What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Όχι και να έρχονται οι μπουλντόζες να μας χαλούν τα στέκια. Στηρίζω
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
οταν ειναι ολα λαθος.

gl.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
οταν ειναι ολα λαθος.

gl.jpg
dejavu μούφα είδηση που παίζει κάθε 2-3 χρόνια;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
επειδη κυκλωσαν το τετραγωνο; εγω δεν καταλαβαινω τον λογο που υπαρχουν τα σχολια. τους αρεσε η αλλαγη, πληρωσαν, τελος.
δεν σπαταλησαν δημοσιο χρημα. Στο ιντερνετ ολοι θα το εκαναν καλυτερο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
πωπωωωωω. τα πραγματα ειναι χειροτερα απ οτι πιστευα. δεν ειναι καν αστειο. σοκ και δεος. δειτε το βιντεακι.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εαν θεωρησω οτι ο ηγετης ενος κρατους ειναι ο καθρεφτης της κοινωνιας, ισως ζουμε σε λαθος χωρα. Τσεκαρα καποια σημεια του πλανητη τα οποια δεν τα διεκδικει κανενας
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
>Μητέρα στη Θεσσαλονίκη δεν ήθελε το παιδί της να κάνει σελφ-τεστ για να πάει σκολειό.
>Το παιδί έφαγε πόρτα από το σκολειό βάσει νόμου.
>Η μητέρα έξαλλη οργάνωσε μαζί με άλλους γονείς κατάληψη του σκολειού.
>Οι μαθητές θέλουν να μπουν να κάνουν μάθημα.


sss.jpg


Η κατάσταση της χώρας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
αυτή με το κολάν είναι; :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
Μια διορθωση μονο, χέλιον.
ΔΕΝ υπαρχει κανενας νόμος. υπαρχει μια απλη KYA ενος υπουργειου που οπωσδηποτε δεν μπορει κανεις να με πεισει οτι ειναι πανω απ το συνταγμα του κρατους και τον νόμο/κώδικα της ιατρικης δεοντολογιας (που αναφερει ρητα οτι χωρις τη συναινεση καποιου δεν μπορει να γινει καμια ιατρικη διαδικασια πανω του).

επισης ποια ακριβως ειναι η δικλείδα ασφαλείας στο αποτελεσμα του σελφ τεστ? εννοώ απ οσα εχω καταλαβει, αν δεν το κανω και απλα μπω στην πλατφορμα και πω οτι ηταν αρνητικο, δε θα μου δωσει βεβαιωση? το θεμα λοιπον ειναι ακομα μια φορα να υπαρξει ατομικη ευθυνη, εναντι της κρατικης?
ας βγαλουν ΝΟΜΟ του κρατους (δεν προκειται, γιατι ερχεται σε αυθεια αντιθεση με το Συνταγμα) για να με υποχρεωσουν να υπακουσω και ετσι να αναλαβουν κι αυτοι τις δικές τους ευθύνες στις μηνυσεις/δίκες για τα ανθρωπινα δικαιωματα που θα προκυψουν. ή στην τελικη ας μην ανοιξουν τα λυκεια ρε παιδι μου. δηλαδη αν γινει ενας μηνας μαθημα θα ειναι ολοι ετοιμοι για τις πανελλαδικες ενω τωρα δεν ειναι?

το να επαφιενται στην "ατομικη ευθυνη" του γονιού ακομα μια φορα και με χρηση σελφ τεστ της πλακας πανω απ ολα, (που εχουν ντισκλειμερ οτι "ξερετε μπορει να ειναι λαθος το αποτελεσμα" στις οδηγιες χρησης τους), ξεπερναει ακομα μια φορα, τα δυσδιακριτα ορια κωμωδιας και δραματος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Μια διορθωση μονο, χέλιον.
ΔΕΝ υπαρχει κανενας νόμος. υπαρχει μια απλη KYA ενος υπουργειου που οπωσδηποτε δεν μπορει κανεις να με πεισει οτι ειναι πανω απ το συνταγμα του κρατους και τον νόμο/κώδικα της ιατρικης δεοντολογιας (που αναφερει ρητα οτι χωρις τη συναινεση καποιου δεν μπορει να γινει καμια ιατρικη διαδικασια πανω του).

