What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Επιστροφή στο Star Wars: The Old Republic

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Ανήκοντας στην εκλεκτή και προνομιούχα κάστα ανθρώπων που δεν έπαιξε ποτέ World of Warcraft, μου ήταν αρκετά ευκολότερο να εντρυφήσω σε κάποιο μεταγενέστερο αυτού ΜΜΟRPG σε σχέση με κάποιον που είχε αφιερώσει ήδη εκατοντάδες ώρες στο WoW. Αυτός ήταν ο λόγος που μπήκα στο Lord of the Rings Online όταν ανακοινώθηκε η μετάβασή του στο Free-to-Play μοντέλο πίσω στο 2010 (και συνεχίζω να παίζω κουτσά-στραβά μέχρι σήμερα), αλλά και που, ως Star Wars fan, παρακολουθούσα από κοντά και με αρκετά μεγάλο ενθουσιασμό τη δημιουργία του Star Wars: The Old Republic της EA/BioWare.



Η ιστορία του SWTOR είναι λίγο-πολύ γνωστή. Λανσαρίστηκε (κλασικά) ως “το MMO που θα σκοτώσει το WoW”, έκανε εντυπωσιακό launch τον Δεκέμβρη του...

Continue reading...
 
Last edited:

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Το είχα αρχίσει όταν είχε πρωτοβγεί αλλά δυστυχώς τοτε το έφαγε το wow , το έπιασα πρόσφατα και μέχρι το 50 lvl που είμαι είναι από τα ελάχιστα παιχνίδια που δεν έχω κάνει skip κανένα διάλογο πράγμα πολύ σημαντικό για εμένα καθώς βαριέμαι τα πολύ μπλα μπλα ενώ το συγκεριμενό με έχει τραβήξει το story, λογικά θα το συνεχίσω να ολοκληρώσω την ιστορία του jedi sentinel

Επίσης μαζευτείτε να φτιάξουμε ένα guild αλλιώς δεν βάζω συνδρομή :p
 
Last edited:

Crusader

Gelatinous Cube
Joined
Dec 12, 2012
Messages
101
Το είχα αγοράσει όταν βγήκε (Collector's Edition μάλιστα, 150 ευρώ!) Αλλά μετά από λίγους μήνες το παράτησα. Αξίζει λες να το ξαναρχίσω;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Υποθέτω πως η απάντησή μου είναι το άρθρο :Ρ
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Εγω μπηκα μετα απο πολλα χρονια μολις αυτη τη βδομαδα και εχω χασει το μπουσουλα τελειως. Διαβαζω τα quest logs και συνειδητοποιω οτι θυμαμαι απλα ψηγματα απ'το story που ειχα τοτε ολοκληρωσει. Μέχρι και τα μενου εχουν γινει αχανή, βλεπω πολλα καινουρια παραθυρα που αναθεμα κι αν καταλαβαινω τι κανουν. Εχετε υποψη κανα καλο οδηγο για returning players?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Οι αλλαγές είναι υπερβολικά πολλές για να απαριθμηθούν σε έναν σύντομο οδηγό υποθέτω, αλλά στα forum του παιχνιδιού έχουν συνταχθεί αρκετοί οδηγοί που επικεντρώνονται σε ξεχωριστούς τομείς.

 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Σ'ευχαριστώ Hellion, είχε πεσει το ματι μου σε αυτο το λινκ, τρόμαξα κι εφυγα τρέχοντας :D
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Εγω μπηκα μετα απο πολλα χρονια μολις αυτη τη βδομαδα και εχω χασει το μπουσουλα τελειως. Διαβαζω τα quest logs και συνειδητοποιω οτι θυμαμαι απλα ψηγματα απ'το story που ειχα τοτε ολοκληρωσει. Μέχρι και τα μενου εχουν γινει αχανή, βλεπω πολλα καινουρια παραθυρα που αναθεμα κι αν καταλαβαινω τι κανουν. Εχετε υποψη κανα καλο οδηγο για returning players?
Δες κι εδώ https://www.reddit.com//r/swtor/wiki/returning_player#wiki_general
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Παιδια για καντε μου μια χαρη πλιζ. Τσεκαρετε λιγο σε zoom in τα ρουχα του χαρακτηρα σας με το "Character Texture Atlasing" στο High. Δειχνει ασχημα ε? Ή συμβαινει μονο σε μενα? Δε θυμαμαι να υπηρχε αυτο το θεμα παλια... Ανεβασα τα textures στο τερμα στο NVIDIA control panel - καμια διαφορα. Πέτυχα καπου ενα ποστ, ενας τυπος με καρτα AMD κατορθωσε να ανεβασει τα character textures αυξάνοντας ενα "Mipmap Detail Level". Δεν εχω βρει κατι παρομοιο στο NVIDIA Control Panel.

Any ideas? :)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Ανέβασε screenshot για να δω λίγο πως εννοείς το "άσχημα". Μπήκα τώρα δοκιμαστικά, είδα πως τη ρύθμιση την έχω από πάντα by default στο high, και τα ρούχα μου φαίνονται... οκ για τα δεδομένα του παιχνιδιού, ξερω'γω.


swtor-charactermodel.jpg
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Ευχαριστω πολυ Χελιον. Μπορεις ομως να δεις ενα κλικ zoom in πριν μπεις σε first person? Εκει ειναι που εχω το θεμα/κολλημα ;)

Μου φαινονται πολυ πιξελωτα - μπορει και να υπερβαλλω - εχω την εντυπωση ομως οτι δεν ηταν ετσι παλια.
 
Top Bottom