What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Φαίνεται ότι μόνο στην Ελλάδα παίζει ο Κορνήλιος. Από τότε που έφυγα ξέχασα τι είναι τα μέτρα. έχω ξεχάσει τι είναι η μάσκα.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490


Γιατί να ελέγξουν για ποσοστά μεταδοτικότητας, αφού έπρεπε να προλάβουν καθώς έπρεπε να κινηθούν με την ταχύτητα της ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ!!!

Ας παίξει και το βιντεάκι με το Μπουρλά που διηγείται τι συνέβη στις 8 Nοέμβρη 2020 στα γραφεία του στο Κονέκτικατ με την Data Monitoring Comittee...
Η επιτροπή επίβλεψης δεδομένων που αποτελούταν από αυτούς τους ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΥΣ που πήραν τηλέφωνο και έκαναν τον Μπουρλά να νιώσει ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ και απελευθερωμένος...
(εδώ γύρω στο 4ο λεπτό)


Ωραίες καταστάσεις ζούμε. Μηδενική λοιπόν ιδέα είχαν για το πόσο σταματούσαν την μεταδοτικότητα του ιού. Μήπως υπήρχε και καμιά άλλη άγνοια; Είμαστε ΨΕΚ :alien:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Απο τοτε που εφυγα απο την Ελλαδα, ξεχασα οτι υπαρχει covid. Στην Αφρικη, δεν ακουσα για κανενα κρουσμα. Αυτα ειναι πραγματα που μαθαινονται εδω. Με εξαιρεση τα σουπερ μαρκετ, που αν θελεις φορας μασκα. ελαχιστες οι φορες που ειδα καποιον με μασκα.
συνηθως, οχι παντου, πριν μπεις σε κλειστο χωρο, σου ψεκαζουν τα χερια και παιρνουν την θερμοκρασια σου, με το κλασσικο πιστολακι.
Βεβαια, στην Γκανα, η εισοδος στην χωρα γινεται μονο με πιστοποιητικο εμβολιασμου.
Γνωρισα και εναν τυπο εδω, που επαθε ζημια απο το τζονσον και τζονσον, οχι πια δακρυα. εκλαψε ασχημα ο ανθρωπος. παρελυσε η αριστερη πλευρα του. απο πανω μεχρι κατω. μεχρι και το στομα του στραβωσε. Τον ειχαν για κηδεια αλλα γλυτωσε. Γυρισε στην χωρα του και μετα απο δυο μηνες, καταφερε να σηκωθει. ακομα παιρνει φαρμακα και μου ειπε οτι η δυναμη του δεν εχει επανελθει.
Η πρωτη μου επαφη με ανθρωπο που επαθε ζημια απο εμβολιο.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,889
Εγω βγήκα θετικός σε PCR σήμερα το απόγευμα, με CT Value 19.4 (στα 30 είσαι φρεε).
Εχω ελαφρύ πονοκέφαλο, πονόλαιμο, γενική αδιαθεσία (καλά αυτό πάντα το *χα), και ελαφριά αδυναμία στους μύες.

Πάει το streak μου.
Πάει και το Achievement.
Καλώς σας βρήκα στο Club.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Εχω ελαφρύ πονοκέφαλο, πονόλαιμο, γενική αδιαθεσία (καλά αυτό πάντα το *χα), και ελαφριά αδυναμία στους μύες.