επισης ποια ακριβως ειναι η δικλείδα ασφαλείας στο αποτελεσμα του σελφ τεστ? εννοώ απ οσα εχω καταλαβει, αν δεν το κανω και απλα μπω στην πλατφορμα και πω οτι ηταν αρνητικο, δε θα μου δωσει βεβαιωση? το θεμα λοιπον ειναι ακομα μια φορα να υπαρξει ατομικη ευθυνη, εναντι της κρατικης?
ας βγαλουν ΝΟΜΟ του κρατους (δεν προκειται, γιατι ερχεται σε αυθεια αντιθεση με το Συνταγμα) για να με υποχρεωσουν να υπακουσω και ετσι να αναλαβουν κι αυτοι τις δικές τους ευθύνες στις μηνυσεις/δίκες για τα ανθρωπινα δικαιωματα που θα προκυψουν. ή στην τελικη ας μην ανοιξουν τα λυκεια ρε παιδι μου. δηλαδη αν γινει ενας μηνας μαθημα θα ειναι ολοι ετοιμοι για τις πανελλαδικες ενω τωρα δεν ειναι?

το να επαφιενται στην "ατομικη ευθυνη" του γονιού ακομα μια φορα και με χρηση σελφ τεστ της πλακας πανω απ ολα, (που εχουν ντισκλειμερ οτι "ξερετε μπορει να ειναι λαθος το αποτελεσμα" στις οδηγιες χρησης τους), ξεπερναει ακομα μια φορα, τα δυσδιακριτα ορια κωμωδιας και δραματος.
άρα αυτή απλά θέλει να κάνει το κομμάτι της και δεν υπήρχε πρόβλημα να γράψει ψέμματα στην πλατφόρμα;
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
>Μητέρα στη Θεσσαλονίκη δεν ήθελε το παιδί της να κάνει σελφ-τεστ για να πάει σκολειό.
>Το παιδί έφαγε πόρτα από το σκολειό βάσει νόμου.
>Η μητέρα έξαλλη οργάνωσε μαζί με άλλους γονείς κατάληψη του σκολειού.
>Οι μαθητές θέλουν να μπουν να κάνουν μάθημα.


sss.jpg


Η κατάσταση της χώρας.
Κάποτε συνέβαινε το αντίθετο. Τα παιδιά έκαναν κατάληψη επειδή γούσταραν να χάσουν μάθημα, τώρα κάνουν οι γονείς κατάληψη και τα παιδιά μένουν εκτός, την ώρα που γουστάρουν το σχολείο τα παιδιά!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
απ οτι καταλαβαινω τουλαχιστον, αυτη δε θελει ουτε να γραψει αληθεια ουτε ψεμματα στην πλατφορμα.
διαφωνει εξαρχης με την υπαρξη πλατφόρμας.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γενικά με τα self tests θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές. Απορώ ποιοί κατεβάζουν αυτές τις όλο και καλύτερες ιδέες
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
απ οτι καταλαβαινω τουλαχιστον, αυτη δε θελει ουτε να γραψει αληθεια ουτε ψεμματα στην πλατφορμα.
διαφωνει εξαρχης με την υπαρξη πλατφόρμας.
θα μπαίνει και στο facebook να διαμαρτυρηθεί για τα προσωπικά της δεδομένα :p

@Chronomancy , εγώ είμαι σίγουρος ότι είναι τεστ εγκυμοσύνης πάντως και τους πιάσανε κότσους και τους τα πούλησαν για covid.
Στην διαφήμιση πάντως που έπαιξε στην TV που χαμογελάει μια κοπέλα που κοιτάζει το τεστ μου έβγαλε μαμαδίλα από διαφήμιση για βρεφικά :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Απλό ELISA test είναι, σαν αυτά της εγκυμοσύνης, το ζήτημα είναι ότι δεν είναι τόσο ειδικό (specific) για τον κορονοϊό και μπορεί να βγάλει πολλά εσφαλμένα θετικά αποτελέσματα.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
σαν αυτά της εγκυμοσύνης
λεπτομέρεια που δεν έχω καταλάβει, είναι σαν αυτά με την μπατονέτα που πρέπει να την χώσεις μέχρι να κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Η μπατονέτα αποτελεί δειγματοληπτικό εργαλείο. Εκεί μπαίνει και παράγοντας "τεράστιο εύρος λάθους αναλόγως τον χειριστή", δεν είναι τόσο εύκολο τόσο το τεστ εγκυμοσύνης που χρειάζεται μόνο τσισάκια. Κάποιος που δεν θέλει να κάνει μασάζ στον υποθάλαμό του, θα ακουμπήσει τη μυτούλα και πιθανώς το rapid test να βγάλει εσφαλμένα αρνητικό αποτέλεσμα. Κάποιος που θέλει Total Reset μπορεί και να αφήσει την μπατονέτα μέσα και να μην έχει καθόλου τεστ.
 
Top Bottom