What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Do you even shop, bro? Ψωνίζετε στο epic?

Ψωνίζεται στο epic store?


  • Total voters
    28

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,411
Ότι λέει παραπάνω, αν μπορείτε να αναφέρετε και για τι ποσά λέμε.

Τα free φυσικά δεν μετράνε για ψώνια.

Εγώ μόνο κάποια από τα free τσιμπάω, αν και ψήθηκα με το κουπόνι να πω την αμαρτία μου να έπαιρνα κάτι με 5€.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Εχω παρει 2 φρη παιχνιδια. Φρη ξεφρη μονο αν μου αρεσουν θα παρω και με φραγγα οταν αποφασισει να αναγνωρισει τις πρι πειντ καρτες. Και ποτε πανω απο 20 Ευροπουλα για παιχνιδια σε ψηφιακες βιβλιοθηκες οσο και να τρελαινομαι για καποιο παιχνιδι. ΘΕΛΩ ΤΟ Β.G. 3, αλλα θα αντισταθω μεχρις αισχατων. Το υποσχεθηκα! (γμτ δεν θυμαμαι αν ειχα σταυρωσει τα δακτυλα)
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,531
Εχω πάρει όλα τα free. Δεν έχω αγοράσει τίποτα εκτός από credits στο rocket league που τα πήρα in game δυό φορές. Θα αγοράσω μόνο αν βγει κάτι ποτε σε αυτό το store που θα με ενδιαφέρει και δεν θα βγει steam ποτέ. Προς το παρών κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει οπότε...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,351
Δεν νομίζω ότι θα εκπλαγεί κανείς αλλά δεν παίρνω ούτε τα free. Όχι γιατί θα χάσει ο Σουίνι έναν user και θα βάλει τα κλάματα αλλά γιατί νιώθω ωραία αγνοώντας τον.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Έχω αγοράσει 7-8 παιχνίδια από Epic, είτε επειδή ήταν exclusive το διάστημα που τα ήθελα (Hades, Horizon Afterparty, Control), είτε επειδή είχαν λαχαταριστό κουπόνι/έκπτωση ή και τα δύο. Από free παίρνω κυρίως όσα δεν έχω σε άλλες πλατφόρμες και υπάρχει περίπτωση να παίξω κάαααποια στιγμή, τα υπόλοιπα τα αγνοώ.

Εξακολουθώ να θεωρώ τον Sweeney κομπογιανίτη αλλά money talks και για να πω την αλήθεια ως τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα με τον client (πέρα από τις γνωστές, χτυπητές ελλείψεις του).
 
Last edited:

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,618
Δε θυμάμαι πότε πήρα τα 2 AC (Origins & Odyssey) αλλά θυμάμαι ότι είχα δώσει συνολικά 15 ευρά. Το ψιλομετάνιωσα όχι λόγω epic (προσωπικά το αγαπάω) αλλά επειδή έτσι και αλλιώς στο uplay τα κατέβασα.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Παίρνω τα τζάμπα, χωρίς ντροπή.

Από εκεί και πέρα, δεν μου αρέσει το θέμα με τα third party exclusives. Δεν μπορώ να πω ότι είναι αηθές, αλλά δεν μου αρέσει σαν τακτική. Προσωπικά, θα προτιμούσα όλοι να πουλάνε σε όλες τις πλατφόρμες, και να πουλάνε DRM free, αλλά ξέρω ότι δύσκολα θα το δω αυτό.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Όχι φυσικά, ούτε τα free ούτε τίποτα. Ούτε εγώ νομίζω ότι του κάνω τη μούρη κρεας η οτιδήποτε, απλά έτσι αισθάνομαι ότι τα έχω καλά με τον εαυτό μου.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αναφέρεται ο gabe στην επιλογή ούτε από έξω και γιατί δεν υπάρχει ούτε απεξω σκέτο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Αναγκαίο κακό, τα μόνα 2 παιχνίδια που έχω παίξει στο EGS είναι... τρία.

Godfall και Super Meat Boy Forever για ανάγκες review.
Unreal Tournament 4 προτού η Epic το γυρίσει σε Fortnite, στήσει το EGS και κάψει το project...
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,882
Ούτε απ'έξω. Και μόνον η τακτική των exclusive όταν πρωτοανοιξε για να δελεάσει κόσμο είναι αρκετό ώστε να μην ανοίξω ποτέ λογαριασμό στο μαγαζί αυτό.

Μόνον εάν ποτέ βγάλει το Unreal 3 στα πρότυπα του πρώτου και το έχει εκεί αποκλειστικά, ΙΣΩΣ κάνω λογαριασμό μόνον για αυτό.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Το Zero Dawn ήταν εξαρχής στο Steam, υπάρχει και άλλο παιχνίδι με αυτό το συνθετικό;

Όπα δίκιο έχεις, μπερδεύτηκα. Το Horizon το πήρα με κουπόνι για να γλιτώσω φράγκα, το Afterparty σκεφτόμουν που ξεκίνησε ως αποκλειστικότητα του Epic.
 
Last edited:

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,888
Ούτε account. Kάτι η τσατσιά του gollop, κάτι η έλλειψη βασικών υπηρεσιών που θεωρούνται δεδομένες σε steam και gog, κάτι η κατάπτυστη προσπάθεια εργαλειοποίησης των 15χρονων του fortnight κάθε φορά που προσπαθούν να προωθήσουν τα συμφέροντα τους.. δε θέλω να το παίξω ιδεολόγος, αλλά μια απέχθεια την νοιώθω.
 
Top Bottom