What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Euro 2021

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Πορτογαλία ίσως να έκανε αλλά πράγματα αν είχε και αυτή άλλον προπόνητη.
Πραγματικά. Εκανε κάκιστη χρήση του ρόστερ ο Σάντος θεωρώ. Το βασικό πρόβλημα της ομάδας πιστεύω πως είναι ο Ρονάλντο. Είναι όλοι τους πολύ φίρμες πλέον για να του κάνουν τα χατήρια. Μόνο τον Ζότα να δεις σε πόσες φάσεις δεν του έδωσε πάσα για σίγουρο γκολ φτάνει. Και ντάξει ήταν τραγικό το θέαμα της ομάδας με τέτοιο υλικό.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411
στηριζω καρα.
αυτη εδω η ομαδα εχει κανει προετοιμασια τουλαχιστον, ηταν ετοιμη σωματικα κι αγωνιστικα στην πρεμιερα.
σ εκεινη κυριολεκτικα τους μαζευανε απ τα κωλομπαρα και τις ακρογιαλιες. και υπηρχε το κλιμα: ελα να φαμε τρεις πενταρες να γυρισουμε πισω στις διακοπες μας. και αγωνα τον αγωνα, χτιζοταν το μεγιστο θαυμα των γιουρο και των μουντιαλ εβερ. μονο το πειρατικο το πλησιαζει καπως.
Αντισταθμιζεται καπως οτι ειχε παικταραδες εκεινη η ομαδα. Εμεις τιποτα το 2004. Και απο τη σημερινη ομαδα ξερω μονο τον Κριστενσεν.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Έκατσα και είδα χθες το ματσάκιον, μιας και έχω κι εγώ ένα εντόνως soft spot για τη Σκουάντρα Ατζούρα και βαθιά αντιπάθεια για την εκάστοτε εθνική ομάδα της Ισπανίας, ακόμα κι αν λάτρευα μεμονωμένους παίκτες της (Τσάβι πχ). Δεν απογοήτευσε ο αγώνας, είχε τα πάντα, μου ξύπνησε μνήμες από πιο αθώες εποχές. Το μόνο που έλειπε, ήταν ένα παλιό, σωστό 4-4-1-1 από μεριάς Ιταλίας.

Κρατώ τρία πράγματα:
  1. Ευτυχώς παίζουν ακόμα Κιελίνι, Μπονούτσι, Μπουσκέτς και ήξερα κανέναν παίκτη (άντε, μαζί με Μοράτα, ΄Αλμπα).
  2. Όσα χρόνια κι αν περάσουν, θα αγαπώ για πάντα το στρατηγικό ιταλικό ξύλο/κόψιμο βήχα σε αλαφροπάτητους/επιμελώς ατημέλητης κόμης ακραίους μπακ, που πρέπει να μαθαίνουν τη θέση τους στα πρώτα 15'.
  3. Έμαθα πως πλέον στη μπάλα επιτρέπονται 5 αλλαγές.
Ψήθηκα να δω και τον τελικό.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832


Κρίμα που δεν έγινε Ελλάδα. Χάθηκε μοναδική ευκαιρία να βγει σε παγκόσμια μετάδοση το γκλομπ που θα έτρωγε στο κεφάλι από τον Έλληνα ΜΑΤατζη που θα βρισκόταν εκεί στην αντίστοιχη περίπτωση
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
  1. Έμαθα πως πλέον στη μπάλα επιτρέπονται 5 αλλαγές.
BoringSpectacularBlobfish-max-1mb.gif


