What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Εσείς πόσο το έχετε παίξει?

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Εκτός συναγωνισμού το wow. Και το Diablo 2/3
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Η πλάκα είναι ότι όλοι είτε το παραδέχονται είτε όχι είτε το πιστεύουν/συνειδητοποιούν είτε όχι έχουν στην πρώτη θέση την πασιέντζα.

Από τα «κανονικά» παιχνίδια δεν έχω ιδέα πιο είχα τις περισσότερες ώρες, πιστεύω μάλλον το civilization (μιλάω για το πρώτο φυσικά, και το δεύτερο το είχα παίξει κάμποσο)
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
ε τοτε, το κοντινοτερο παιχνιδι που μπορει να κρατησει /played τοτε ειναι το Warhammer 2 με 565,6 ωρες και 5 απο τις 14 φυλες μεχρι τωρα...

ενας φιλος εχει στο civilization VI 4623 ωρες και αυτη τη στιγμη που μιλαμε ειναι Ingame...νιωθω μικρος
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
επειδή στα multiplayer το πράγμα ξεφεύγει (χώρια που ουσιαστικά δεν τερματίζονται).

Ναι, και; Game times λέει το topic. Επίσης, το Euro Truck Simulator 2 είναι single-player αλλά ουσιαστικά δεν τερματίζεται, να το βγάλουμε κι αυτό; ΕΞΑΛΛΟΣ ΓΙΝΟΜΑΙ, ΕΞΑΛΛΟΣ.

Μάλλον ο Νίτρος μπερδεύτηκε και εννοούσε να περιοριστούμε σε όσα έχουμε πάνω από 100 ώρες.

Πάνω από 800 ώρες σε Killing Floor 1 και 2, και πάνω από 1.000 ώρες σε Warhammer Vermintide 1 και 2, βαριέμαι τώρα να δω ακριβώς στο καθένα.

530 ώρες σε Grand Theft Auto 5 (Online) και μόλις οργανωθούμε πάλι έπεται συνέχεια.

506 ώρες DOTA 2, ο μον ντιέ, αν σκεφτείς πως έχω να παίξω πέντε χρόνια. Βέβαια αν υπήρχε τρόπος να μετρηθούν οι ώρες που έριξα σε DOTA 1, μάλλον θα κέρδιζα το topic και μετά θα αυτοκτονούσα, οπότε καλύτερα που δεν...

330 ώρες σε Euro Truck Simulator 2 και 180 σε American Truck Simulator... για την ώρα.

Αν και το νούμερο είναι αστείο για τα δεδομένα του RQ Crew, 270 ώρες Rocket League.

280 ώρες Red Dead Redemption 2 (Online)

230 ώρες Conal Exiles (πότε πρόλαβα, omg).

220 ώρες Defense Grid: The Awakening.

220 ώρες Borderlands 2, και κάποια στιγμή θα πρέπει να ασχοληθώ με το τελευταίο mini-expansion.

19o ώρες PAYDAY 2.

150 ώρες No Man's Sky.

120 ώρες Orcs Must Die 2!

Και single-player, story driven games που τερματίζονται, για να μην κακοκαρδίζω τον maximum armor:

320 ώρες Witcher 3 GOTY.

160 ώρες Divinity Original Sin 1 EE.

140 ώρες Deus Ex Mankind Divided.

130 ώρες Mafia III (άμα παίζεις τα παιχνίδια 3-4 φορές για να πάρεις bugαρισμένα ach, μαζεύονται...)

Να κάνω λίγο cheating και να πω πάνω από 200 ώρες στο Shadowrun franchise της Harebrained? Αλλά κανένα δεν περνάει τις 100 ώρες από μόνο του.

Όλο και θα ξεχνάω 2-3, γεράματα, ενώ φυσικά έχω λιώσει και games χωρίς steam να μετράει δευτερόλεπτα, όπως Morrowind (σίγουρα πάνω από 200 ώρες) και Gothic 3 (σίγουρα πάνω από 100).

Η πλάκα είναι ότι όλοι είτε το παραδέχονται είτε όχι είτε το πιστεύουν/συνειδητοποιούν είτε όχι έχουν στην πρώτη θέση την πασιέντζα.

