What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

wise monkey

Commoner
Joined
Dec 11, 2012
Messages
32
Είναι CD Projekt Red. Δεν με απογοήτευσαν στο Witcher I: Enhanced Edition που τους γνώρισα, ούτε στο Thronebreaker που έλιωσα. Δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία για την ποιότητα του Cyberpunk 2077 γι'αυτό και το προπαρήγγειλα στο GoG, προκειμένου να στηρίξω τους σπουδαίους αυτούς δημιουργούς όσο περισσότερο μπορώ.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,960
Χμμμ.. Ανάμεικτα συναισθήματα.

- Our boi Keanu: Γαμάτη προσθήκη, πανέξυπνη παρουσίαση (από πλευράς marketing νομίζω με διαφορά το πιο πετυχημένο stunt της έκθεσης ως τώρα), γενικώς κίνηση μεγάλου παίκτου από τη RED, ανεξαρτήτως επιρροής που θα έχει στο ίδιο το game.

- Εξώφυλλο: Η πόζα του ζόρικου τύπου με το military κούρεμα χιλιοφορεμένη και ανέμπνευστη, θα μπορούσε να ανήκει σε άλλα 10 μεγάλα franchises εκεί έξω. Το κιτρινάκι όμως χτυπάει ωραία στο μάτι, δίνει μια φουτουριστική εκκεντρικότητα, και ξεχωρίζει απ'το σωρό - μου άρεσε.

- Ε3 Video: Καλογυρισμένο μεν, φτωχό σε εκπλήξεις δε. Tο γράψιμο με ανησυχεί. ΠΟΛΥ. Τετριμμένα edgy και ποζεράδικο, χωρίς αυτή την αρρενωπή σιγουριά που απέπνεε το Witcher 3 ή ακόμα και τα πρόσφατα Deus Ex.

- Collector's: Lol, 250 ευρώ ούτε καν. Κάπου 150 είχα δώσει νομίζω για την αντίστοιχη του Witcher 3 και πάλι δεν μπορώ να πω ότι αισθάνθηκα απόλυτα δικαιωμένος (από τα εξτραδάκια όπως η φιγούρα, εννοώ, το game γαμούσε σθεναρά).

Πιο κοντά απ'όσο περίμενα η κυκλοφορία, πάντως. Για τέλη του 2020 το υπολόγιζα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,687
Ακυρώστε τα pre-orders σας, παιδιά, έχουμε πρόβλημα. Ο έγκριτος δημοσιογράφος του Rock-Paper-Shotgun ισχυρίζεται πως "στο game πυροβολάμε μαύρους συμμορίτες, και αυτό τον έκανε να νιώσει άβολα".

https://www.rockpapershotgun.com/2019/06/12/cyberpunk-2077s-e3-demo-has-weak-gunplay-and-unimaginative-stereotypes/">https://www.rockpapershotgun.com/2019/06/12/cyberpunk-2077s-e3-demo-has-weak-gunplay-and-unimaginative-stereotypes/
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,436
[quote quote=516654]Εγώ που δεν σκέφτομαι για προπαραγγελία είμαι εκτός κλίματος ε;[/quote]

Ούτε εγώ θα προπαραγγείλω, αλλά εκτός απροόπτου θα είναι Day 1 αγορά.

[quote quote=516654]Λογίζεται ως AAA το παιχνίδι[/quote]

True, όπως άλλωστε και το Witcher 3.

[quote quote=516654]έχω την αίσθηση ότι θα είναι Gameworks τίτλος.[/quote]

Πιθανό, αν και πιστεύω θα μας τα είχαν κάνει κουραμπιέδες με το σχετικό hype ήδη. Τις τρίχες του Geralt τις διατυμπάνιζαν 2 χρόνια πριν την κυκλοφορία.

[quote quote=516654]Θα περιμένω reviews και benchmarks.[/quote]

As should we all...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,677
Έχουν ήδη ανακοινώσει ότι δουλεύουν μαζί για Ray tracing. Δεν γνωρίζω αν θα περιορίζεται η συνεργασία μόνο εκεί, αν και είναι απίθανο.
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
[quote quote=516661]Ακυρώστε τα pre-orders σας, παιδιά, έχουμε πρόβλημα. Ο έγκριτος δημοσιογράφος του Rock-Paper-Shotgun ισχυρίζεται πως “στο game πυροβολάμε μαύρους συμμορίτες, και αυτό τον έκανε να νιώσει άβολα”.

https://www.rockpapershotgun.com/2019/06/12/cyberpunk-2077s-e3-demo-has-weak-gunplay-and-unimaginative-stereotypes/" rel="nofollow">https://www.rockpapershotgun.com/2019/06/12/cyberpunk-2077s-e3-demo-has-weak-gunplay-and-unimaginative-stereotypes/

[/quote]

