What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Δεν θυμάμαι για το stealth. Vanilla game πάντως με τα upgrades που είχα διαλέξει δεν μπλεκόμουν καν σε μάχες, τους χάκαρα/σκότωνα από μακριά.
stealth approach με απλό crouch γίνεται?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Θυμάμαι πως μπορείς να διαλέξεις ένα σωρό melee upgrades και να πας για hand to hand combat και να μην ασχοληθείς με τα όπλα.

Crouch έχει και on launch day (δεν ξέρω αν το έφτιαξαν) περπατουσαμε πολύ αστεία.

Γενικά πάντως μη σκέφτεσαι Deus Ex να κυκλοφορείς σε κλιματιστικά, δεν έχει τέτοιο lvl design.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Stealth approach με crouch έχει αλλά είναι αρκετά χρονοβόρο. Αν θες να εξαφανίσεις όλα τα εικονίδια του χάρτη πας είτε σ' αυτό που είπε η @kara hack από μακριά ή guns blazing φάση. Ειδικά το hacking από ένα σημείο και μετά γίνεται op.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
δεν θα χρειαζεται να πω πολλα εγω. το stealth δουλευει αλλιως εδω. το deus ex ειναι built for stealth. παμε παρακατω

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Εκπληκτικό Ray Tracing upgrade, κυριολεκτικά αλλάζει το χρώμα των NPCs.




image.png



Ray tracing, more like RACE tracing amirite folks
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
η πρώτη εικόνα είναι σε low?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
ναι το είδα, φαίνεται λειψό όμως το RTX off, σαν να λέμε, βαριόμασταν να το κάνουμε σωστά λειψό, άσε να κάνει την δουλειά το RT
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Πέρασα το ψυχολογικό όριο των 20 ωρών στο παιχνίδι (χώρια τα δεκάρικα που έχω χαλάσει να κυνηγάω τον Roach στα ουφάδικα).

Μερικά σχόλια χωρίς spoilers:

- Δεν είμαι φαν της προοπτικής 1ου προσώπου γενικά αλλά εδώ I get it, που λένε. Έχει λογική, δεν το έκαναν έτσι για το ροκ (ηλέκτρο?).
- Το gameplay είναι λίγο all over the place. Δεν νιώθω ότι ξέρω ακόμα τι μου γίνεται και ποιο build/όπλο με βολεύει περισσότερο, ενώ και το interface δεν βοηθάει. Stealth, hacking, gunplay, όλα μου φαίνονται μισοψημένα. Ευτυχώς στο normal το παιχνίδι παλεύεται, ακόμα κι αν είσαι στο χάσιμο.
- Ιστορία/διάλογοι/χαρακτήρες είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερα απ'όσο περίμενα βασιζόμενος στα trailer. Έχω βουτήξει 100% στον κόσμο του, δεν με βγάζεις ούτε με remote hacking.
- Η μουσική ταιριάζει μεν, με εκνευρίζει αφάνταστα δε. Υπερβολικά ηλεκτρονική και dubstep, dumbstep ή όπως λέγεται, για τα γούστα μου. Πονοκέφαλος στις μάχες.
- Τα γραφικά μια γενιά μπροστά, πραγματικό χάρμα οφθαλμών. Στενοχωριέμαι λίγο που η CDPR πηγαίνει στην Unreal και αφήνει τη RED Engine, αν και ξέρω ότι θεωρητικά το μυστικό είναι στο art direction/animation κι όχι στη μηχανή. I guess we'll see.
- Μένοντας στο ίδιο θέμα, η CDPR μετά το W3 αποδεικνύει κι εδώ ότι ξέρει να φτιάχνει τα ωραιότερα κορίτσια του gaming. Ενώ είναι όλες τους πανέμορφες, έχουν και ιδιαίτερο τύπο, δεν φαίνονται πλαστικές. Btw δεν έχω προχωρήσει αρκετά για να φλερτάρω μαζί τους, αλλά ως τώρα #teamJudy χαλαρά.
- Ο κόσμος, τα side-quests, η φάση "τούτη η πόλη είναι αρρώστια κι είμαστε όλοι μολυσμένοι" μού βγάζουν έντονα vibes VtM: Bloodlines. Σίγουρα υπάρχουν επιρροές από GTA στο όλο στήσιμο του game, αλλά αν ήταν να το συγκρίνω με ένα σύμπαν, εκεί θα πήγαινε πρώτα το μυαλό μου. Κολλάει και με τα σκιώδη κονκλάβια/μεγαλοεταιρείες που ελέγχουν τα πάντα και αφήνουν τους πολίτες να τρώγονται μεταξύ τους, όπως και με τη λογική των συμμοριών/φατριών που διέπει και τα δύο settings.
- Ως τώρα ελάχιστα bugs, άψογο performance και μόνο δύο crashes, αμφότερα στο πρώτο μισάωρο. Τρέχει νερό και δείχνει συγκλό στα 1080p με όλα τέρμα, ray-tracing (το ορθόδοξο, όχι το overdrive) και DLSS ενεργοποιημένα.
- Καλός ο Keanu, σίγουρα καλύτερος ερμηνευτικά απ'ότι στο τελευταίο Matrix και John Wick, αλλά την παράσταση για μένα κλέβουν οι υπόλοιποι NPCs και ηθοποιοί. Τρομερή δουλειά γενικά σ'αυτό το θέμα.
- Ναι, όπως καταλάβατε περνάω καλά κι αυτό βγαίνει προς τα έξω (αντίθετα με μένα – ZING!).
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
(fun fact, αυτό το thread ανοίχθηκε τον Ιανουάριο του 2013...)





90 μέσος όρος στο metacritic ως τώρα, 1-2 πόντους λιγότερους στις κονσόλες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Σε τρία χρόνια στα 15€ με το expansion θα παίξουμε το Cyberpunk 2077 που αξίζουμε. Σωστός @nitro912gr ;
ανάλογα που θα είναι οι κάρτες γραφικών τότε, δηλάδη πρέπει να το παίζει και η low end που θα μπορούμε να αγοράσουμε, ε;
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Μακάρι. Ήταν μεγάλη απογοήτευση για εμένα ότι δεν έφτασε τα επίπεδα του Witcher 3, Πήγε κατά διαόλου και το Bloodlines 2, οπότε ευχαριστώ το Θεό που βγήκε το Disco Elysium σωστό και ανδροπρεπές, ενώ το Baldur's Gate φαίνεται να είναι και αυτό σωστό και τίμιο ( και μάλλον θα είναι και αυτό που θα με ωθήσει να ψαχτώ για αναβάθμιση).

Περιμένω την άποψη ορισμένων κυρίων από εδώ μέσα, των οποίων την γνώμη εκτιμώ, γιατί θεωρώ ότι ζητάω και εγώ παρόμοια πράγματα πλέον.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Αν ισχύει αυτό που λέει, τότε έχει ένα δίκιο. Δηλαδή κράζουμε το fallout 3/4 που είναι action με στολή RPG και μας το παίζει ιστορία και το άλλο θα το αφήσουμε έτσι γιατί το έβγαλαν κάποιοι που κάποτε έκαναν ένα RPG που λάτρεψε ο ντουνιάς;
 
Top Bottom