Δεν έχω παίξει πασιέντζα ούτε μια φορά στη ζωή μου. Μπορεί να έχω καμιά δεκαριά ώρες στο Ναρκαλιευτή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
με το gog galaxy εγώ πλέον καταγράφω και τα retail αλλά ναι έχουν χαθεί αρκετές ώρες που δεν καταγράφηκαν ποτέ, ειδικά civ4 που οι ώρες που έχω γράψει όταν το αγόρασα ξανά στο steam είναι απλά οι τελευταίες που ασχολήθηκα πριν πιάσω το 5.

Δεν νομίζω ότι μπορούμε να αρχίσουμε να αφήνουμε πράγματα εκτός, τι διαφορά έχει η επαναληψιμότητα του multi με το skirmish σε ένα rts πχ;
Αλλά ναι ίσως τα ΜΜΟ να μην είναι πολύ δίκαιο να τα περιλάβουμε, το gametime που έχω στο wow δεν μετριέται σε ώρες και εγώ έπαιζα λίγο σχετικά με άλλους.

Ας πούμε τοπ τεν τότε
Εγώ πάντως είμαι

Team Fortress 2: 1739h
Civ5: 500h
Defense Grid: 307h
Gems of War: 255h
Fallout New Vegas: 119h
SimCity 5: 94h
Dragon Age Origins: 79h

Cities Skylines: 77h
The Wither 3: 77h
Pillars of Eternity: 75h

Εκτός από τα υπογραμμισμένα τα άλλα εξακολουθούν να γράφουν στο κοντέρ βέβαια και κάποια άλλα παρακάτω ανεβαίνουν αργά αλλά σταθερά.

Το παιχνίδι που δεν περίμενα να έχω ρίξει τόσες ώρες (αν και εκτός 10άδας) είναι το Dungeon Keeper 1, και δεν το περίμενα γιατί μιλάμε για την gog έκδοση που την έπιασε και την έλιωσα πρόπερσι χωρίς να μετράω τον χρόνο που έγραψα στις μέρες του κανονικά. Έχω γράψει 59η και δεν έχω παίξει 2-3 αποστολές από το expansion.

Πασιέτζα δε ξέρω αλλ mah jog σίγουρα πολλές ώρες.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Τα περισσότερα είναι στο περίπου. Πολύ πιθανόν να είναι πολύ περισσότερες ώρες

Dark Souls 1->800 ώρες+
Dark Souls 2->700 ώρες+
Rocket League->1900 ώρες+
Pro Evolution Soccer 4->4000 ώρες το λιγότερο (φοιτητικά χρόνια)
Fifa 14->3000 ώρες+
Wow->Yπολογίζω τουλάχιστον 6000 ώρες στα 2 χρόνια που έπαιζα σχεδόν όλη μέρα
Μarvel Strike Force->7000 ώρες+
Marvel Future Fight->5000 ώρες+
Μarvel Avengers Alliance->20000 ώρες+
Yu-Gi-Oh! Duel Links->2000 ώρες+
DC Legends->3000 ώρες+

Και σε κάποια άλλα fifa, pro & football manager ειχε πεσει 4ψηφιο κάψιμο αλλα δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο στο καθένα. Επεφτε τρελό κάψιμο παλιά. Σιγουρα και σε πολλά fighting και final fantasy αμέτρητες ώρες. Αναμφίβολα καταστροφή τα mobile games. Ου μπλέξεις
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ρε συ Chosen δεν θέλω να σε αμφισβητήσω, αλλά οι ώρες είναι ας πούμε επίσημα καταγεγραμμένες μέσω κάποιου σχετικού client ή είναι η αίσθηση σου; Γιατί καλά όλα τα άλλα, αλλά μαζί με εκείνο το Marvel's Avengers Allience μαζεύεις παραπάνω ώρες από όσες ζεις.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εγω σας την βγαινω με πολλες ωρες σε μικρο παιχνιδι. 62 ωρες σε ενα τοσο δα τσουτσουνακι, οπως ειναι το Dead effect.
Ο GreatOldOne μου την βγαινει ασχημα σε αυτο αλλα δεν γινεται να τους κερδιζεις ολους.
200 ώρες στο Shadowrun franchise της Harebrained? Αλλά κανένα δεν περνάει τις 100 ώρες από μόνο του.
πασιετζα δεν επαιξα ποτε μου και μαλιστα δεν εχω ιδεα πως να παιξω.