Πιο ανησυχητικό είναι για μένα το γεγονός ότι στα σχόλια κάθονται και συζητάνε σοβαρά για κάτι απίστευτα πράγματα που κατά τη γνώμη τους αποδεικνύουν το ρατσισμό και την κοινωνική αναισθησία των Πολωνών. Από εκεί και πέρα, πόσο nuanced να είναι οι συμμορίες δηλαδή; Επίσης δεν μπορεί να έτυχε απλά στο demo να πρόκειται για συμμορία μαύρων;
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,438
@Great0ldOne

Όντως, και το Witcher 3 λογίζεται ως AAA τίτλος, αλλά ήταν και το σημείο μετάβασης στην "μεγάλη" κατηγορία για την CDPR. Πλέον, όσο εκτίμηση και αν τρέφω για τα πονήματα των Πολωνών, τους αντιμετωπίζω όπως και άλλα AAA studios:  Παραγγελία από τον διανομέα της επιλογής μου αφού βεβαιωθώ ότι το αξίζει και ως πνευματικό δημιούργημα και ως τεχνολογικό προϊόν. Και εφόσον φυσικά το τρέχει το PC μου.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Ρε συ Fili, γιατί μάλλον έχω μείνει πίσω. Έχεις κάνει αναβάθμιση στο pc ; Θυμάμαι ότι το witcher 3 δεν σου το έτρεχε.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,426
Aπο τα παιχνιδια που θα ξαναπαιχτουν οπωσδηποτε απο ολους μας οταν αλλαξουμε καρτες γραφικων για να δουμε πως ειναι και με το Ray tracing! Παιχνιδαρα αλλα το καλυτερο της χρονιας θα ειναι το DOOM ETERNAL!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,687
Έχετε το νου σας σε αυτή τη σελίδα για pre-order της συλλεκτικής από Ελληνικά καταστήματα, στα Seven και τα Media Markt έχουν εξαντληθεί αλλά σε 4 άλλα καταστήματα την έχουν ακόμα ως "Coming Soon".
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,098
Σρεντερίνο, θα το αγοράσεις το παιχνίδι ή θα το παίξεις με άλλους μεθόδους;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Αν μπείτε στο Gwent μέχρι τις 14/6, 11:59 AM CEST (+1 για 'μας) παίρνετε μια cyberpunk κορνίζα για το avatar σας.
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Έγινε available amazon αλλά μπήκα μετά από 45 λεπτά και πάλι εξαντλήθηκε.

Σχετικά με τα preorders που είπαν πιο πάνω οι φίλοι, συμφωνώ αλλά για την collector's δε πιστεύω να υπάρχει retail availability.



Edit: Γνωρίζει κανείς αν τα παιχνίδια αγορασμένα από Amazon.de εάν το box art είναι στα γερμανικά;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,677
Τα λεφτά θα ήταν ότι είναι όντως στα γερμανικά Ultimus, χωρίς να παίρνω όρκο.

Πάντως σίγουρα θα διαθέσουν μερικά κομμάτια στην ελληνική retail αγορά, ίσως ένα τηλέφωνο στα public για λίστα αναμονής θα ήταν καλή ιδέα. Ειδάλλως στο ίδιο το site του Cyberpunk.
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
[quote quote=516700]

Πάντως σίγουρα θα διαθέσουν μερικά κομμάτια στην ελληνική retail αγορά, ίσως ένα τηλέφωνο στα public για λίστα αναμονής θα ήταν καλή ιδέα. Ειδάλλως στο ίδιο το site του Cyberpunk.

[/quote]
Ναι είδα από το site του παιχνιδιού πως δίνουν retail σε μερικά ελληνικά καταστήματα, και με τιμή σχεδόν ίδια με Amazon. Οπότε θα χτυπήσω και τις εκεί πόρτες! :D  (πάντως πλάκα έχει που το Cyberpunk με επανέφερε από το λήθαργο απουσίας από τα φόρα!)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,687
Προς το παρόν η συλλεκτική για PC στην Ελλάδα εμφανίζεται στα σαιτ των Seven και του Media Markt, και προφανώς έχει εξαντληθεί. Για Xbox-PS4 ίσως υπάρχουν κομμάτια.

Αλλά ναι είναι δεδομένο πως θα φέρει και το Πλαίσιο-Πάμπλικ συλλεκτικές, το θέμα είναι να προλάβουμε να δούμε πότε θα τις προσφέρουν ώστε να μην γίνουν πάλι σολντ-άουτ σε 5 λεπτά.
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Μόλις έγινε διαθέσιμο πλαίσιο! Το καβάτζωσα!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,687
Την άρπαξα κι εγώ.

Θα κρατήσω και αυτήν του Άμαζον, μην τυχόν γίνει καμία στραβή με τις ελλείψεις διαθεσιμότητας σε κάποιο από τα δύο. Και τα Χριστούγεννα ακυρώνω τη μία.

Εκτός αν κερδίσω το Προ-Πο ως τότε, οπότε τις κρατάω και τις 2 και κληρώνουμε την 2η εδώ μέσα :Ρ
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ο/ εδω θα είμαστε όλοι τον απριλη να δείχνουμε τις collectors μας
 
Top Bottom