What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Browser wars, δυστυχώς χάσαμε(;)

What are we? Browsers!

  • Chrome

  • Firefox

  • Edge

  • Opera

  • Tor

  • 5min later... IE "Browser!"

  • something else


Results are only viewable after voting.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Επιστρεφω στο θεμα με τις τσοντες και το family filter. Επαναλαμβανω.
Οταν τα φιλτρα ειναι στο ON και σαν home εχεις startpage. Οταν βαζεις URL μπαινεις στις ξετσιπωτες.
Οταν εχεις σαν home το google, τρως πορτα.
Εστειλα email για να κανω τον καμποσο και μου απαντησαν οτι ετσι παει, αφου βαζεις κατευθειαν URL δεν εχει σχεση με το startpage.
Τους στελνω απαντηση-video και λεω κοιτα, εχω home το startpage, βαζω URL και βλεπω βοιζγοια. Κοιτα! αλλαζω το home σε google, βαζω URL και τρωω φιλτρο για ολη την οικογενεια.
Ειχα τοσα νευρα που ηθελα να μισθωσω ddos υπηρεσια απο την ρωσια. σιγα τα λεφτα που ζητανε.
Τωρα εφαγα μπιφτεκια με κοτοπουλο και μου περασε ο εκνευρισμος.
sp2.png


Ειλικρινα δεν ξερω πως γινεται αυτο το πραγμα.

Edit
οριστε και το video Νο2
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
μπιφτεκια με κοτοπουλο?? :sick:
αληθεια τωρα?
μπιφτέκια με κοτόπουλο αηδία ακούγετε, προτιμάω τα μπιφτέκια από κοτόπουλο (και η χοληστερίνη μου το ίδιο, πάει γεράσαμε...)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Βαλτε λιγο παραξενο στην ζωη σας ρε. μπιφτεκι με κοτοπουλο, στο κρεβατι με μια κινεζα και μια μαυρη.
εδω αλλοι οδηγανε πολυθρονες που τα αποκαλουν μηχανακια και σας φαινεται φυσιολογικο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Βαλτε λιγο παραξενο στην ζωη σας ρε. μπιφτεκι με κοτοπουλο, στο κρεβατι με μια κινεζα και μια μαυρη.
εδω αλλοι οδηγανε πολυθρονες που τα αποκαλουν μηχανακια και σας φαινεται φυσιολογικο.
armchair-moto.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
O πολεμος για τους αρνητες του νεου σκιν του φουμπου καλα κρατει. Ο τυπος με το revert site, ειναι φανατικος και του βγαζω το καπελο.
το φουμπου κλεινει πορτες και αυτος ανοιγει νεες. Σημερα, για πρωτη φορα, θα το αποκαλεσω ισοπαλια.
Απο τοτε που το φουμπου λανσαρε το νεο λουκ, ο τυπος σφυροκοπαει ασχημα την αλλαγη και ειδα περιπτωσεις οπου ο τυπος καταφερε να κανει λειτουργικο το add on του δυο φορες σε μια ημερα. Αυτο σημαινει οτι το φουμπου εργαζεται ασταματητα για να εμποδισει το συγκεκριμενο add on.

fb2.jpg


 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Λυπάμαι που θα το πω αυτό, αλλά έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ όλο και περισσότερο τον chromium edge πλέον... έχει και δίγλωσσο ορθογραφικό έλεγχο που ήταν το βασικό πράγμα που με κράτησε στον firefox εκείνη την εποχή που ήταν εντελώς γουρούνι και όλοι το γύριζαν σε chrome...

Πλέον η εμπειρία μου είναι πολύ χάλια, το sync λειτουργεί και δε λειτουργεί, ενώ μου χάνει συνεχώς τα session cookies και active logins.
Προσπαθώ να δουλέψω site builder και είναι λες και παίζω witcher σε P3, κάποιες σελίδες σκάνε τώρα τελευταία.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
Όσοι χρησιμοποιείτε chrome σε android, κάντε το εξής... Αναζητήστε το chrome://flags/#enable-tab-grid-layout, επιλέξτε disabled και κάντε restart το browser.
Σιχτήρ με τα νέα features You' re welcome.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
δεν ξερω πως μπορειτε να χρησιμοποιειτε chrome. οταν τον πετυχαινω σε ξενες οθονες ειναι να σαν βλεπω τις αμαρτιες μου.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,526
δεν ξερω πως μπορειτε να χρησιμοποιειτε chrome. οταν τον πετυχαινω σε ξενες οθονες ειναι να σαν βλεπω τις αμαρτιες μου.
Πραγματικα σαν να βλεπω αλλο internet οποτε καθομαι σε pc τριτων :p Εχω ξεχασει ποσες πολλες διαφημισεις, banners και pop ups υπαρχουν εκει εξω.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Συν οτι απο τις διαφημίσεις και τα άλλα κλαπατσίμπλα γονατάνε μηχανήματα. Όταν ανοίγω browser άλλων και βλέπω όλο αυτό το καρναβάλι, νιώθω το εγκεφαλικό να με χαιρετάει. :LOL:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
ε ναι, χαμός γίνεται. μετά τους φταίνε τα adblocks...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Χασαμε απο μπραουσερ, τον ηπιαμε με τις vga, σφαλιαριστηκαμε απο τον ryzen.
Τι εγινε τελικα, ρε φιλε? Να δεις που... this particular finger is... Ασιατικος
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Εμένα με ενοχλεί που όλοι θεωρούν την google OK εταιρία. Έπρεπε την στιγμή που σταμάτησε το don't be evil, έπρεπε να μπει στην ίδια λίστα με τις υπόλοιπες. Δεν καταλαβαίνω γιατί ο κόσμος εξακολουθεί να τους βλέπει με καλό μάτι.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Δεν έχω πετύχει συζητήσιμο άτομο που να έχει τριβή με το ΙΤ και να θεωρεί οποιονδήποτε tech giant "ΟΚ εταιρεία", ειδικά τις Google και Facebook. Πέραν της Apple, της οποίας το κοινό πλειοψηφικά είναι ή του ύψους (επαγγελματίες) ή του βάθους (cult following), αν μπορούσα να εντοπίσω κάπου σχετικό bias, αυτό μάλλον θα ευνοούσε τη Microsoft, μιας και τα προϊόντα της τα χρησιμοποιούν desktop χρήστες, στις τάξεις των οποίων υπάρχουν πολλοί με "αυξημένη" (με ή χωρίς εισαγωγικά) εξοικείωση με την τεχνολογία. Εν αντιθέσει με κάποιον που απλά του φόρτωσαν ένα Android smartphone της κακιάς ώρας, όταν τα 2000s, και μαζί τους τα Nokia XY10, μας άφησαν. Ως εκ τούτου, τέτοιοι χρήστες είθισται να εθελοτυφλούν περισσότερο, καθώς υπάρχει μεγαλύτερο attachment στο brand (στα Windows πχ) και οποιαδήποτε επικριτική διάθεση απέναντι σε αυτό, τη βλέπουν σαν απαξίωση της επιλογής και κατ' επέκταση της προσωπικότητάς τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Στην apple βάλτους όλους στο cult following, όσοι επαγγελματίες δεν είναι σε αυτή την κατηγορία έχουμε φύγει εδώ και χρόνια.
(edit δεν λέω να τους το φορτώσει εταιρία ή αυτούς που έχουν ένα mac κάπου για compiles σαφώς, εννοώ αυτούς που "χωρίς mac δε μπορώ να δουλέψω" όχι γιατί δεν μπορούν, γιατί δεν θέλουν.)
 
Last edited:
Top Bottom