What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

DOTA 2 official release... 'Really now, beta is over'

sandwraith_

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
574
Mέσα παίδες σε ότι πείτε. Αν δεν θέλετε 1vs1 μπορούμε να μαζέψουμε άτομα, και να πάμε 5vs5(ar ή ap) ! Πολλές επιλογές έχουμε, ρίξτε απόψεις και βλέπουμε!
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
Και γω ειμαι μεσα
Και ξερω μερικους εξω απο το ragequit που θα ψηθουν αμεσα για whatever mode
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Ανασταίνω το topic από τα βάθη που παρελθόντος.

Με έπιασε μια νοσταλγία για MOBA που τα έχω παρατήσει γενικά εδώ και χρόνια, και εγκατέστησα και Heroes of the Storm και DΟΤΑ 2.

Για το HotS δεν έχω να πω και τίποτα, εικόνα εγκατάλειψης.

DΟΤΑ 2... είναι πρακτικά άλλο παιχνίδι από τότε που έχω να το παίξω εγώ, και δεν πρόκειται να κάτσω να ξανακαώ. Αλλά ήθελα να σχολιάσω κάτι που μου έκανε εντύπωση, κυρίως επειδή δεν έχω δει να σχολιάζεται από κανέναν content creator/influencer/consumer advocate εκεί έξω. Στο game store υπάρχουν πλέον weapon και character skins που πωλούνται για 600 και 700 ευρώ, και αν αυτά είναι σχετικά λίγα, τα 200 ευρώ είναι ψωμοτύρι, 1-2 διαθέσιμα για κάθε ήρωα. Όταν το Apex Legends βγάζει packs για 100 ευρώ καίγεται το σύμπαν από το hate, η Valve για κάποιο λόγο είναι στο απυρόβλητο...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Θα είναι μάλλον που η Dota 2 είναι κάπως ξεχασμένη. Νομίζω δλδ μιας και apex πχ θεωρώ ότι έχει μεγαλύτερο κοινό.

Άσχετο αλλά κρίμα για το hots. Ήταν αξιόλογο αλλά δεν έβγαλε τα αναμενόμενα για την blizzard. Δεν απέκτησε την αναμενόμενη esport σκηνή επίσης.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Θα είναι μάλλον που η Dota 2 είναι κάπως ξεχασμένη. Νομίζω δλδ μιας και apex πχ θεωρώ ότι έχει μεγαλύτερο κοινό.

Άσχετο αλλά κρίμα για το hots. Ήταν αξιόλογο αλλά δεν έβγαλε τα αναμενόμενα για την blizzard. Δεν απέκτησε την αναμενόμενη esport σκηνή επίσης.

Ξεχασμένη από άποψη news generation, πιθανώς, εκτός από την περίοδο του International. Από εκεί και πέρα, συνολικά νούμερα για το Apex Legends δεν ξέρω μιας και παίζεται και εκτός Steam, πάντως DOTA 2 έχει 330.000 concurrent players τη στιγμή που γράφω αυτό το post, και 640.000 daily peak, οπότε δεν το λες και niche game...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ξεχασμένη από άποψη news generation, πιθανώς, εκτός από την περίοδο του International. Από εκεί και πέρα, συνολικά νούμερα για το Apex Legends δεν ξέρω μιας και παίζεται και εκτός Steam, πάντως DOTA 2 έχει 330.000 concurrent players τη στιγμή που γράφω αυτό το post, και 640.000 daily peak, οπότε δεν το λες και niche game...
Μάλλον έχεις δίκιο. Αλλά πάλι το pattern των youtubers είναι βγάζουμε ότι πουλάει. Dota 2 εδώ και καιρό δεν είναι μέσα στα trends
 
Top Bottom