Από πότε έγινε αυτό;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
^ Αναρωτήθηκα το ίδιο όταν το άκουσα τυχαία σε κάποιο αγώνα, αφού είχα προσέξει ότι όντως είχαν γίνει πολλές αλλαγές.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
Εφάρμοσαν τις 5 αλλαγές όταν ξαναξεκίνησαν τα πρωταθλήματα μετά το πρώτο λόκνταουν, ως μέτρο διευκόλυνσης που δίνει στις ομάδες περισσότερη λάσκα από πλευράς κούρασης και αντοχών των παικτών.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Εφάρμοσαν τις 5 αλλαγές όταν ξαναξεκίνησαν τα πρωταθλήματα μετά το πρώτο λόκνταουν, ως μέτρο διευκόλυνσης που δίνει στις ομάδες περισσότερη λάσκα από πλευράς κούρασης και αντοχών των παικτών.
Αλλά όχι μειωμένων αγώνων. Είπαμε, δεν θα χάνουμε και λεφτά!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Άμα είναι να τους το δώσουν ετσιθελικα νομίζω ήρθε ο καιρός θα φάνε Χ και οι εθνικές διοργανώσεις.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Τελευταίο της παρηγοριάς μέχρι να οριστικοποιηθεί και το Brexit από την επόμενη διοργάνωση.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
ποτε δεν ημουν αγγλοφιλος, αλλά το χειτ που παιζει απο χτες ειναι τρελλο και φοβερα αδικαιολογητο.
εμ βεβαια ετσι ειναι. οταν καποιον τον δουλευεις για 50 χρονια και τον καρπαζωνεις αλυπητα, δεν σου αρεσει να σηκωνει κεφαλι.
επειδη ειμαι γεροντας να πω οτι το ιδιο ακριβως συνεβη με την ισπανια που ειχε 30 χρονια να παρει τιτλο μεχρι την δοξασμενη φουρνια των 00s.

ηταν πεναλτι χτες? πιθανοτατα οχι. ειμαστε σιγουροι οτι αν δεν το σφυριζε, θα περναγε η δανια? σιγουρα οχι.
εγω προχωραω και λεω οτι ακομα κι αν εχανε χτες η αγγλια εχει κανει τεραστια βηματα μπροστα. παιζει απο ανεκτη μπαλιτσα, μεχρι πολυ συμπαθητικη. οχι, δεν θα γινουν ποτε λατινοι, ουτε θα κρυβουν το τοπι. αλλά ο σαουθγκειτ εχει βρει τροπο και καποιοι ανιωθοι τυποι τα δινουν ολα στο γηπεδο και γι αυτον.

εμενα μ αρεσουν ολ αυτα που σημαινει το ποδοσφαιρο για τους απλους αγγλους φιλαθλους, μ αρεσει το ντραμα που κουβαλανε στο dna τους και οι μεγαλες αποτυχιες και τα 3 lions on the shirt και τα its comin home.

και με τρελαινει που οι για πολλα χρονια ευνοημενοι ιταλοι σε αλλες διοργανωσεις και που μεχρι πριν λιγα χρονια παιζανε το πιο τραγικο αντιποδοσφαιρο μολις βαζανε ενα τεμαχιο, εχουνε βγει και ουρλιαζουνε για μεγιστη αδικια.


οπως και να χει, ειναι η αμηχανη στιγμη που εχω παιξει στο στοιχημα και τις 2 ομαδες του τελικου, για να σηκωσουν το κατσαρολι, κι οπως και να χει, θα πληρωθω. αλλά ενω η καρδια γερνει "ποδοσφαιρικα" προς την ιταλια (εχει παιξει ωραια μπαλα φετος), θα ηθελα να ζησω (κι ας παρω λιγοτερα φραγκα) την στιγμη που επιτελους θα δικαιωθει η τραγουδαρα των Lightning Seeds. ετσι, για ολα τα λασπωμενα κυριακατικα απογευματα σε γηπεδα χωριων της αγγλιας και για ολες τις απειρες σεζον που εχουμε αλωνισει με την πλυμουθ αργκάιλ τις κατηγοριες στο φουτμπω μανατζε.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Petition στην Αγγλική Βουλή που ζητάει η Δευτέρα να γίνει αργία έτσι και το σηκώσει η Αγγλία

Τα μεγαλύτερα μαγαζιά άλλαξαν έκτακτα το ωράριο της Κυριακής (κλείνουν νωρίτερα) για να μπορέσουν οι υπάλληλοι και τα αφεντικά να δουν τον αγώνα.

Θα πέσουν σε κόμμα έτσι και δεν το σηκώσουν.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Θα κολλάς STD από τον εισπνεόμενο αέρα έτσι και το σηκώσουν...
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Northlander έχετε γίνει και εσείς μοναστηράκι ή μόνο εμείς;

6lNxzbk.jpg



To Mall παίζει "Unmissable Highlights" όλη μέρα, κάθε μέρα.

Xq5W6rL.jpg
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Δεν θέλω να ξέρω σε περίπτωση ήττας τις αντιστάσεις τους τώρα που το πιστεύουν πολύ.
 
Top Bottom