τον νοιαζει. εχω την αποψη οτι αν ηθελε, θα εκανε καθε 2 ματς και τριπλ νταμπλ. ευτυχως, δεν ειναι τετοια η νοοτροπια του.

οπως και να χει ειναι ακομα ενα επιτευγμα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δεν έχει και μεγάλη σημασία αυτό το στατιστικό κατά την ταπεινή μου άποψη. Πολύ διαφορετικό το παιχνίδι πλέον από τότε που επιτρέπει να υπάρχουν τέτοια αυξημένα στατιστικά. Τα σημαντικά είναι δύο: α) ο Γιάννης άνετα έστεκε στην τότε εποχή (λίγοι μπορούν να το πουν αυτό), β) σε αντίθεση με άλλους της λίστας έφερε δαχτυλίδι άρα το +/- στατιστικό του (το πλέον σημαντικό) είναι πολύ μεγαλύτερο και σε παιχνίδια όπου η μπάλα καίει.

Πάμε για δεύτερο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
κι αυτη η λιστα κι οι αλλες (με τα +/- και τους τοσους ποντους και τοσα ρημπαουντ σε συνεχομενα παιχνιδια και τα αλλα "advanced statistics" που μετρανε τελευταια) το ιδιο νοημα εχουν.
το ποσο επιδραστικος ειναι καποιος στο παιχνιδι της ομαδας του. οκ, για τον δικο μας δεν τιθεται καν τετοιο θεμα. ειδικα μετα τους 2 τελευταιους τελικους περσι, αλλά και την συνολικη του παρουσια στους μπακς, τον γιανναρα επρεπε τιμης ενεκεν να τον εχουν σε ολες τις κατηγοριες χωρις νουμερα, απλα να υπαρχει.

ενταξει, τις παρακολουθουμε, οχι για να μαθουμε κατι καινουριο, αλλά γιατι τα παιχνιδακια με τους αριθμους και τις συγκρισεις ειναι διασκεδαστικα παντα.

σε αλλα νεα, η ομαδα πεταει αετο. δεν ειναι τελειως ηθελημενο, ουτε εχουν κορεστει με το περσινο κατσαρολι, (ειδικα οι τζρου, κρις και μπομπυ), απλα αφου ξεκινησαν μετρια με πολλες απουσιες, δεν εχει και κανενα νοημα να φορτσαρουν στην ρεγκιουλαρ. στα πλειοφ ομως ειναι αλλη κουβεντα.
τον γιαννη τον αφησα απ εξω, γιατι ειναι το σπανιοτατο ειδος αθλητη και ανθρωπου, που τα δινει ολα σε καθε παιχνιδι, πόσο μαλλον στην ποστσήζον. μπουλς, χορνετς και καβς φοβαμαι απο ανατολη. μαλλον: μ αρεσει ο τροπος που παιζουν.
παντως, βλεπω καθυστερει ακομα ο λοπεζ, κι εχει αρχισει ο χρονος και πιεζει. δεν εχω καταλαβει γιατι αφησαν τον καζενς να φυγει, οκ, εκανε πολλα φαουλ και δεν εδενε ακριβως με το κλιμα της ομαδας, αλλά ειχε να δωσει στα πλειοφς. περιμενα οτι θα βοηθουσε πιο πολυ ο οζελέγιε, ο μαμου ειναι παιχτάρα, αλλά τωρα μαθαινει και προφανως ειναι ακομα ανετοιμος, οπότε πρεπει να κανουν κινηση να παρουν εναν συμπληρωματικο εστω ψηλο, γιατι δεν βγαινει ετσι η χρονια. δεν γινεται τωρα να μαρκαρει τα αντιπαλα σεντερ ο τζρου και ο μαθιους, απλα επειδη ειναι καλοι αμυντικοι και αντεχουν το ξυλο. ολες οι ομαδες βλεπουν το κενο στην ρακετα και οτι οι μπακς κανουνε σουίτς στα παντα και τελικα καταληγει ο αντιπαλος σεντερ μ αυτους που εγραψα μαν του μαν και τον γιαννη να φυλαει καποιον περιφερειακο στο τριποντο.
ενας ψηλος σε στυλ μπιγιόμπο ας πουμε και το κατσαρολι μας χαμογελαει ουάνς εγκέιν.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
το δα χτες βραδυ λαιβ και γελουσα μονος μου.
και βλεπω σημερα οτι εχει γινει ο σχετικος χαμουλης.
ο αθρωπος δεν καταλαβαινει χριστο. ειναι απο αλλο πλανητη, τα χουμε πει.


 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Βάλατε άβαταρ στον Κέρβεροζ;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500



αναμεσα στ άλλα ωραια:

7'20''
"... the all star games they 're not built for me... I don't know how not to go hard. i kind of feel terrible when i 'm walking around..."

... κατι ειχαμε καταλαβει, γιανναρα μου.
ειμαστε τυχεροι. ζουμε στα χρονια ενος Μυθου.
χιστορυ ιν δε μέικιν, λεμε.
τα χει πει εδω και χρονια ο μαλαχτης. οταν τελειωσει την καριερα του, θα ειναι σιγουρα στην δεκαδα των goat. δεν θελω να πω νουμερο. θα δουμε ολοι μαζι.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261


Νομίζω κάτι παρόμοιο είχε πει και ο Πόποβιτς αρκετές φορές, ίσως και άλλοι. Η αλήθεια είναι ότι τα σουτ μέσης απόστασης μοιάζουν πλέον περιττά και υπάρχει μια ζώνη 2-3 μέτρων μεταξύ της ρακέτας και του τρίποντου που είναι no man's land τελευταία, αφού καλύτερα να κάνεις λίγο πίσω και να σουτάρεις για τρεις.
 
Top Bottom