What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,300
Γιατί πάμε κατευθείαν στην Πέμπτη διάσταση;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,318
Δε το βρίσκω αστείο ή φεησπαλμ ματηριαλ.
Μπορεί κανείς να αναλογιστεί τις συνθήκες που το 1000 μ.χ, υπήρχε μια θεωρία από διάφορους ιεροκήρυκες της εποχής. Ο Λαπαζλ Λαμεντ, είχε αναφερθεί σε αυτά τα σκηνικά. Το ίδιο και οι γκοροσεη, πριν γίνει μεγάλη η κυβέρνηση του Νάτο.
Btw, την πεμπτη και την έκτη διάσταση, μπορεί κανείς να τις δει στο χειρόγραφο του Γκριφιθ και του Φεμτο. Το παραπάνω βίντεο μας μιλάει κυρίως για τις επιπτώσεις που έχει ο Νικα στις ζωές των ανθρώπων και την μετεξέλιξη στην επίγεια θαλπωρή του πνευματικού γίγνεσθαι. Το 1467 μ.χ, διάφοροι ιππότες είχαν μπει σε κατάσταση τρανς και είχαν συνυπάρξει με την Μισελ Γουαηλντ. Σε αυτό το σημείο έμεινε η έρευνα και δε προχώρησε.
Έκτοτε, πέρασαν διάφορες προσωπικότητες γύρω από τους ιππότες.
Τα λέει και ο μάγος της Κυψέλης.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,554
Με την 5D σουτιεν Γη. Δεν καθισα να δω το video, οτι ειδα σε μερικα δευτερολεπτα που επαιζαν οι υποτιτλοι στο auto play. Αυτο ειναι κατι που λενε οι κυνηγοι ΑΤΙΑ. Θεωρουν οτι οι δισκοι ταξιδευουν και μεσα απο διαστασεις. Τα ορια των διαστασεων, για λογους, ισως να τους λεει η τρελη στο video, εχουν "αδυνατισει" πολυ και αυτος ειναι ο λογος που θα ξεκινησουμε να βλεπουμε τρελα πραγματα.

Στο θεμα του εξαγνισμου, που ουτε αυτο μπηκα στον κοπο να δω. Απο τον τιτλο και οτι καταλαβα απο τις απαντησεις σας,



Ναι, δεν εχω αφησει μαλακια για μαλακια, τον αμαλακωτο εχω.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,300
Εντάξει είθισται αυτές τις μέρες η βρώση μαλάκιων καθώς κορυφώνεται η νηστεία που οδηγός στην ανάσταση. Θα φάμε κι ένα μπακαλιάρο αύριο και μετά μόνο χόρτα και όσπρια αλάδωτα.
Να είπα κι εγώ την μαλακια μου!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
Με την 5D σουτιεν Γη. Δεν καθισα να δω το video, οτι ειδα σε μερικα δευτερολεπτα που επαιζαν οι υποτιτλοι στο auto play. Αυτο ειναι κατι που λενε οι κυνηγοι ΑΤΙΑ. Θεωρουν οτι οι δισκοι ταξιδευουν και μεσα απο διαστασεις. Τα ορια των διαστασεων, για λογους, ισως να τους λεει η τρελη στο video, εχουν "αδυνατισει" πολυ και αυτος ειναι ο λογος που θα ξεκινησουμε να βλεπουμε τρελα πραγματα.

Στο θεμα του εξαγνισμου, που ουτε αυτο μπηκα στον κοπο να δω. Απο τον τιτλο και οτι καταλαβα απο τις απαντησεις σας,



Ναι, δεν εχω αφησει μαλακια για μαλακια, τον αμαλακωτο εχω.

Βασικά το ταξιδεύουν μέσα από διαστάσεις δεν είναι και εντελώς κουκουρούκου, εκτός από τα άπειρα παραδείγματα στην ΕΦ (subspace travel πχ) και κανονικές μελέτες προσπαθούν να δουν αν είναι δυνατό να ταξιδέψουμε καμπυλώνοντας των χωροχρόνο μπροστά και πίσω από το διαστημόπλοιο το γνωστό alcubierre drive.
Αν τα καταφέρουμε ή αν κάποιος εξωγήινος πολιτισμός το έχει καταφέρει, πως θα φαινόταν στα μάτια κάποιου που δεν έχει ιδέα τι είναι το alcubierre drive? Ακριβώς, ταξίδι ανάμεσα στις διαστάσεις. Magic n shit :p
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,343
Βασικά το ταξιδεύουν μέσα από διαστάσεις δεν είναι και εντελώς κουκουρούκου, εκτός από τα άπειρα παραδείγματα στην ΕΦ (subspace travel πχ) και κανονικές μελέτες προσπαθούν να δουν αν είναι δυνατό να ταξιδέψουμε καμπυλώνοντας των χωροχρόνο μπροστά και πίσω από το διαστημόπλοιο το γνωστό alcubierre drive.
Αν τα καταφέρουμε ή αν κάποιος εξωγήινος πολιτισμός το έχει καταφέρει, πως θα φαινόταν στα μάτια κάποιου που δεν έχει ιδέα τι είναι το alcubierre drive? Ακριβώς, ταξίδι ανάμεσα στις διαστάσεις. Magic n shit :p

