What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Δυστυχης Μπλετσας τραβελινκ

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Φούλ παρακμή, αν κολλήσουν Covid θεωρείται ολική αναβάθμιση της φυσικοπνευματικής τους κατάστασης :D
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Σόρρυ για το όλο "dead silence" αλλά ταξίδευα και δεν είχα τόσο χρόνο για να γράψω σε ετούτο το θρεντ (βαριόμουν εν ολίγοις)
Πάρτε ένα μουσικό turkish κονσέρτο, μιας και τελείωσε το eurotrip και γυρίσαμε στην πραγματικότητα



Ps. Κάπου, κάπως, κάποτε θα ειπωθούν αυτά που έγιναν.... Από την άλλη, μπορεί και όχι 👀
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Με αφορμή το ποστ του Χρόνη, θα ρίξουμε αυλαία.


Ετούτο το καλοκαίρι πήραμε την απόφαση για ευρωπαϊκό τουρ.
Αφήσαμε στην άκρη την περσόνα του Κοράκη και ρίξαμε πλώρη για άγνωστα νερά.
Σε ετούτο το σημείο να δώσω τα κουντος μου στον Κυρ Στέφανο. Όπου σαν άλλος Τόνυ Σταρκ, καθοδηγούσε τον νεανία Πήτερ Πάρκερ (είδες τι έκανα εκεί)

Όπως είπα και προηγουμένως στο θρεντ. Δεν θα ρίξω απντεητ στο τι, πως και γιατί... Δεν θα το ρίξουμε σε "διαδικτυακό θεαθήναι". Σας έδωκα άλλωστε κάμποσα φλου τηζερς...


yGnUrcs.jpg


Τέλος.
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Καλημέρα. Αν και μάλλον θα έπρεπε να ανοίξω θρεντ, αλλά θα το γράψω εδώ.

Μου ζήτησε πρόσφατα φίλος Κολομβιανός, που εργάζεται εδώ Γερμανία, να του προτείνω μέρη στην Ελλάδα να πάει για ταξίδι του μέλιτος. Παντρεύεται τον ερχόμενο Ιούλιο.

Επειδή δυστυχώς κοσμογυρισμενος δεν είμαι, θέλω να του προτείνω κάτι όπου θα μπορεί να δει κάτι από τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό και επίσης να βιώσει τις ελληνικές θάλασσες/παραλίες.

Αλλαξοκωλιαρικα νησιά τύπου Μυκόνου, βγαίνουν συνοπτικά από την λίστα προτεινόμενων.
Σκεφτομουν να του προτείνω Ρόδο, Ζάκυνθο (απλά για το ναυάγιο λολ) και, κάπου, στην Κρήτη όπου θα μπορεί να επισκεφτεί, κάτι, από Μινωικό πολιτισμό, να γευτεί θάλασσα και βουνό και να πιούν τα νιόπαντρα καλή τσικουδιά.

Καμιά ιδέα;
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Δυτικη Πελλοπονησος.

Θα κανει μπανια σε αμμουδερες παραλιες και θα δει Αρχαια Ολυμπια, Επικουριο Απολλωνα, Αρχαια Μεσηνη και πολλα αλλα.

Αλλιως Κρητη.

Γενικα θα εχει οδηγημα η φαση.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Καλημέρα. Αν και μάλλον θα έπρεπε να ανοίξω θρεντ, αλλά θα το γράψω εδώ.

Μου ζήτησε πρόσφατα φίλος Κολομβιανός, που εργάζεται εδώ Γερμανία, να του προτείνω μέρη στην Ελλάδα να πάει για ταξίδι του μέλιτος. Παντρεύεται τον ερχόμενο Ιούλιο.

Επειδή δυστυχώς κοσμογυρισμενος δεν είμαι, θέλω να του προτείνω κάτι όπου θα μπορεί να δει κάτι από τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό και επίσης να βιώσει τις ελληνικές θάλασσες/παραλίες.