this is my life man wtf... σχεδόν καθημερινότητα αυτό το πράμα :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Πάει το streak μου.
Πάει και το Achievement.
δικαιολογιες. ποιος θα σε ενοχλησει τωρα που βγηκες θετικος; πεσε με τα μουτρα στο πληκτρολογιο. μην γινεσαι χεστης στα γεραματα.
με στολη αστροναυτη θα γυρισω στην Ελλαδα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
Παρομοιώς με τον Λέλο. Γυρίζω την Ευρώπη και δεν ακουσα πουθενά για κοβιντ. Τώρα στην άλλη όχθη του ωκεανού να δούμε τι θα μας πουν. Πάντως μέχρι τώρα μου ζήτησαν δύο δόσεις ή τεστάκι για να κυκλοφορήσω στο Τέξας. Booster dose δεν ξέρω τι σημαίνει και ούτε έχω σκοπό να μάθω.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,889
Εκ νέου PCR εχθές. Ακόμη θετικός και με χειρότερο αποτέλεσμα (18.9) αλλά πλέον δεν έχω συμπτώματα αλλά... έχω την εντύπωση πως η όσφρησή μου έχει μειωθεί κατά πολύ, χωρίς όμως να έχω χάσει την ικανότητα ταυτοτοποίησης της οσμής. Η κλανιά συνεχίζει να μυρίζει όπως η κλανιά, αλλά όχι τόσο έντονα όπως πριν.

Εν τω μεταξύ, εδώ και 5 μέρες παίζουμε κρυφτούλι με τον ιό. Ξεκίνησε από τα λαιμά, μετά πήγε στο κεφάλι, χθες το βράδυ ανέβασα μερικά δέκατα, από χθες έχει χαλάσει η όσφρησή μου...

Εχω κλείσει εισιτήριο για συναυλία την Παρασκευή ρε πούστη μου!
:giankos::giankos:
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Κάθεσαι στα αυγά σου, περαστικά και υπομονή. Είχα απομονωθεί 18 μέρες όταν κόλλησα, από 18ο σε 30+ έκανε σχεδόν 2 εβδομάδες να πάει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,669

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987

Κάτι σα νέο κύμα κακοκαιρίας ας πούμε;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477

Κάτι σα νέο κύμα κακοκαιρίας ας πούμε;
κάτι σαν στα αρχίδια μας θα πεθάνουμε όλοι anyway :p

ΣΜ πάντως ακόμα με μάσκα πάω εγώ. Δε μαμιέται... τώρα που έχω λίγη δουλίτσα να αρρωστήσω;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
κάτι σαν στα αρχίδια μας θα πεθάνουμε όλοι anyway :p

ΣΜ πάντως ακόμα με μάσκα πάω εγώ. Δε μαμιέται... τώρα που έχω λίγη δουλίτσα να αρρωστήσω;

Εννοείται πως τη μάσκα δεν την αποχωριζόμαστε σε τέτοιους χώρους. Ειδικά για εμάς τους φρηλάνσορες Νίτρε μου, δεν μας παίρνει να την αρπάξουμε, ό,τι χλαπάτσα και να 'ναι αυτή...
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,669
Οι επόμενες 2 εβδομάδες θα είναι κρίσιμες.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Οι επόμενες 2 εβδομάδες θα είναι κρίσιμες.

βασικά βγήκε ο πατέρας μου θετικός χθες, από τους τελευταίους που την γλίτωσαν, εγώ ακόμα με την απορία είμαι αν το πέρασα ή ήταν γαστρεντερίτιδα τελικά. Αν δεν το πέρασα είμαι ο τελευταίος των τελευταίων :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,669
Κι εγώ ακόμα αμόλυντος παραμένω against all odds, μάλλον θα πρέπει να μονομαχήσουμε πίσω από την εκκλησία για να δούμε ποιος θα κληρονομήσει τον κόσμο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Ουτε εγω εχω αρρωστησει. Εγω πηγα και Αφρικη οπου εχουν και πραγματα που δεν εχετε εδω.
Δεν θα κανετε ποτε λεφτα.
Αντι να σφαχτουμε, μηπως να δουμε τι αξια εχει το αιμα και το σπερμα μας στην αγορα;
Μπορει να βρουμε και κανενα πλουσιο γκομενακι.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,536
Και εδώ ειμαστε pure. Μονο η μικρή το πέρασα ξώφαλτσα για μια μέρα και μετά χάθηκε.

Αλλά κλαην, έχουμε σχολεία, προνήπια, αδερφάκια συμαθητών που πάνε παιδικό οπότε κληρώνει μικρόβια.
 
Top Bottom