What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
Νομίζω το σκορ πήγε 1-4 υπέρ μας; Μα θα φτάσουμε ημιτελικά σίγουρα έτσι που παίζουμε, μήπως να κάνουμε κράτει;;; <br><br>Sent from my N5206 using Tapatalk<br><br>
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Κάτι που δεν έχω καταλάβει. Το Γιβραλτάρ, όπως και τα άλλα μέλη του Ηνωμένου Βασιλείου, γιατί κατεβάζουν δικιά τους ομάδα; Δεν είναι σα να κατέβαινε εθνική Αττικής;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
14237470_10154020499742983_4564150690087672566_n.jpg
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,528
Έλα τώρα πες την αλήθεια: σ&#039; άρεσε καταβάθος!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Με βάση αυτά που έλεγε χτες ο Hellion πιθανόν να ακολουθήσει και ο Ολυμπιακός. Δεν πειράζει του χρόνου θα το πάρουμε.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
<blockquote><br>Κάτι που δεν έχω καταλάβει. Το Γιβραλτάρ, όπως και τα άλλα μέλη του Ηνωμένου Βασιλείου, γιατί κατεβάζουν δικιά τους ομάδα; Δεν είναι σα να κατέβαινε εθνική Αττικής;<br></blockquote><br>Είναι και αυτό ένας τρόπος να κρύβεται η φεουδαρχία πίσω απο το ποδόσφαιρο
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
<blockquote><br><blockquote><br>Κάτι που δεν έχω καταλάβει. Το Γιβραλτάρ, όπως και τα άλλα μέλη του Ηνωμένου Βασιλείου, γιατί κατεβάζουν δικιά τους ομάδα; Δεν είναι σα να κατέβαινε εθνική Αττικής;<br></blockquote><br>Είναι και αυτό ένας τρόπος να κρύβεται η φεουδαρχία πίσω απο το ποδόσφαιρο<br></blockquote><br><br>Πάνε να ρίξουν τον καπιταλισμό από την ανάποδη. :silly:
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μπορεί ο Totti να μην είχε ποτέ το όνομα ή την αίγλη άλλων ποδοσφαιριστών της γενιάς του, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι είναι ένας από τους μεγαλύτερους θρύλους που έχουν περάσει ποτέ από το παγκόσμιο ποδόσφαιρο για πολλούς και διάφορους λόγους:<br><br>Things that have happened since Francesco Totti made his debut for Roma:<br>https://www.facebook.com/101GreatGoalsCom/videos/1441106195947039/
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Επαθα τη πλάκα μου με τη μπαλάρα που έπαιξε η Ατλέτικο σήμερα αλλά και με τις μεταγγραφάρες που έκανε και δεν πήρα χαμπάρι :drinks:<br>Γκαμέιρο, Γκαιτάν στο πάγκο? Και να παίζει και ο Γκρισμάν και ο Τόρες και ο Kαράσκο μπροστά και να πιέζει όλη η ομάδα επί 90 λεπτά σε καθε μήκος και πλάτος του γηπέδου? Τι λες τώρα τι εξωγήινη ομαδάρα ήταν αυτή σήμερα? Θεός Τσόλο λέμε :worshippy:
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Τσάμπα και άδικα χάσαμε χθες από τη Θέλτα. Ακόμα μια φορά ο Στραματσόνι έχασε το ματς μόνος του. Η ομάδα φαίνονταν κουρασμένη από το 70 και μετά και έχασε το κέντρο και αυτός δεν έπιασε να βγάλει τον Βιγιαφάνες να βάλει τον Χουχούμη στη θέση του να πάει αριστερό μπακ και να πάει στο κέντρο ο Λουντ που το είχαμε χάσει γιατί πέθαναν. Βγάλε και τον Iμπάρμπο που δεν έβαζε γκολ με τίποτα και βάλε τον Ρινάλντι να δούμε τι ψάρια πιάνει. Τον Εμποκού μην μου τον βάζεις στο 88 ρε καθυστερημένε. Να κάνει τι κατόπιν εορτής? Φρέσκαρε την ομάδα. Τους ξεφτιλήσαμε για 80&#039; και δεν έκανες τίποτα για να βοηθήσεις την ομάδα. Σήκω φύγε επιτέλους άχρηστε :throw:<br>Καλά όσο για τον Ολυμπιακό άλλος ότι να&#039;ναι κοούτς από κει. Είναι κατόρθωμα αυτό που έχει κάνει στα δύο τελευταία ματς σε Ελλάδα και Ευρώπη με τέτοιους παίχτες που έχει ειδικά μετά τις τελευταίες μεταγγραφές.<br>Συγχαρητήρια στην ΠΑΟΚάρα από την άλλη και ρισπέκτ στον Κλάους που όλοι τον λέγαμε παλτό και τέτοια :salute:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,666
