What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δεν της κάνει κούκου πια... Τι να κάνω;

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
...άλλη μια επίδειξη του προ-εφηβικού, σαχλού και ξεκάθαρα Σεφερλίδικου χιούμορ που διακρίνει τον Μοίραρχο των Μαμμάκυθων.

Το χιούμορ είναι μια χαρά μπάρμπα, απλά δεν το πιάνεις λόγω του χάσματος γενεών.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
βάζεις πολύ, μια σταγόνα βάλε μόνο
Μάλλον. Είναι και μικρή η επιφάνεια οπότε μου πέφτει σίγουρα παρα πάνω από το κανονικό. Το θέμα είναι πανω στην ξεραμένη κόλα κολλάει ;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Μάλλον. Είναι και μικρή η επιφάνεια οπότε μου πέφτει σίγουρα παρα πάνω από το κανονικό. Το θέμα είναι πανω στην ξεραμένη κόλα κολλάει ;
συνήθως ναι
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Επειδή πρόσφατα προσπαθούσα να κολλήσω ένα άλλο πλαστικό και η κόλλα στιγμής δεν το κατάφερνε και για να μην το ρισκάρω και αρχίσει να παίζει φρίσμπι μέσα στο κουτί, πήγα σήμερα και πήρα κόλλα δυο συστατικών ειδικά για πλαστικά και απόψε ή αύριο το πρωί θα κάνω την εγχείρηση.

Κάρτα δεν παίρνω προς το παρόν. Περιμένω να δώσει ο Σουίνι τζάμπα 3080ti σε τρεις Πέμπτες. Μέχρι τότε κατεβάζω φιλμογραφία Φελίνι και Γούντυ Άλλεν που μια χαρά τις πάει και η integrated. Iron Man και MCU είναι μια καλή ιδέα για να ξεχνάω την σχωρεμένη και να με παίρνει ο ύπνος τα βράδια.
 

Kargios

Gelatinous Cube
Joined
Jun 26, 2021
Messages
68
αμα δεν της κανει κουκου πια δοκιμασε ενα strap on
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
πήρα κόλλα δυο συστατικών ειδικά για πλαστικά
γιατι δεν αφαιρεις το σπασμενο φανακι και να κολησεις ενα αλλο 80x80, με θερμοκολα και και ρευμα απο τροφοδοτικο. Με logo μπορει να κολησει σωστα και να δουλεψει χρονια μπορει λιγο στραβα, και να ξανασπασει σε λιγη ωρα, συν μεγαλη δονιση.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Προσπάθησε με την κόλλα και αν δεν γίνει τίποτε πες μου να ψάξω στην αποθήκη μήπως έχω κρατήσει το χαλασμένο ανεμιστήρι να στο στείλω. Η φτερωτή του ίσως να είναι ακόμη σε καλή κατάσταση.
Οι φτερωτές αυτές αν θυμάμαι καλά βγαίνουν σε 2 διαστάσεις (80 και 92mm) και με 7 ή 9 πτερύγια. Ισως να είναι ίδιες μ΄αυτές που φοράει η δικιά μου κάρτα. Τα θυμάμαι ακόμη γιατί ζορίστηκα να βρω καινούρια.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Κόλλησα το ανεμιστηράκι, την έβαλα πάνω και έχω εικόνα από την έξοδο DP.

Πώς μπορώ τώρα να αφαιρέσω τους παλιούς drivers για αν περάσω τους καινούργιους;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Κόλλησα το ανεμιστηράκι, την έβαλα πάνω και έχω εικόνα από την έξοδο DP.

Πώς μπορώ τώρα να αφαιρέσω τους παλιούς drivers για αν περάσω τους καινούργιους;
όχι μόνο της έκανε κουκου, ήταν και DP? Εντυπωσιακό :p

uninstall από add/remove programs
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,537
καλυτερα να χρησιμοποιησεις το Display Driver Uninstaller.
ειναι ειδικα γι αυτη την δουλεια, γιατι ειναι σημαντικο να μην μεινουν ιχνη του παλιου δράιβερ.

 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Έλενξε αν δουλεύουν σωστά και οι ανεμιστήρες. Να έχεις υπόψιν οτι οι στροφές που δείχνουν τα διαγνωστικά προγράμματα είναι μόνο του ενός απο τους 2, γιατί μόνο ο ένας δίνει σήμα για στροφές. Μπορεί δηλαδή ο ένας να έχει σταματήσει και η κάρτα να αναφέρει κανονική λειτουργία.
Οπότε ελέγχεις την σωστή λειτουργία τους και με ανοιχτό κουτί, αν στροφάρουν και οι 2.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αν η καρτα ειναι nvidia εγκατασταση με το ΝVCleanstall, βρισκει και εγκαθιστα, drivers, χωρις περιτα σκουπιδια.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Σήμερα είχαμε εκτόξευση. Ο μισός ανεμιστήρας έκοβε βόλτες στο κουτί. Τον ξανακολλάω αλλά καλού καού @Dark Archon για στείλε λινκ από το ανεμιστηράκι που είχες πάρει. 90mm είναι η διάμετρός του.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
μαλλον δεν επαιξε αλφαδι κατα την διαρκεια της συγκολητικης.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Η συγκόλληση πέρασε όλους τους απαραίτητους NDT ελέγχους, με διεισδυτικά υγρά και ραδιογραφία, από πιστοποιημένο συγκολλητή, παρόλα αυτά υπάρχει και η αστοχία υλικών.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
παραξενο και μεγιστη ατυχια επειδη αυτα τα πλαστικα εχουν μια ιδιαιτερη αγαπη για τις κολλητικες ουσιες.
καλη τυχη φιλτατε
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Μήπως δεν τους μέτρησες καλά; Λογικά θα πρέπει να είναι ίδιοι με τους δικούς μου, που είναι 85mm με 40mmαπόσταση ανάμεσα στις τρύπες που βιδώνει. Έψαξα στο ebay για 90mm ανεμιστήρες και δεν βρήκα τίποτε. Όλοι 85mm και βρήκα και κάποιους 75mm.
Εγώ πήρα απο αυτόν:
Το μοτέρ τους έχει διαφορετικό σχεδιασμό και το καλώδιο είναι πιο κοντό απο το μανίσιο. Βίδωσαν μια χαρά αλλά το καλώδιο το πέρασα απο διαφορετική διαδρομή πάνω στην κάρτα και ήρθε τσίμα-τσίμα. Δουλεύουν μια χαρά, καμία διαφορά με τους μανίσιους.

Edit: Θα κοιτάξω στην αποθήκη μήπως βρω τους παλιούς δικούς μου να αλλάξεις τη φτερωτή στο υπάρχον ανεμιστήρι, γιατί ένας απο τους 2 δικούς μου είναι χαλασμένος και δεν θυμάμαι ποιος.
Ελπίζω να μην με δαγκώσει τίποτε μόλις μπω στην αποθήκη. Όπως και να έχει, πέρυσι έκανα αντιτετανικό, είμαι καλυμμένος. :ROFLMAO:
 
Last edited:
Top Bottom