What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Empyrion - Galactic Survival

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
Ψάχνω κάτι να αναπληρώσω το κενό που μου έχει αφήσει το NMS αυτή την στιγμή. Έκανε δουλίτσα το Astroneer αν και πολύ πιο απλοϊκό, αλλά τώρα που τελείωσε το game pass δεν είμαι σίγουρος ότι ψήνομαι να αγοράσω το NMS που παραμένει στα 60€ και στην καλύτερη πέφτει στα 30€ σε sale, και το astroneer αν και ενδιαφέρον σφηνάκι, νομίζω ότι δεν με ψήνει για full price έχοντας παίξει (αν υπολογίζω καλά) κοντά ένα 50% του παιχνιδιού και ότι έχει να προσφέρει, σε κάποιο sale θα το χτυπήσω αργότερα σίγουρα.

Πρότεινε ο @captain kal το Empyrion στο άλλο thread και ψήθηκα που το τσέκαρα λίγο, αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο ολοκληρωμένο review για το παιχνίδι στην τωρινή του κατάσταση που βγήκε από early access το καλοκαίρι, όλα είναι για 5 χρόνια πίσω.

Για πείτε καμιά γνώμη
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
δεν είμαι σίγουρος ότι ψήνομαι να αγοράσω το NMS που παραμένει στα 60€ και στην καλύτερη πέφτει στα 30€ σε sale,

Dude, do you even instant? (με ΦΠΑ θα σου βγει 18,80 ευρά).
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μπορεί να ξεχαστεί και να αφήσει ως χώρα την Αλβανία ας πούμε και να μην έχει ΦΠΑ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Με ελληνική πιστωτική δεν θα περάσει. Ούτε καν με VPN, μου είπε ένας φίλος από χωριό που δοκίμασε. Με τους άλλους τρόπους πληρωμής δεν ξέρω.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εμένα ο δικός μου φίλος μου είπε ότι με PayPal περνάει και χωρίς VPN.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
Dude, do you even instant? (με ΦΠΑ θα σου βγει 18,80 ευρά).
ναι οκ απλά μιας και το έχω παίξει αρκετά έλεγα αν υπάρχει κάποια πιο φρέσκια εμπειρία, και να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να το είχα στο gog, αλλά σαν να με έψησες κάπως... χμ... χμ...

Γιατί τόσο φθηνό όμως; Όταν έψαξα κάτω από 28 δεν το βρήκα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν είναι κρίμα οι Ρώσοι το gog να το παίρνουνε 22€;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
@captain kal αξίζει τελικά; δεν είπες

παρόλα αυτά τσίμπησα το no man's sky, έβαλα ότι μένω Κακαβιά στην Αλβανία και πήγε 15€
 
Last edited:

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Πώς είναι το κλίμα εκεί; Βρέχει;
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411
Με ελληνική πιστωτική δεν θα περάσει. Ούτε καν με VPN, μου είπε ένας φίλος από χωριό που δοκίμασε. Με τους άλλους τρόπους πληρωμής δεν ξέρω.
Καλημερα, με καρτα bleep alpha bank, μια χαρα περασε και δε πληρωσα φπα- manager 21 η αγορα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
@captain kal αξίζει τελικά; δεν είπες

παρόλα αυτά τσίμπησα το no man's sky, έβαλα ότι μένω Κακαβιά στην Αλβανία και πήγε 15€

Έχω γράψει ήδη 50 - 60 ώρες!! Και είμαι ακόμα στον πρώτο πλανήτη!! Είναι ψιλοκόλλημα!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
θα το τσιμπήσω σε sale σίγουρα, τώρα έφυγε το budget :p

έχεις παίξει NMS? πως συγκρίνεται;
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
θα το τσιμπήσω σε sale σίγουρα, τώρα έφυγε το budget :p

έχεις παίξει NMS? πως συγκρίνεται;

Ναι σε sale, γιατί μπορεί να μην σου ταιριάζει!! Είναι πιο πολύ survival, από ότι το NMS. Και η ανάπτυξη του ξεκίνησε πιο πριν από το NMS!!! Έγραψα 60 ώρες γιατί σε κάθε build, ξανάρχιζα από την αρχή!!

Έχε το νου σου, και στο Stellar Tactics, πάντως. Πιο πολύ RPG και ακόμα σε Early Access, αλλά έχει καλές προοπτικές!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
μάλλον θα μου κάνει τότε, γιατί το survival-exploration κομμάτι με κέρδισε στο NMS
 
Top Bottom