επειδη πολυ σωστα αναφερθηκε.
Νομιζω οτι πρεπει να σηκωθουμε ολοι απο καρεκλες, καναπεδες, πολυθρονες, κρεβατια και να χαιρετισουμε με σωστο στρατιωτικο τροπο τους κολημενους με το Civilization. Αυτοι οι ανθρωποι εχουν σπασει ολα τα κοντερ, τις στατιστικες, τα ορια της λογικης, τα ορια του παραλογου. εχουν περασει τα συνορα της ψυχασθενειας και εχουν βγει απο την αλλη ακρη, σε κοσμους που μας ειναι αγνωστοι.
Μιλαμε για ανθρωπους που καταφεραν να δημιουργησουν ειδωλο/καψιμο στις οθονες τους (CRT&TFT) και ας επαιζαν.
Μιλαμε για ανθρωπους που οι ωρες τους ειναι απο διαφορετικο πλανητη. Μια ωρα gaming στον πλανητη που ζουν αντιστοιχει με 30 μερες στην Γη.
Εαν ξεκινησουμε να ανοιγουμε σπιτια, που θυμομαστε οτι καποιος ζουσε εκει αλλα δεν ξερουμε που πηγε, θα ανακαλυψουμε χιλιαδες νεκρους μπροστα στις οθονες τους και το civilization να ακτινοβολει στην οθονη.
Δεν ξερω πως καταφεραν και βρηκαν γυναικα για να αναπαραχθουν, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ολοι αυτοι που βγαινουν και λενε οτι η Γη ειναι επιπεδη ειναι παιδια των ανθρωπων που ελειωσαν τα κορμια τους στο civilization.

 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Δεν εμπιστεύομαι τις ώρες που γράφουν τα clients γιατί μετράνε τις ώρες που το παιχνίδι είναι ανοικτό ενώ το pc βρίσκεται σε sleep mode. Χώρια ότι τα πραγματικά καψίματα τα κάναμε σε ηλικίες που δεν υπήρχαν ρουφιάνοι να μας τις μετράνε (τις ώρες)
Οπότε θα απαντήσω σε μήνες που ασχολήθηκα καθημερινά για μερικές ώρες τουλάχιστον μαζί τους.
Civilization 2 8-10 μήνες
Diablo 1 (όχι online) 1+ έτος
Baldurs gate άγνωστο γιατί κάνω κανένα play όποτε με πιάνει, αλλά συγκεκριμένα όταν ανακάλυψα το tactics mode, ασχολήθηκα για πάνω από 6 μήνες σε χρόνους πλήρους απασχόλησης συν υπερωρίες!
Άντε ας βάλω και μερικά πρόσφατα που έχω σε ώρες
Stellaris 363
Pathfinder kingmaker 1.222 (οι πραγματικές είναι λιγότερες) για δύο playthrough. Είχα διάθεση και για τρίτο αλλά πρέπει να παίξουμε και κανένα άλλο παιχνίδι
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Αστειεύεσαι φυσικά, έτσι;
Μάλλον ο σύντροφός @nitro912gr είναι κασουαλας που μπήκε κατά λάθος στην σκληροπυρηνική κοινότητα μας πριν φάει μόνιμο ban :p
Πέρα από την πλάκα, εξαρτάται και με το τι ασχολείται ο καθένας. <24h μπορεί να είναι ένα πλήρες playthrough ενός adventure ή platform ενώ εμείς οι RPGραδες δεν έχουμε ολοκληρώσει το πρώτο chapter του παιχνιδιού, μην πω ότι είμαστε ακόμα στο character creation ;)
Ρεαλιστικότερο νούμερο ως άξιο αναφοράς θεωρώ τα 100+ ενώ για τοπ5-10 κτλ τα πάνω από 1000
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Rocket League: 2200
Divinity: Original Sin 2: 452
Dark Souls: 420
Pathfinder: Kingmaker: 330
Witcher 3: Wild Hunt: 277
XCOM 2: 277
Dark Souls 2: 230
Stellaris: 200
Baldur's Gate 1: 170
Darkest Dungeon: 150

Ας σταματήσω στα 10 κι εγώ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Mount & Blade: Warband - 921
Stellaris - 916
The Lord of the Rings Online™ - 689 (στο Steam, και ίσως άλλο τόσο στο δικό του Launcher)
Total War: ATTILA - 246
Total War: ROME II - Emperor Edition - 168
Team Fortress 2 - 146
Sid Meier's Civilization VI - 140
STAR WARS™: The Old Republic™ - 135 (στο Steam από τον Ιούνιο και άλλες 600 ώρες μάλλον στο Launcher)
Call of Duty: Modern Warfare 2 - Multiplayer - 134
Mount & Blade II: Bannerlord - 129