To alcubierre drive ΔΕΝ ταξιδεύει σε άλλες διαστάσεις. Ουσιαστικά είναι μια λύση των εξισώσεων της Γενικής Θεωρίας της Σχετικότητας και στηρίζεται σε δύο ιδιότητες του χωροχρόνου, που προκύπτουν από την λύση της:

1. Ο χωροχρόνος είναι δυνατό να στρεβλώνεται, όπως γίνεται γύρω από κάθε μεγάλη μάζα (άστρα, μαύρες τρύπες)

2. Αν και τίποτα που κινήται μέσα σε αυτόν δεν μπορεί να ξεπεράσει την ταχύτητα του φωτός στο κενό, ο ΙΔΙΟΣ ο χωροχρόνος μπορεί να κινηθεί με μεγαλύτερη ταχύτητα .

Βέβαια κανένας δεν μας έχει πεί ακόμα πως θα τα καταφέρουμε να το φτιάξουμε. H Sabine πάντως πιστεύει ότι θα πάρει τουλάχιστον χίλια χρόνια!!

Οι πολλές διαστάσεις ήταν απότοκο της θεωρίας των χορδών, η οποία πλέον δεν είναι της μόδας !!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
πως θα φαινόταν στα μάτια κάποιου που δεν έχει ιδέα τι είναι το alcubierre drive? Ακριβώς, ταξίδι ανάμεσα στις διαστάσεις. Magic n shit :p
:rolleyes:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,554
Εντάξει είθισται αυτές τις μέρες η βρώση μαλάκιων καθώς κορυφώνεται η νηστεία που οδηγός στην ανάσταση. Θα φάμε κι ένα μπακαλιάρο αύριο και μετά μόνο χόρτα και όσπρια αλάδωτα.
Να είπα κι εγώ την μαλακια μου!
Δεν νηστευω γιατι κανει confilct με πραγματα που μου συμβαινουν, τα οποια ειναι αντιθετα με την κουλτουρα της εγκρατειας.

Ο κούνελος @captain kal δεν τα κοροιδευει αυτα τα πραγματα. Αν προσεξεις λιγο, τα λεγομενα μου δεν εχουν απορριψη, στο σημειο περι διαστασεων/στρεβλωσης χρονου κτλ.
Το συγκεκριμενο θεμα τυχαινει κραξιματος, συνηθως απο ανθρωπους που δηλωνουν οτι πιστευουν την επιστημη.
Αγνοουν οτι η επιστημη κανει μελετες πανω στο θεμα... κι ομως, υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,343
Δεν νηστευω γιατι κανει confilct με πραγματα που μου συμβαινουν, τα οποια ειναι αντιθετα με την κουλτουρα της εγκρατειας.

Ο κούνελος @captain kal δεν τα κοροιδευει αυτα τα πραγματα. Αν προσεξεις λιγο, τα λεγομενα μου δεν εχουν απορριψη, στο σημειο περι διαστασεων/στρεβλωσης χρονου κτλ.
Το συγκεκριμενο θεμα τυχαινει κραξιματος, συνηθως απο ανθρωπους που δηλωνουν οτι πιστευουν την επιστημη.
Αγνοουν οτι η επιστημη κανει μελετες πανω στο θεμα... κι ομως, υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι.

Βασικά στον Νίτρο απάντησα, γιατί θεώρησε ότι το alcubierre drive διασχίζει διαστάσεις!!
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,555
Γιατί πάμε κατευθείαν στην Πέμπτη διάσταση;
Απ΄οτι κατάλαβα, η τέταρτη διάσταση (στην κοσμάρα τους) είναι τα όνειρα. Είδα μερικά βιντεάκια τους, η κοπελιά έχει πολύ καλή παρουσία, κρίμα που είναι ντελούλου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,530
Απ΄οτι κατάλαβα, η τέταρτη διάσταση (στην κοσμάρα τους) είναι τα όνειρα. Είδα μερικά βιντεάκια τους, η κοπελιά έχει πολύ καλή παρουσία, κρίμα που είναι ντελούλου.
μην έχει κανένα OF? Για έναν φίλο ρωτάω.
 
Top Bottom