Αλλαξοκωλιαρικα νησιά τύπου Μυκόνου, βγαίνουν συνοπτικά από την λίστα προτεινόμενων.
Σκεφτομουν να του προτείνω Ρόδο, Ζάκυνθο (απλά για το ναυάγιο λολ) και, κάπου, στην Κρήτη όπου θα μπορεί να επισκεφτεί, κάτι, από Μινωικό πολιτισμό, να γευτεί θάλασσα και βουνό και να πιούν τα νιόπαντρα καλή τσικουδιά.

Καμιά ιδέα;
Πύργο Ηλείας
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ειναι καλη βαση ο Πυργος για μπανια και πολιτισμικες εξορμησεις. Αν ειναι σε φαση αραγμα θα πρεπει να δει σε πακετο με βανακι και ξεναγο οπου και να διαλεξει.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Όλη η δυτική Ελλάδα είναι ταμάμ. Από νησιά Αιγαίου η Αλλόνησος είναι μαγευτική, αν και ατυχώς έχει συνδεθεί με το κάθαρμα τις τελευταίες μέρες στην επικαιρότητα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,926
Δυτικη Πελλοπονησος.

Θα κανει μπανια σε αμμουδερες παραλιες και θα δει Αρχαια Ολυμπια, Επικουριο Απολλωνα, Αρχαια Μεσηνη και πολλα αλλα.

Αλλιως Κρητη.

Γενικα θα εχει οδηγημα η φαση.

Spot on!

Αυτοί οι τρεις αρχαιολογικοί χώροι είναι must.

Αλλά για μπάνια και παραλίες, ψηφίζω δαγκωτό νότια Κρήτη.

@bald_killer_clone: Το θέμα είναι τι ενδιαφέροντα έχει το ζευγάρι. Γουστάρει αρχαιολογικούς χώρους ή απλώς θέλεις να πάρουν μια γεύση; Μην τους ξελιγώσουμε κιόλας. Επίσης, τους αρέσουν οι ήρεμες διακοπές (π.χ. παραλία, μπάνιο, ημερήσιες εκδρομούλες, καλό φαγητό και ξεκούραση) ή θέλουν νυχτερινή ζωή; Μην τους στείλουμε σε κάνα κατσικοχώρι και μας βλαστημάνε μετά.. :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,270
Να πάει Τζουμέρκα, οι παραλίες είναι λαστ γιαρ
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Τζουμέρκα, ΒΔ Πίνδος + Βάλια Κάλντα + βλαχοχώρια, Πήλιο (άμα θέλει να πλατσουρίσει κιόλας), Νέστος κλπ γαματοσύνες. Πες κι εσύ όχι στο δίχαλο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,270
Τζουμέρκα, ΒΔ Πίνδος + Βάλια Κάλντα + βλαχοχώρια, Πήλιο (άμα θέλει να πλατσουρίσει κιόλας), Νέστος κλπ γαματοσύνες. Πες κι εσύ όχι στο δίχαλο.
Πήγαμε φέτος με την σύζυγο Βουργαρέλι και φτάσαμε μέχρι Συρράκο και Μελισσουργούς, τι απίστευτα μέρη. Δεν ξέρω που κρυβόταν αυτή η Ελλάδα και γιατί δεν την έχουμε διαφημίσει περισσότερο. Και τον χειμώνα θα είναι υπέροχα.
Ειδικά τον Αύγουστο που πήγαμε εμείς, όλη η Ελλάδα 40φεύγα καίγονταν από την ζέστη, εμείς άνετοι με 30 βαθμούς όμορφα και δροσερά εκεί.

Πραγματικά οι καλύτερες διακοπές της ζωής μου μέχρι τώρα, αν έπρεπε σόνι και ντε να προτείνω νησί όμως για μπάνια κτλ Σέριφος, αλλά Σεπτέμβριο μήνα.

Και προς τους Δελφούς για να δουν τίποτα αρχαία κτλ θα μπορούσαν να πάνε, να τους ξεναγήσει ο @Chronomancy :p .
 
Top Bottom