What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

EADOR: MASTERS OF THE BROKEN WORLD εναλλακτικές;

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Πριν 4 χρόνια είχα πλακώσει το EADOR: MASTERS OF THE BROKEN WORLD στο gog αλλά μετά το παράτησα. Είχα περάσει καλά, μου άρεσε το παιχνίδι, απλά ξεχάστηκε κάπου στο backlog.

Είδα ότι σε κάποια φάση το είχα μαζέψει και στο steam και λέω ρε δεν το βάζω άλλη μια να μαζέψω και καρτούλες;

Τι το ήθελα... με όλα lowsest κατάφερα να πιάσω το αστρονομικό νούμερο των 31fps... για να βλέπεται κάπως το παιχνίδι έπρεπε να παίζω με 20fps και ζουμαρισμένος φουλ, κάτι που απλά μου έφερε πονοκέφαλο εν τέλη. Λέω διάολε θα φταίει η έκδοση steam, στο παλιό pc στο gog μια χαρά έπαιζε, βάζω gog έκδοση, ανοίγει, πάω campain crash to desktop... μπα γτχμ... ψάχνω, ψάχνω, ψάχνω ρε τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε... αφού έφαγα μια ώρα από τον ελάχιστο gaming χρόνο μου βρήκα ότι... πρέπει να κλείσω το antivirus για να τρέξει... μπα γτχμ ξανά. Τεσπά το κλείνω, ξεκινάει ωραία, λίγο καλύτερα οι επιδόσεις, έπαιξα όσο ελάχιστο χρόνο μου είχε μείνει, αλλά κουραστικό γμτ με τέτοιες επιδόσεις.

Αλλά μου αρέσει το παιχνίδι, οπότε είπα να ψαχτώ για κάτι αντίστοιχο χωρίς πονοκεφάλους, τι προτείνετε; Άκουσα ότι το Eador το πρώτο είναι ουσιαστικά το ίδιο παιχνίδι με χειρότερα γραφικά, είναι;
Διάβασα ότι παρόμοια φάση και ρετροπιξελούμπα είναι το Heroes of Might and Magic 3, αλλά λιγότερο περίπλοκο, αλλά μου αρέσει η περιπλοκότητα του Eador, είναι το μόνο που το κρατάει από το να είναι βαρετό. Είναι πράγματι λιγότερο περίπλοκο;
Διάβασα ότι σε τέτοια φάση είναι και τα Might and Magic, ποιο να δω;

summonig @Admiral που είχε κάνει και το review στο Eador.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Αλλά μου αρέσει το παιχνίδι, οπότε είπα να ψαχτώ για κάτι αντίστοιχο χωρίς πονοκεφάλους, τι προτείνετε;

pong-game.gif
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
σαχλαμάρες... πείτε ρε!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Μα αυτό είναι ρετροπιξελούμπα!! Δεν παίζεις τέτοια!!!!!! :p :p :p :p

Ετοιμάσου για χοντρό κόλλημα :cylons:
δεν είναι παράξενες εποχές; από κάτω στα review του gog το αποθεώνουν για το pixel art...
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Δεδομένου ότι είναι χαλαρά στο top-5 παιχνιδιών που κυκλοφόρησαν έβερ, το Heroes of Might and Magic 3 είναι η απάντηση σε πολλά ερωτήματα της ζωής γενικότερα, πέρα από το "πείτε μου ένα γκεημ σαν το Eador".
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
κάνω να παίξω το tutorial και μου λέει το παιχνίδι "ελπίζω να τύπωσες το manual ε;, ε;"... καλά θα πάει αυτό
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
κάνω να παίξω το tutorial και μου λέει το παιχνίδι "ελπίζω να τύπωσες το manual ε;, ε;"... καλά θα πάει αυτό
Προηγμένη ΑΙ ρε, σε ένιωσε ότι κάνεις εκτυπώσεις από τα πατήματα του ποντικιού
 
Top Bottom