What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
δεν καταλαβαινω τι γινεται με αυτα τα γκαλοπ, σε αλλες χωρες κανουν τις ερωτησεις;

Οκ το άνοιξα. Είδα δίπλα στα γραφήματα τα λόγοτυπα Pulse - ΣΚΑΙ, όπως ήταν το ξαναέκλεισα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Μην ξεχνάτε το φαινόμενο της προσωπικής μας φούσκας όμως. Δηλαδή όταν μιλάτε με ανθρώπους στην καθημερινότητά σας, έχετε την τάση σιγά σιγά να ξεδιαλέγεται όσους δεν έχετε +/- τις ίδιες απόψεις και στο τέλος κοιτάτε γύρω σας και ακούτε αυτά που συμφωνείτε.
Αυτό δεν πάει να πει ότι είναι η γενική πλειοψηφία, είναι η πλειοψηφία του κύκλου σας.

Έπαθα μεγάλο σοκ μέχρι να το καταλάβω γιατί σε κάποια φάση μου ξέφυγαν τα friend request στο facebook και μάζεψα πολύ βλαχοψέκασμα, τώρα καθάρισα βέβαια αλλά για σίγουρα θα κάνω και ένα post με τον εμβολιασμό μου μόλις γίνει για να σιγουρέψω ότι αν μου ξέφυγε κανένας θα καρφωθεί μόνος του ή ακόμα καλύτερα, θα με διαγράψει ο ίδιος/ίδια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Η φουσκα υπαρχει, μαλλον η αυτοπεποιθηση που σου δινει η ομαδα, αλλα οταν καποιος μιλαει ανωνυμα χαλαρωνει και λεει και για εκεινο το μοναχικο καλοκαιρι που ανακαλυψε οτι η ουριτσα της κατσικας ειναι ορθια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
ποιοι πυροβόλησαν τους ΔΙΑΣ?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Οι υπάλληλοι του δήμου δηλαδή είναι αποκλειστικά υπεύθυνοι για να κυνηγάνε και να στειρώνουν τις κεραμιδόγατες......χιχιχι

" Έτσι λοιπόν, η αδέσποτη γάτα (ή σκύλος) που φροντίζουμε ΔΕΝ θα μπορεί να στειρωθεί από τον κτηνίατρό μας…
…ούτε ως αδέσποτο ζώο γιατί δεν είναι καταχωρημένη σε δήμο
(σε αυτή την περίπτωση θα ήταν, προφανώς, ήδη στειρωμένη),
…ούτε ως δεσποζόμενο, καθώς η εγγραφή της στο μητρώο απαιτεί αναγραφή της προέλευσης και δεν δέχεται ως αιτιολογία “την εύρεση μη σημασμένου αδέσποτου ζώου”, και άρα θα είναι αδύνατο να ολοκληρωθεί η καταχώρηση."
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Κάποιος που δεν έχει ζήσει την αβεβαιότητα στο πετσί του.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564


Για τον οικονομικό σύμβουλο του πρωθυπουργού Αλέξη Πατέλη όχι μόνο δεν είναι άριστος όποιος έχει διδακτορικό, αλλά μάλλον πρόκειται για …τεμπέλη.

«Για τις πιο πολλές δουλειές που μπορεί να κάνει κάποιος μετά τις σπουδές του όχι απλώς δεν είναι απαραίτητο το διδακτορικό αλλά είναι και κάτι το αρνητικό. Δε θα προσλάμβανα κάποιον με διδακτορικό αν μου έκανε αίτηση γιατί δείχνει ότι πιθανώς να είναι κάποιος άνθρωπος που δεν έχει απαραιτήτως όρεξη για δουλειά» σημείωσε ο Αλέξης Πατέλης μιλώντας στο ImpacTalk και συμπλήρωσε:

«Το διδακτορικό απαιτεί μία αφοσίωση αν θέλεις να το κάνεις καλά 4-5-6 χρόνια στην πιο παραγωγική σου ηλικία οπότε είναι κάτι που ουσιαστικά σου καθυστερεί την καριέρα σου».
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
πρέπει να μαζευτούν όλα τα διδακτορικά και μπροστάριδες όσοι δούλευαν παράλληλα, και να τον κοπανάνε με σειρά προτεραιότητας...

