What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dark Souls 2

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Ένα πολύ ενδιαφέρον mod που προσθέτει μια νέα lighting engine στο παιχνίδι. Το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ όμορφο:

 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Μακράν το κορυφαίο NG+ στην ιστορία. Τι να λέμε!
Απορώ γιατί δεν κράτησαν αυτό το mechanic.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Μακράν το κορυφαίο NG+ στην ιστορία. Τι να λέμε!
Απορώ γιατί δεν κράτησαν αυτό το mechanic.

Ίσως λόγω της αμφιλεγόμενης φήμης του DS2 στους φανατικούς των soulslikes. Πιθανώς μαζί με τα ξερά να κάηκαν και τα χλωρά .
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Ισχύει και είναι πάρα πολύ κρίμα. Το 3ο παιχνίδι θα ήταν απείρως καλύτερο αν είχε πάρει τα θετικά μόνο. Πολύ μου την έδωσε αυτός ο εκμηδενισμός και η επιφανειακή σύνδεση. Πολύ περισσότερο δε, όταν μετά το DS3 έπαιξα το Demon's Souls στο PS3 και είδα πόσες ομοιότητες είχε με το DS2. Το Elden Ring από την άλλη μπορώ να πω πως έδωσε φόρο τιμής στο DS2 έστω και πλαγίως, αν και το mechanic με το NG+ δεν το χρησιμοποιήσαν πάλι ούτε και πήραν από το Sekiro όσα περίμενα
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490

Mιας και επιτέλους η vanilla έκδοση μπήκε σε έκπτωση στο steam πάμε μια ακόμα πλατίνα στα γρήγορα να γουστάρουμε


Αν χρειαστείς καμιά βοήθεια, το χω εγκατεστημένο και είμαι στο NG++. Πάμε να διαλύσουμε (ή να τον πιούμε) σε κάποιο boss!
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544


Kαι δυστυχώς αυτή η μέρα έφτασε
Aπό τις πιο ευχάριστες online εμπειρίες μου η περίοδο που έπαιζα DS2 στο xbox 360 και έβγαλα όλα τα achievements.
Οπότε πάμε για πλατίνα χωρίς online όποτε και αν το κάνω στο PS3:cry:
Παραδόξως το DS1 δεν εχει dedicated servers οπότε θα συνεχίσει να ειναι δυνατό το online part
Και το Demon's Souls στο Ps3 ήταν φάση DS2 και εκεί δεν πρόλαβα καν να παίξω πότε online
 
Last edited:
Top Bottom