Χώρια το Witcher 3 που το έχω στο ΚΩΚ, και χωρίς να υπολογίζουμε το stand-alone Heroes 3 που έχω παίξει τα τελευταία 20 χρόνια.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
1000+ ώρες μόνο τα παλιά χρόνια είχα σε
Smoking guns
Civ3
Championship manager 4
Neverwinter Nights
Diablo 2
Heroes of might and Magic 3+4

Στην νεότερη εποχή τα games με πάνω από 50 ώρες συμφωνα με τους ρουφιάνους είναι:
top time games.PNG
Και το Archeage με γύρω στις 300 ώρες
PS για να έχω 91 ώρες στο Civ 3 στο steam σημαίνει ότι μάλλον ξεπερνάω τις 2000+
παίζοντας αρχικά πειρατικό, αργότερα από δώρο στο pc master και μετά αγοραζοντάς το σε steam και gog
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Τα idle games (clicker heroes κλπ) προφανώς δεν τα βάζω :p

timeplayed.JPG

+ 700 ώρες Tarkov.

Νομίζω θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον να παραθέταμε most hours played this year πάντως.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
1500 περίπου στο Smite
450 Modern Warfare 2
130 Skyrim x3 στο Oblivion
7 χρόνια DotA 1. Πόσες ώρες ειλικρινά δεν γνωρίζω. Σίγουρα πάνω 2000.

Κάποια Single Players είναι μικρά σε διάρκεια και άλλα πολύ μεγάλα. Οπότε θα γράψω και μερικά από αυτά πόσες φορές τα τερμάτισα.

Stalker SoC x5
Fear 1 x4
San Andreas x6
Oblivion x7
Deus Ex 1 x4
Unreal 1 x4
Crysis 1 x5
Lords of the Fallen x4
Blood Money x5


Αυτά απο μένα. Για μια στιγμή είχα την αίσθηση πως έγραφα βιογραφικό σημείωμα.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Ρε συ Chosen δεν θέλω να σε αμφισβητήσω, αλλά οι ώρες είναι ας πούμε επίσημα καταγεγραμμένες μέσω κάποιου σχετικού client ή είναι η αίσθηση σου; Γιατί καλά όλα τα άλλα, αλλά μαζί με εκείνο το Marvel's Avengers Allience μαζεύεις παραπάνω ώρες από όσες ζεις.
Μarvel Avengers Alliance ηταν παιχνιδι στο Facebook. Επαιζα για 5 χρονια καθε μερα όλη μέρα. Δεν μπορεί να υπολογιστεί ακριβώς πόσες χιλιάδες ώρες έπαιζα. Εβαλα στο περίπου. Τα ίδια ισχύουν και για τα mobile games που είπα. Aρκετά χρόνια έπαιζα κάθε μερά όλα αυτά για ώρες. Πιο πιθανό είναι να είναι περισσότερες ώρες σε αυτά παρά λιγότερες. Καλά για ποδοσφαιράκια ειδικά εποχές σπουδών άστο καλύτερα. Πραγματικό ολοκαύτωμα έπεφτε. Τα Dark Souls επίσης είναι συνολικός χρόνος σε pc, xbox 360, ps3
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Μarvel Avengers Alliance ηταν παιχνιδι στο Facebook. Επαιζα για 5 χρονια καθε μερα όλη μέρα.

5 χρόνια x 8.800 = 44.000 ώρες.

Από αυτές, δεν μπορεί, 15.000 ώρες είναι ύπνος, μένουν 29.000 αλλά άντε ας πούμε 30.000 ώρες. Και υπολογίζεις πως από αυτές, 20.000 έπαιζες Marvel Avengers Alliance κατ' ελάχιστο, δηλαδή 11 ώρες την ημέρα. Και μένανε το πολύ 5 ώρες την ημέρα που έκανες κάτι άλλο από το να παίζεις στο facebook. Για 5 χρόνια. Δεν λέω, από μαθηματική άποψη γίνεται... ένσημα σου κολλούσανε;
 
Top Bottom