What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δυστυχης Μπλετσας τραβελινκ

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ρίξαμε άγκυρα αρχικά για Κωνσταντινούπολη. Μετά βρεθήκαμε Λιθουανία, Λετονία, Εσθονία, Φινλανδία, Νορβηγία (εξπρες), Πολωνία, Γερμανία και τώρα οδεύουμε προς Τσεχία
Επειδή είναι πολλά αυτά που πρέπει να γράψω, θα ήθελα να τα ρίξω κατά την διάρκεια του euroroadtrip (20+ ώρες) να έχω και τίποτες να κάνω...
Για τώρα πάρτε ολίγον τηζερ





IMG_20210717_232949_426.jpg


 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Τι φαση; Εχασες καποιο στοιχημα και πρεπει να περασεις καταδρομικη τοσες χωρες; :)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
,δεν ξέρω εάν είσαι στο πνεύμα του κουνελιού που έχει αυτή την τάση για το. Γιατί όχι; Ή αν σε κυνηγάνε τίποτα μπαμπάδες επειδή έκανες τις προίκες Solo eurotrip.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Την προίκα μας την κρατάμε ευλαβικά για την Ματούλα από την Λαμία. Οπότε Όχι!
Η ζωή είναι μικρή για να την σπαταλήσει κάποιος σε 15 νύχτες μιας εβδομάδας σε ποτά και ξενύχτια (true story για τους volunteers) Οπότε μαζεύουμε τα κουβαδάκια μας και πάμε με φθηνές και απάνθρωπες λύσεις στα μέρη που θέλουμε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Να υποθέσω πως δεν υπάρχει η δυνατότητα για fast travel ε;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Κάτσε να πάρω τηλέφωνο τον Τοντ...
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
O Τόνυς είναι στην μαγική φάση της ύστερης εφηβείας : όταν οι δωδεκάωρες λεωφορειάδες και τα χόστελς, δεν είναι ανείπωτη και φρικτή ταλαιπωρία, αλλά τεράστια και υπεργαμάτη περιπέτεια. Είμαστε αστεία ζώα γαμώτο. Αυτό που στα 20 το κάνουμε και πετάμε τη σκούφια μας, στα 40 είναι η χειρότερη τιμωρία...και τούμπαλιν βέβαια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτο Borracho λεγεται γεραματα. οταν εισαι πιτσιρικας με μαρμαρινα κολομερια, που να σε τρυπησει η πετρα; μολις περασουν τα χρονια, εχουμε πετρες και μεσα στο σωμα μας.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Τέσσερις νέες άσπρες τρίχες στο δεξί φρύδι σήμερα. Με το που ξεκινάνε να σε λένε 'μπαμπά' τα βιολογικά σου παιδιά και όχι οι κορασίδες ελευθέρων ηθών, πάει, κόβονται τα φρένα στην καρότσα και κατρακυλάει στα τρόχαλα :D
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εγώ έχω κάπου εννέα μήνες τώρα που βγάζω άσπρες στο μούσι, στο μουστάκι και στο στήθος :(
9 μηνες; την τελευταια δεκαετια+ ζω με αυτο το θεμα και ευχαριστω τον θεο που εχω μερικες ασπρες τριχες και οχι ασπρο σκαλπ.

Οι ασπρες τριχες δεν ειναι προβλημα. Πριν 3-4 μερες επινα καφε σε εγκεκριμενο για την αποφυγη πληθους καφε και απεναντι μου καθησε μια μαμα με την νομιμη αλλα αδιαφορη κορη. Η μαμα με εφαγε με τα ματια της, χωρις ντροπη. Οι γυναικες σε αυτη την ηλικια γνωριζουν οτι η απολαυση δεν ειναι ντροπη. Ηταν η συνειδητοποιηση οτι πλεον θα παιζω οπτικα παιχνιδια με κουγκαρ και αυτο με τσακισε.
Μονο με γυναικες που προλαβαν τρια τηλεοπτικα καναλια δεν ειναι οτι καλυτερο για το ΕΓΩ του κουνελου. Ευτηχως που προλαβα και παντρευτηκα νεοτατη γυναικα.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Βασικά το μαλλί μου ασπρίζει από τα 20 και την τελευταία πενταετία και η γενιαδα μου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
κουνελο, να ξερεις θα χρησιμοποιω τουδε σε συζητησεις το γνωμικο σου για τις ασπρες τριχες και το ασπρο σκαλπ (ηταν εξαιρετο).
και μαλιστα χωρις να σε κουοταρω ο κανάγιας. δηλαδη θα το παιξω εξυπνος με ξενα κολυβα (μακρια απο μας).
απλα πεταχτηκα γιατι ηθελα να ξερεις οτι παιρνω πραματα απ την διαδικτυακη συναναστροφη μαζι σου. πραγμα που ξευρω οτι σε κανει χαρουμενο.

αυτα. συνεχιστε την κουβεντα. (δεν με παιρνει ΚΑΘΟΛΟΥ να παρεμβω).
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Μονο με γυναικες που προλαβαν τρια τηλεοπτικα καναλια δεν ειναι οτι καλυτερο για το ΕΓΩ του κουνελου. Ευτηχως που προλαβα και παντρευτηκα νεοτατη γυναικα.
Αυτό -συμπάσχων- είναι μια έξοχη καταστροφή, η οποία συνεχίζει να μας εκδικείται κάθε μέρα. Πιστεύω είναι κάποιου είδους άψογη νομοτέλεια. Όταν έχεις το διάολο μέσα σου, δεν κερδίζεις, δεν κερδίζεις ποτέ που μανουριάζει και ο Γιάνναρος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
οτι παιρνω πραματα απ την διαδικτυακη συναναστροφη μαζι σου
Οπως εχω ξαναπει, ο κουνελος ειναι open source μορφη. Να δω που θα το κουμπωσεις το ασπρο σκαλπ. Θα πρεπει να ειναι πολυ ιδιαιτερη συζητηση, απο αυτες, τις ημι-νομιμες του RQ.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Έπειτα από ένα ξέφρενο μεθύσι στην Λετονία. Κρύωσα και την άκουσα για τα καλά... Γύρισα στην βάση (Λιθουανία) και μου έδωσαν τις ευχές τους να έχω κοβιντ.
Κάναμε τα τεστ και βγήκαν αρνητικά.
Σήμερα που νιώθω καλύτερα (ακόμα σκατα είμαι) παρουσιάστηκε κρούσμα... Το κρούσμα ήξερε ότι έχει κορόνα στο κεφάλι της, αλλά ελληνίδα... Τι περίμενεις.
Όλο το εθελοντικό γκρουπ σε επιφυλακή και εγώ τους προτείνω ταινίες με ζόμπια.

Στην περίπτωση μου τώρα.
Έχω ρίξει κάμποσα χάπια στο ενεργητικό μου για να φύγει το κρυολόγημα και να αποφύγω το false alarm με τύπο αλά Donald Sutherland να φωνάζει "Βήχει, τρέχει η μύτη του σαν τον ποταμό της Λαμίας! Πιάστε τον! Έχει κοβιντ"

Also, συνεχίστε τον διάλογο με τις άσπρες τρίχες!


(Καμία συνοχή τα γραφόμενα μου. Όταν τελειώσει το ταξίδι, θα παίξει νταηρεκτορς κατ)
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μου αρέσει που σε μερικούς το πρόβλημα είναι το χρώμα της τρίχας όταν σε άλλους είναι η παρουσία της γενικότερα.
Συνεχίστε.
 
Top Bottom