<blockquote><br>Τσάμπα και άδικα χάσαμε χθες από τη Θέλτα. Ακόμα μια φορά ο Στραματσόνι έχασε το ματς μόνος του. Η ομάδα φαίνονταν κουρασμένη από το 70 και μετά και έχασε το κέντρο και αυτός δεν έπιασε να βγάλει τον Βιγιαφάνες να βάλει τον Χουχούμη στη θέση του να πάει αριστερό μπακ και να πάει στο κέντρο ο Λουντ που το είχαμε χάσει γιατί πέθαναν. Βγάλε και τον Iμπάρμπο που δεν έβαζε γκολ με τίποτα και βάλε τον Ρινάλντι να δούμε τι ψάρια πιάνει. Τον Εμποκού μην μου τον βάζεις στο 88 ρε καθυστερημένε. Να κάνει τι κατόπιν εορτής? Φρέσκαρε την ομάδα. Τους ξεφτιλήσαμε για 80&#039; και δεν έκανες τίποτα για να βοηθήσεις την ομάδα. Σήκω φύγε επιτέλους άχρηστε :throw:</blockquote><br><br>Ο Στραματσόνι χθες είναι ο ΜΟΝΟΣ που δεν φταίει, καθώς έστησε την ομάδα ΑΡΙΣΤΑ και έπαιζε ουσιαστικά μονότερμα για 80 λεπτά μια ψημένη ομάδα της Πριμέρα.<br><br>Απλά δεν είχε αλλαγές. Ο Ρινάλντι μπαίνει μόνο στη θέση του Μπεργκ, και ο Εμποκού στη θέση του Ιμπάρμπο, αλλά τακτικά δεν είχε νόημα να βγουν αυτοί οι 2 καθώς δεν ήταν κουρασμένοι και ήταν μόνιμη απειλή μπροστά. Μόνο τον Λεντέσμα και τον Λουντ είχε νόημα να βγάλει που ήταν πτώματα από το 80 και μετά, αλλά... ποιους να βάλει? Τον Στάικο? Τον Μαρινάκη? Τον Χουχούμη? Αν έβαζε τους μικρούς μέσα, οι ίδιοι που σήμερα βρίζουν τον Στραματσόνι θα τον έβριζαν γιατί "έβαλε μέσα τα ανήλικα χωρίς εμπειρία αν είναι δυνατόν", ΣΙΓΟΥΡΑ πράματα.<br><br>Το παιχνίδι τακτικά χάθηκε γιατί ο Ιβάνοφ και ο Γουακάσο πήραν κόκκινη στο προηγούμενο ματς (αν είχες Ιβάνοφ θα μπορούσες να κρατήσεις τον Κουτρουμπή πάγκο και να τον βάλεις αλλαγή ως Αμ. Χαφ στο 70, αν είχες Γουακάσο είχες μια ακόμα έξτρα λύση στο κέντρο), και γιατί οι Λέτο-Χουλτ ήταν τραυματίες. Βάλε μετά και την αστοχία του Ιμπάρμπο, βάλε και τα τρανά διαιτητικά λάθη, ρίσκαρε ο Ιταλός και δεν του βγήκε. <br><br>Αν μας έδιναν το πέναλτι (+αποβολή) του Ιμπάρμπο στο 60-φεύγα, και δεν ακύρωναν το πεντακάθαρο γκολ του Μπεργκ λίγο μετά, θα μιλούσαμε για άκοπο 0-2 και ένδοξη βραδιά, αλλά φευ. Η ομάδα που φτιάχνει ο Στραματσόνι ψήνεται για ΜΕΓΑΛΑ πράγματα, αρκεί να πάρουμε ένα ακόμα χαφ το χειμώνα για να ξεκουράζει τον Λεντέσμα.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Xίλιες φορές να χάναμε από τις αλλαγές παρά αυτό το πράγμα που έγινε χθες. Αφησε τη ομάδα αβοήθητη ο βλαμμένος στο τέλος μην κάνοντας αλλαγές να φρεσκαριστεί η ενδεκάδα. Και ναι να τους έβαζε αυτούς. Να είχε φροντίσει από προηγούμενα ματς να είναι έτοιμοι για τέτοιο ματς. Μήπως ξεχνάς πριν δέκα χρόνια που κάναμε πορείες κάτι Πίτσος και κάτι Σειταρίδης που παίζανε από το πουθενά και βγάζανε μάτια? Γιατί να μην κάνει το ίδιο και τώρα δηλαδή αφού δεν είχε αλλαγές άλλες? Ναι η διαιτησία μας έσφαξε και αν ειδικά έδινε το πέναλντι θα μιλάγαμε για άλλο ματς τώρα αλλά με τα δεδομένα του αγώνα ως έχουν ήταν έγκλημα αυτό που έκανε χθες ο Στραματσόνι. Το έχασε αυτός και όχι η ομάδα το ματς. Σκάσανε οι παίχτες. Απορώ πως κάποιοι δεν ζήτησαν αλλαγή αφού αυτός κοιμόνταν ορθός... :throw:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,666
