What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δυστυχης Μπλετσας τραβελινκ

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Κάποιοι που πάσχουν από τριχόπτωση θα ήταν αντίθετοι με εσένα

"Γκουχ" "γκουχ" "μπορ..."
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Έχω καλύτερο combo : άσπρισμα ΚΑΙ καράφλα, για μέγιστη μεσήλικη ανατριχίλα, αγνό boomer creep που λέμε και στο Κάτω Σαμικό.

Βέβαια είπαμε, το να έχεις ή να μην έχεις μαλλί, παίζει να έχει μια μικρή γκομενοσημασία ως τα 25 βαριά-βαριά. Τίποτε άλλο. Μετά κοιτάνε μόνο πόση τρίχα έχει η τσέπη. Αγχώνεται ο γυμνοσάλιαγκας Μπέζος θαρρείτε που είναι κουρούπας; Σιγά μην.

Τόνυ απάνω του, μη φοβάσαι τίποτα. Οι ανέμελες θύμησες και οι εμπειρίες που μαζεύεις τώρα, θα σε κρατήσουν ζωντανό στο μακρύ και βαθύ σκοτάδι της μεσήλικης συντριβής, τότε που ο καιρός σου έχει απλά περάσει και δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτε γι'αυτό.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ένα μικρό λαηφ χακ. (Αν και θαρρώ ότι το ξέρετε)

Είναι κόκκινο το φανάρι για τους πεζούς και βλέπετε να το περνάνε κανονικότατα;
Εδώ εφαρμόζουμε την ευγένεια που έχουμε προς τις μεγαλύτερες ηλικίες και πάμε δίπλα-δίπλα με τους ηλικιωμένους (απόσταση 2 μέτρα, έτσι ώστε αν χτυπήσουν τον παππού, να μην σας πάρει και εσάς η μπάλα)


Είμαι κάπως καλύτερα (Μετά από τα κοκτέιλ χαπιών που κούμπωσα) λίγο ο βήχας έμεινε. Οπότε όλα καλά...

Θα κοιμηθώ λίγο και μετά θα έρθω να σας τα πω. Φτιάχτε καφέ και βάλτε γλυκό περγαμόντο
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η τριχα εχει σημασια οταν εισαι πιτσιρικας και ειναι απο τα λιγα που μπορεις να προσφερεις ως προσωπικοτητα στην αβγαλτη ηλικια οπου τα προκαταρτικα διαρκουν οσο και η ερωτικη πραξη των κουνελιων. τριχες δηλαδη.
Το γκριζο εχει γοητεια και ειναι σημαδι ωριμοτητας και εμπειριας. Να ξετε, ο γυναικειος πληθυσμος δινει ΠΟΛΥ μεγαλη σημασια στην εμπειρια του αντρα. Εαν εχεις να πεις δυο πραγματα, οι γυναικες πανε στην τουαλετα και βανουν πανα, για να μη βρεξουν την καρεκλα που καθονται.

το τριχωτο μπιφτεκι ειναι μεγαλη αποτυχια και κρυψωνα πισω απο το δαχτυλο. Ειναι καλυτερο να γνωριστει η τριχα με το ξυραφι παρα το κεφαλι μας με τα αστεια του χαιρεκακου περιγυρου.
Το ξυρισμενο κεφαλι θυμιζει και βαλανο και μπορουμε να πουμε οτι το ξυρισμενο κεφαλι ειναι σουπερ wow trailer για το συγκεκριμενο σημειο. Στρογγυλεμενες ακρες και γυαλιστερο-γλυστρερο υφος. προσφερει φαντασιωσεις με πολλαπλα χαπιεντ.
Αυτα ειναι παρηγορια στον αρρωστο επειδη εχω ολες μου τις τριχες, γατζωμενες πανω μου οπως ο βοσκος πανω στην χηρα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Νταξ ρε παιδιά, μη στενοχωριέστε σε όσους σταμάτησε η παραγωγή τρίχας. Αρκεί να μην είμαστε οι ίδιοι "τρίχες" ως χαρακτήρες. Και αν το μόνο που νοιάζει ένα κομενάκι είναι οι τρίχες μας, τότε απλά δεν αξίζει τον κόπο... Ναπαναβρεί καναπίθηκο. :Ρ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Νταξ ρε παιδιά, μη στενοχωριέστε σε όσους σταμάτησε η παραγωγή τρίχας. Αρκεί να μην είμαστε οι ίδιοι "τρίχες" ως χαρακτήρες. Και αν το μόνο που νοιάζει ένα κομενάκι είναι οι τρίχες μας, τότε απλά δεν αξίζει τον κόπο... Ναπαναβρεί καναπίθηκο. :Ρ