Αυτός ο τόπος μας θέλει όλους εργάτες γης...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
να μην ξεχναμε οτι η κυβερνησιΣ αυτη ξεκινησε την θητεια της ως κυβερνηση των "αρίστων" (σε αντιθεση με προηγουμενες που προφανως θα ητο κυβερνησεις αγραμμάτων..)

μαλλον θα εννοουσαν "αριστα" στο απολυτηριο δημοτικου. τετοιους εργαζομενους χρειαζονται. πούμπουρες.
(σαβββααααααααααααααααα, καφε! και τρεχει το γκαρσονι ο σαββας με την καφεδιά...)
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315

Κάθομαι και διαβάζω τέτοιες χαζομάρες, ενώ ετοιμάζω την παρουσίαση της διπλωματικής του μεταπτυχιακού μου (το δεύτερο), ενώ ταυτόχρονα έχω απαιτητική δουλειά και το τελευταίο εξάμηνο έτρεχα σε νοσοκομεία, εν μέσω κορονοϊού!!

Ελπίζω μόνο, απλά να γράφει χαζομάρες το Documento (έχει μια τάση να γράφει ότι του κατέβει, για να κάνει αντιπολίτευση) και να μην έχουν τέτοιες κατευθύνσεις!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτες τις βλακειες κανουν και μετα απορουν και ψαχνουν λυσεις για το brain drain
Το δημοσιο και ο ιδιωτικος τομεας, δεν αξιζουν κατι καλυτερο απο ατομα του δημοτικου και αυτος ειναι ο λογος που δεν υπαρχει ποιοτητα και σωστος σχεδιασμος, σε τιποτα.
Μια λογικη κυβερνηση θα ελεγε οτι οποιος πηρε διδακτορικο σημαινει οτι εχει αφιερωθει στον σκοπο του και θελει να ειναι χρησιμος.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου καπταιν καλ (ισα ισα, μου εισαι συμπαθης κρινοντας απ αυτα που διαβαζω στα ποστς σου), αλλά οσο υπαρχουν ανθρωποι που λενε οτι υπαρχει μια περιπτωση να γραφει χαζομαρες το οποιο ντοκουμεντο, για να κανει αντιπολιτευση, ενω εκει μπροστα τους υπαρχει το βιντεο με τις σχετικες δηλωσεις, τοτε καλά μας κανουν οι "αριστοι" και μας λενε καταμουτρα ποσο ευφυείς μας θεωρουν που τους ψηφισαμε(-ατε).
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
ΟΛΑ ΚΑΛΑ, δεν αναφερόταν στους επιστήμονες αλλά μόνο στους ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥΣ.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εν τω μεταξυ, ετσι οπως διαβαζω τη δηλωση του, ΕΠΙΜΕΝΕΙ.
"Συνιστά, όμως, αυτονοήτως μια σημαντική προσωπική κατάκτηση" ειναι τα λογια του.
ειναι κατι ρε παιδι μου που το κανεις απο χομπι, απο κομπλεξ, για να φανεις πιο γκομενος. δεν ειναι επαγγελματικη κατακτηση, δεν θα σου φανει χρησιμο στη δουλεια σου.
δεν μπορει οσο βλακας με περικεφαλαια και να εισαι να λες τετοια πραγματα τυχαια. απλα μαλλον ετοιμαζεται νεος κοινωνικος αυτοματισμος. μετα το ιδιωτικοι υπαλληλοι vs δημοσιοι, το ψεκασμενοι vs μη ψεκασμενοι, το εμβολιασμενοι vs ανεμβολιαστοι, ετοιμαζεται, το πτυχιουχος vs ανειδικευτος για μια θεση στον ηλιο, με εμφαση και προεγκριση οπως φαινεται, προς τους αποφοιτους δημοτικου.

κι ο σαββακαφές κι αυτος εδω σημερα που ουτε η μαμα του δεν τον ηξερε, ειναι οι λαγοι που τρεχουν το θεμα...
 
Top Bottom