Μετά από κάτι Καμπάλες και Εστορίλ και χρονιές που δεν παίξαμε καν προκριματικά λόγω χρεών, η ομάδα δεν έχει ούτε το 1/10 του πρεστίζ που είχε στην Ευρώπη το 2000-κάτι, που και μόνο λόγω του βάρους της φανέλας έπαιρνε διπλάρες. Κακά τα ψέμματα.<br><br>Γίνονται βήματα για να ξαναφτάσουμε εκεί. Και τα βήματα αυτά τα κάνει ο Στραματσόνι με την ΟΜΑΔΑΡΑ που φτιάχνει.<br><br>Δεν πάει προς εσένα συγκεκριμένα αυτό, αλλά γενικά για εμένα όποιος εγείρει θέμα προπονητή στην παρούσα φάση είναι ή βαλτός ή απλά άσχετος. Είναι τέρμα κατάλοιπο της Βαρδινογιαννίλας αυτό το "για όλα φταίει ο προπονητής", προσπαθώ να θυμηθώ προπονητή που να έφυγε σε καλό κλίμα τα τελευταία 20 χρόνια και δεν θυμάμαι ούτε έναν, ΟΛΟΙ οι αξιόλογοι (Αναστασιάδης? Μαρκαριάν? Κυράστας? Σουμ? Μουνιόθ?  Τεν Κάτε? Φερέιρα?) έφυγαν μέσα στην χλεύη και τον σαρκασμό από τον κόσμο και τα "συστημικά" ΜΜΕ.<br><br>Αυτό πρέπει αλλάξει. Και θα αλλάξει με τον Στραματσόνι, είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι. Ευτυχώς κάποια πράγματα έχουν αλλάξει στην διοίκηση ως προς την αντιμετώπιση αυτού του τομέα (το λες και Inside Info αυτό αν θες).<br><br>Σκοπός της ομάδας παραμένει το πρωτάθλημα για φέτος, και ότι έξτρα έρθει στην Ευρώπη καλώς να έρθει. Με εμφανίσεις όπως η χθεσινή δεν το έχω σε τίποτα να κάνουμε το 4 στα 4 στα επόμενα Ευρωπαϊκά ματς.<br><br>ΥΓ. Προφανώς δεν είναι ο τέλειος προπονητής ο Στραματσόνι, 40 χρονώ είναι αν είναι δυνατόν, κάνει λάθη, αλλά μαθαίνει.
 

peisistratos

Hobgoblin Captain
Joined
Mar 4, 2014
Messages
319
θα συμφωνησω πανω κατω με παπαφλεσσα, και εγω σιχτιριασα που δεν εκανε αλλαγες οταν εσκασε η ομαδα αλλα μετα που το σκεφτηκα, δεν ειχε αλλαγες, λειπαν πολλα προσωπα. Του πιστωνω το καλυτερο ευρωπαικο 80λεπτο που εχω δει απο το ματς με μπαρτσα εκτος το 3-1. Ο τυπος παει να φτιαξει πολλη καλη ομαδα με σχεδον μηδενικο μπατζετ. ο ιμπαρμπο αν ειχε λιγη ωριμοτητα στο παιχνιδι του και τελειωμα της προκοπης παιζει και να επαιζε σε καμια τοτεναμ. διαιτητης απλα τραγικος, με πεναλτι και αποβολη το ειχαμε στο τσεπακι το 3βαθμο
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Ναι παιδιά ΟΚ έχετε δίκιο. Πάνω στα νεύρα το είπα να σηκωθεί να πάει να φύγει. Αυτός που πρέπει να φύγει είναι ο Αλαφούζος. Γιατί τότε με τον Νταμπίζα και τον Αναστασίου είχε φτιαχτεί ένα φοβερό πρότζεκτ και το διέλυσε αφήνοντας ξεκρέμαστο τον Αναστασίου φορτώνοντας του τα πάντα πως φταίει αυτός και κατηγορώντας συνεχώς τη διαιτησία και τον Ολυμπιακό χωρίς να παραδέχεται τις βλακείες που έκανε ο ίδιος. Και χθες που δεν είχε αλλαγές όπως λέτε η ομάδα ήταν αποτέλεσμα αυτού του μηδενισμού των Ελλήνων που έκανε ομάδα ο Αναστασίου. Οσο για inside info και γω έχω συγγενή μέσα στην ομάδα που εργάζεται και με την προσωπική μου απασχόληση με το ποδόσφαιρο επαγγελματικά τα τελευταία 5 χρόνια έχω καταλάβει πολλά για πόσο λάθος δουλεύουν οι ομάδες αφού τις διοικούν ανήκανοι άνθρωποι και δεν εκτιμούν αυτούς που κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Απλά την Εθνική Ελλάδος να δεις τι έγινε μετά το 2004 ή να σκεφτείς πόσο καταλάθος το πήραμε επειδή έτυχε να συνηπάρξουν όλοι αυτοί οι παίχτες τότε και να τους εμπνεύσει ο Ρεχάγκελ τα λέει όλα όχι μόνο για το ποδόσφαιρο αλλά γιατί γενικά σαν χώρα έχουμε φτάσει στο πάτο. Σάντος επίσης δεν χρειάζεται να πω άλλο, πέρυσι ο άνθρωπος δικαιώθηκε. Ρανιέρι? Αλλος από κει. Τα παραδείγματα άπειρα. Μπορεί να πάρουμε το πρωτάθλημα ή μπορεί να δουν τα λάθη τους Στραματσόνι και διοίκηση αλλά αναλογιζόμενος πως φέρθηκε ο Αλαφούζος στον Αναστασίου και τον Νταμπίζα δεν είμαι πολύ αισιόδοξος πως δεν θα αυτοκαταστραφούμε για άλλη μια φορά.