Μην τους δίνεις θάρρος.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τέτοια γράφετε και άρχισε να ρίχνει τα άντερα του ο Κθουλου
20210728_171513.jpg
Ταιριάζει το εκπληκτικό φλάουτο/κοβερ με την μουσική του Τιτανικού εδώ...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ναυαρινο μας, εδω ειναι ενα ταξιδιωτικο hunting και οπου hunting και η προβια. Στην περιπτωση μας ετυχε η προβια να ειναι στα κεφαλια μας, οχι ολων αλλα πολλων. Αυτα ειναι πραγματα που προσφερουν ασφαλεια και μεσα απο την αισθηση της ασφαλειας ξεπεταγεται και η ευτηχια. Καποιοι δεν την νοιωθουν επειδη τους την παιρνει ο αερας (την τριχα) και εδω
, ερχεται ο φιλοσοφικος συνειρμος για να ξεκαθαρισει τι ειναι ευτηχια και πως δεν ειναι το ζητουμενο. Η ευτηχια φιλτατοι, ειναι σαν την κλανια και εξηγω.
Οι πολλοι, οταν δεν ειναι δικια τους, στραβωνουν με εμας που την εχουμε. Καποιοι αλλοι γελανε οταν ακουνε οτι την εχουμε. Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ξινοι.
Μας ανακουφιζει αλλα οταν διαρκει πολυ, μας τρομαζει, ισως ειναι κακο σημαδι. τα γελια γιναν κλαματα κτλ
υπαρχουν πολλα ειδη οπως και τα ειδη της ευτηχιας.
Δεν κραταει για πολυ.
Καποιες φορες νοιωθουμε ενοχες που την εχουμε γιατι ειναι εις βαρος των αλλων.
Ερχεται και φευγει σε random στιγμες.
Καποιες φορες μας μπερδευει και μας φοβιζει. Βρηκα δουλεια με καλα λεφτα, αλλα ειναι μακρυα, να τολμησω; θα περασει απο το σωβρακο ή θα τρακαρει πανω του επειδη τα μορια ειναι μεγαλυτερα. να τολμησω;

ευτηχια ειναι να εισαι χαρουμενος με τον εαυτο σου και να μην τον αφηνεις να σε βαρυνει.

Να ειχαμε και εδω μια βροχουλα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Οι βαθμοί αγγίζουν τους 28-30 καμιά φορά και λένε "καύσωνας"
Φοράω το προπολεμικό πουλόβερ και απλά γνέφω το κεφάλι μου. Έχει φουλ ήλιο και λιακάδες στην Βαλτική, αλλά στα ξαφνικά μπορεί να σκάσει κατακλυσμός...Τώρα εδώ που βρίσκομαι (Δεν φτάσαμε ακόμα Πράγα, αλλά ίδιες θερμοκρασίες έχει και εκεί) οι βαθμοί είναι 18 με 25 (Ούτε γκάλοπ να ήταν)
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Έγιναν πολλά και διάφορα.
Βρήκαμε μπασκετμπολιστα σε ομάδα της Ιταλίας (ομάδα νέων ακόμα)
Χορεύτριες από το Εκουαδόρ και εξωτικά τερτίπια από την Αυστρία.
Το καλύτερο όμως το άφησα για το "τέλος"
Είδαμε ένα fucking tank!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Έγιναν πολλά και διάφορα.
Βρήκαμε μπασκετμπολιστα σε ομάδα της Ιταλίας (ομάδα νέων ακόμα)
Χορεύτριες από το Εκουαδόρ και εξωτικά τερτίπια από την Αυστρία.
Το καλύτερο όμως το άφησα για το "τέλος"
Είδαμε ένα fucking tank!
1627643516608.jpg
1627643518294.jpg
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519

Ο Τόνυς κυριολεκτούσε : ένα φώκιν' τάνκ :D
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Τέλος καλό και όλα καλά...
 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Δεν καταλαβα τιποτα. Ποιο ηταν το αντικειμενο;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
O Tώνης συμμετείχε σε εθελοντικό πρόγραμμα διεθνούς οργανισμού. Η συμμετοχή κρίθηκε μη-ικανοποιητική από τον επιβλέποντά του οπότε και τον ξήλωσαν. Σαν να λέμε, απέτυχες στην αξιολόγηση εξαμήνου στη δουλειά και σε πουλέψαν με συνοπτικές διαδικασίες.

Εδώ να πούμε ότι αν είσαι τυπικός και προσεκτικός (τουτέστιν, σε οποιαδήποτε επαγγελματική σχέση, φροντίζεις να παραδίδεις τεκμηριωμένα το 110% των απαιτούμενων) δεν σε ξηλώνουν με το έτσι θέλω από πουθενά -πολλώ δε μάλλον από εθελοντικά/πιτσιρικογκίγκς απλήρωτα- και αν το κάνουν, μπορείς να προσβάλλεις την απόφαση με τεκμήρια και αποδείξεις.

Είπα-ξείπαν-είδα-άκουσα-μα-μου είναι γκομενίστικες και κωλοφανταρίστικες δικαιολογίες.

