What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Αυτά είναι μαλακίες... δεν μπορείς να βάζεις τους εργαζόμενους σου να βγάλουν το φίδι από την τρύπα γιατί κάποιοι δεν μπορούν να κάνουν σωστό timeline και ανακοινώνουν release dates που δεν ξέρετε αν μπορείτε να πιάσετε.

Πολύ άθλια εξέλιξη...
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
tenor.gif
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δυστυχώς κάπως πρέπει να ικανοποιήσουν τους investors. Βέβαια η κατάσταση μάλλον δεν είναι τόσο τραγική όσο την κάνουν τα press media. Τουλάχιστον με τις πληροφορίες που έχω για την ώρα.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Εκεί στο verge έμαθαν να στήνουν κάνα pc τουλάχιστον?

Στα του νέου, δεν είναι κάτι που προκαλεί εντύπωση. Φαντάζεστε τι θα γινόταν από εμάς τους ίδιους αν έλεγαν και γι' άλλη τρίμηνη καθυστέρηση? Τουλάχιστον να είναι επί πληρωμή υπερωρίες.

Υγ. Α, και επειδή είμαι δημοκράτης, μην διαφωνήσετε μαζι μου. Απλά να σας θυμίσω πως είμαι μέλος τού "καλά gang".
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Καλύτερα να έτρωγαν κράξιμο από τους παίκτες και να έβγαινε ένα δίμηνο-τρίμηνο αργότερα. Κανείς δεν θα το θυμόταν.

Πιστεύω ότι περισσότερο οικονομικοί είναι οι λόγοι (επεβλήθηκε funding cut-off) παρά ζήτημα consumer backlash.

Είμαι στο "καλά gang" και διαφωνώ μαζί σου.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Κρίνοντας απ'όσα έβλεπα το διάστημα που ήμουν εκεί τριγύρω και δούλευαν στο Blood and Wine, δεν μου κάνει την παραμικρή εντύπωση το crunch. Περισσότερο μου κάνει εντύπωση που άργησαν τόσο να το επιβάλλουν, μια και είμαστε 50 μέρες πριν το release.

Πάντως κι εγώ στη δυσφορία των μετόχων απέναντι σε μια τελευταία αναβολή θα πόνταρα. Παίζει να ζήτησαν κάναν επιπλέον μήνα π.χ. για να σκάσει δίπλα στα Χριστούγεννα και οι "αποπάνω" να έριξαν άκυρο.
 
Last edited:

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αν δεν ήταν έτοιμο και θέλαν Σόνι και καλά να μη κακοκαρδισουν τους πελάτες τους ας το βγάζανε ΕΑ... Τι έγινε το δόγμα "when it's ready?"
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
^Αυτό το ρητό ισχύει για την Blizzard.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
@Northlander Είμαι 100% μαζί σου, απλά αναφέρω τι θα γινόταν. Το έχουμε δει τόσες και τόσες φορές άλλωστε.
Προφανώς και εγώ προτιμώ το "when it is ready".
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αυτες οι συντευξεις δεν χρειαζοντουσαν 3 μηνες πριν


 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Μα τι πας και θυμάσαι τώρα κι εσύ; Καλά δεν περνάγαμε χαζεύοντας βίντεο από τα origin stories και τις συμμορίες;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Επειδη εχει "καλους" ορους, παυει να ειναι crunch; Τοσο καιρο κλαιγοντουσαν στα μεσα πως ειναι αντιθετοι με αυτοι την πολιτικη, εμαθαν απο τα λαθη τους (The Witcher 3) και δε θα την ξαναεφαρμοσουν. Καλυτερα να κρατουσαν μικρο καλαθι και να μη μας κοροιδευουν στη μουρη μας με δηλωσεις χωρις αντικρισμα (αυτο με εκνευριζει περισσοτερο). Επισης εχουν ηδη κανει crunch οταν πλησιαζαν τις προηγουμενες ημερομηνιες κυκλοφοριας για το τοτε final push.
 
Top Bottom