 

peisistratos

Hobgoblin Captain
Joined
Mar 4, 2014
Messages
319
τωρα ανοιγεις μεγαλη κουβεντα, αλλα i&#039;ll bite, να φυγει ο αλαφουζος γιατι; το προτζεκτ νταμπιζα-αναστασιου επιασε ταβανι με το κυπελλο εναντια στον ΠΑΟΚ (χρειαστηκε και μια δοση τυχης), απο εκει και περα υπηρξε (και φυσιολογικα) ενα normalisation, ηρθαν και τα κακα αποτελεσματα και καποιο κεφαλι επρεπε να κοπει. Ο αλαφουζος και εμενα δε με ενθουσιαζει αλλα μου δινει την εντυπωση οτι και αυτος τωρα την μαθαινει την δουλεια συν το γεγονος οτι εχει δωσει μαχη να ξεσκεπαστει η σαπιλα του ελλ. ποδοσφαιρου και γενικοτερα παρουσιαζει και αυτος με το χρονο σημαδια βελτιωσης. και εν κατακλειδι, αν σε καταλαβαινω σωστα για το μηδενισμο των ελληνων που λες, εδω θα διαφωνησω πληρως μαζι σου, δεν υπαρχουν ικανοι ελληνες ποδοσφαιριστες αυτη τη στιγμη για πρωταθλητισμο και οσοι ειναι ικανοι παιζουν εξωτερικο ή βρισκονται ηδη σε εναν απο τους μεγαλους και ειναι δυσκολο να τους χτυπησεις.<br><br>εδιτ: επισης αντε και φευγει ο αλαφουζος, υπαρχει εναλλακτικη; γιατι ο ετερος μεγαλος, θεωρητικα, ενδιαφερομενος εχει καταπιαστει με τη σπαρτη
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες αλλά τη 2η σεζόν του Αναστασίου ο Αλαφούζος δεν τον στήριξε ούτε αυτόν ούτε τον Νταμπίζα και έγινε ότι έγινε. Σαν να κατάλαβε το λάθος του φάνηκε δίνοντας τα κλειδιά στον Στραματσόνι να κάνει ότι θεωρεί σωστό. Ελπίζω να τον στηρίξει μέχρι τέλους αυτόν αυτή τη φορά. Οσο για τους Ελληνες θα μπορούσαν να μείνουν μερικοί. Είχαν μέλλον δίπλα σε αυτούς τους ομολογουμένα πολύ καλούς παίχτες που πήραμε. Π.χ Λαγός, Ρισβάνης<br>Ελπίζω χθες να κατάλαβε όλη η ομάδα τι λάθος έκαναν που δεν πήραν αρκετούς παίχτες σε κάποιες θέσεις. Στα χαφ ειδικά υπάρχει θέμα. Δεν υπάρχουν άλλα αμυντικά χαφ να παίξουν στη θέση των Ζέκα και Λεντέσμα αν αυτοί πάθουν κάτι.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Σας τρέχει στα στενά η μεγάλη ΑΕΛ. Να φύγει ο Κούγιας, να διαλυθεί και το επαγγελματικό ποδόσφαιρο στη χώρα, και θα γίνω ο παλιός, κακός εαυτός μου. Θα σας τα κάνω πλανήτες.<br><br>ΑΕΛ, αμάνικο, ρετσίνα και λουκάνικο.
 
Top Bottom