Και μια μπόνους παραβολή του παππού Ποράτσο :

Όταν ήμουν στο στρατό ως κακομαθημένος φιλήδονος χίπης, νόμιζα ακόμη πως θα γαμούσα εγώ τον κόσμο και πως δεν θα τον έτρωγα πανηγυρικά όπως όλοι. Μέγας μύθος. Όσο και να γαμείς, κάπου θα τον φας πανηγυρικά. Μάγκας που να ήταν πάντα από πάνω, δεν υπάρχει. Ένα βράδυ λοιπόν, επιστρέφοντας από έξοδο στη Λευκωσία, αποφασίσαμε να παίξουμε 'κοροϊδο' στο λεωφορείο.

Είχε πάρει πιτόγυρα ένα βλαχαδερό συφάνταρο και τα 'χε κάτω από το κάθισμα του πούλμαν. Τα βουτάει ο διπλανός μου και τα κάνουμε πάσα ως τη γαλαρία. Κλασσική Λυκειακή μαλακία. Ούτε να τα κλέψουμε θέλαμε, ούτε τίποτα. Ο βλαχαδερός χάνει το μυαλό του.

ΟΪ ΜΑΝΑ Μ' ΜΕ ΚΛΕΨΑΝ ΤΑ ΠΙΤΟΓΥΡΑΝ.

Σήκωσε το πούλμαν στο πόδι, έγινε της πουτάνας. Φώναζε, απειλούσε, έκλαιγε. Στην αρχή γελάγαμε, μετά από δέκα λεπτά η κατάσταση είχε ξεφύγει. Κάνω σήμα να τα φέρουν πίσω και του τα δίνω. Του λέω 'Ρε μεγάλε, τα πήραμε για να σου κάνουμε πλάκα. Βλέπω τρελάθηκες, δεν τη σηκώνεις την πλάκα, πάρτα πίσω και συγνώμη κιόλας.'

'ΑΑΑ ΕΣΥ ΤΟ 'ΚΑΜΕΣ ΚΕΡΑΤΑ'.

'Σου είπα ρε αγόρι μου, όλοι το κάναμε, σου κάναμε πλάκα, δεν θέλαμε να σου φάμε το φαϊ σου.'

'ΟΧΙ, ΕΣΥ!'

Συνέχισε να φωνάζει, εγώ έπαψα ν'ασχολούμαι. Στην πύλη παίξανε μπουνιές όλο το λεωφορείο, εγώ την έκανα για το θάλαμο, γελώντας με την φαιδρότητα της φάσης. Την επόμενη μέρα, Κουτσούκος αναφερόμενος στην ταγματική, ως κλέφτης πιτόγυρου και προβοκάτορας αψιμαχιών στην πύλη. Με κάλεσε ο ψυχικά ασταθής διοικητής μας στο γραφείο του, προκειμένου ν' απολογηθώ, μαζί με τον δεκαοκτάχρονο γιδοβοσκό που είχε πρωτοστατήσει στο βρωμόξυλο.

'Κατσικομπηχτόπουλε, τί έγινε χθες;'

'Δεν ξέρου κυρ Δικουτή, κάτι παιδιά μαθές μου την παίξαν και τσου βάρεσα κι εγώ.'

'Μάλιστα. Λοχία Κουτσούκο, για πες μου τί έγινε χθες;'

'Κύριε Διοικητά, με όλο το σεβασμό, πρόκειται περί παρεξηγήσεως. Θα σας εξηγήσω τί ακριβώς έγινε χθές...'

'ΣΚΑΣΕ ΓΑΜΩΤΟ ΚΟΥΤΣΟΥΚΟ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΗΓΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΟΥ, ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΛΑΪΚΟ ΠΑΙΔΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΟΛΑ ΑΝΤΡΙΚΙΑ; 20 ΜΕΡΕΣ ΦΥΛΑΚΗ -ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΕ ΕΣΥ ΕΠΕΙΔΗ ΗΣΟΥΝ ΝΤΟΜΠΡΟΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΤΙΜΗΤΙΚΗ, ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ- ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΛΑ ΚΟΥΤΣΟΥΚΟ!'

Πρόσθετη ομορφιά το γεγονός πως χρειάστηκε να βγω μετά στην Ταγματική στο λιοπύρι και με στεντόρεια φωνή να διακηρύξω πως είμαι αναφερόμενος καθώς υποκίνησα κλοπή σουβλακίων από συνάδελφο και μετέπειτα διαπληκτισμούς έμπροσθεν της πύλης του στρατοπέδου.

Ηθικό δίδαγμα : Όποιος μπλέκεται με τα πίτουρα, τον τρών' οι κότες. Αν δεν ψηνόμουν για ανακατωσούρες και μαλακίες, τίποτε δεν θα γινόταν.

Πάθημα-μάθημα, Τώνη.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Έχεις δίκιο Στέφανε.
 
Top Bottom