What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Football is life...

rvnistelrooy

Gelatinous Cube
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΙΚΟΣ
Joined
Nov 8, 2018
Messages
63
διότι δεν έχεις ζήσει εκείνες τις δεκαετίες (οκ, αυτό δεν λέει τίποτα) και επιλέγεις να μην θίξεις τα ζητήματα για τα οποία ο Γούγλης δεν φέρνει θεμιτά αποτελέσματα.

Αποφεύγεις να διαβάσεις αυτά που γράφω. Δεν πειράζει πάμε πάλι έτσι κ αλλιώς τζάμπα είναι. Στις δεκαετίες στις οποίες αναφέρεσαι έχουν γίνει ένα σωρό σκάνδαλα υπερ παο παοκ αεκ οχι μόνο του ολυμπιακού. Εσύ επικεντρώνεσαι μόνο στα του οσφπ. Κατανοητό αυτό; δεν είναι κακό να μην τα πιάνει κάποιος με την μια στο ξαναγράφω κ άλλες φορές μέχρι να το καταλάβεις. Είπαμε τζάμπα είναι.

Γράφεις παραπάνω "Δεν βγήκε κανένας να παραδεχτεί οτι ο πρόεδρος της επο είναι δικος μας " ή έχεις σκοπό να με τρελάνεις ή δεν ξέρω τι άλλο. Δεν πειράζει να πέσει το βιντεο αλλη μια φορά. Τζάμπα είναι.



Τα παραπάνω σού δείχνουν ανάγλυφα το πως είσαι αμαθής. Έστω από την wikipedia μιας και την έχεις αναφέρει κι εσύ ως αξιόπιστη πηγή για δικά σου λεγόμενα. Θωμάς Μητρόπουλος.

Ποτέ δεν είπα οτι η wiki είναι αξιόπιστη πηγή διότι δεν είναι. Αν θυμάμαι καλά η μοναδική αναφορά μου σε αυτή ήταν περι συνχωνεύσεων ομαδων παοκ και αεκ στο χαντμπολ. Τις ίδιες πληροφορίες δηλαδή που τις βρίσκετε στις επίσημες σελίδες των δυο ομάδων.

Όλη σου η επιχειρηματολογία είναι αναμενόμενη από έναν παιδί έκτης δημοτικού. Δεν το λέω μειωτικά. Πρέπει να αναπτύξεις καλύτερα το συλλογισμό σου.

Εγώ έχω την λογική παιδιού δημοτικού εσύ έχεις το μυαλό. Τι να κάνουμε κανένανς δεν είναι τέλειος. :p

Καρφάκι δεν μου καίγεται ούτε για τις λαμογιές του ΟΣΦΠ, ούτε για του ΠΑΟ, ούτε για του ΠΑΟΚ

Ναι το έχουμε καταλάβει...:p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Αποφεύγεις να διαβάσεις αυτά που γράφω
Δεν μου έχεις δείξει ότι διαβάζεις αυτά που γράφουμε άρα γιατί σε πειράζει αν δεν σε διαβάζουν? 🤔
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δεν μπορεί να τα επεξεργαστεί, οπότε επιλέγει να στρέψει αλλού την κουβέντα.

Η πλάκα είναι ότι συμφωνώ με αυτά που λέει για τα σκάνδαλα ΠΑΟΚ, αλλά με βρίζει και από πάνω μόνο και μόνο επειδή λέω ότι ο ΟΣΦΠ έχει κάνει μεγάλα σκάνδαλα. Γνήσιο ορκ.

Βέβαια όσες φορές και να πει για σκάνδαλα ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΑΕΚ επί εποχών Κόκκαλη μία πηγή που να δείχνει ποια ήταν αυτά και αν ήταν εξίσου σοβαρά δεν έχω δει ακόμη. Μάλλον με το πες, πες θα το πιστέψουμε κι εμείς. Μέχρι τότε "ναι, αλλά ο Ιβάν...". Όπως είπαμε: red herring.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Περιμένω να δω πότε θα με πει παοκι :trollface:
 

rvnistelrooy

Gelatinous Cube
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΙΚΟΣ
Joined
Nov 8, 2018
Messages
63
Βέβαια όσες φορές και να πει για σκάνδαλα ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΑΕΚ επί εποχών Κόκκαλη μία πηγή που να δείχνει ποια ήταν αυτά και αν ήταν εξίσου σοβαρά δεν έχω δει ακόμη. Μάλλον με το πες, πες θα το πιστέψουμε κι εμείς.

Μόνο τα βασικά αλλιώς με βλέπω να ξενυχτάω γράφοντας.:p




Αγωνιστική περίοδος 1981-1982


Το 1982 ο ποδοσφαιριστής του Ηρακλή Γιώργος Ορφανίδης κατήγγειλε ότι ο τότε πρόεδρος της Καστοριάς, Γιώργος Χαλκίδης, του πρόσφερε 2 εκατομμύρια δρχ. για να ‘χει μειωμένη απόδοση στον αγώνα Ηρακλή-Παναθηναϊκού για το Κύπελλο. Όλα αυτά για λογαριασμό του μεγαλομετόχου του Παναθηναϊκού, Βαρδή Βαρδινογιάννη, όπως ισχυρίστηκε ο παίκτης.


Οι δύο παράγοντες κάθισαν στο εδώλιο του κατηγορουμένου, ο Χαλκίδης καταδικάστηκε πρωτοδικώς σε 3χρονη φυλάκιση και απαλλάχτηκε στο Εφετείο, ενώ ο Βαρδής Βαρδινογιάννης αθωώθηκε. Ο Παναθηναϊκός τη γλίτωσε και στο ΑΣΕΑΔ, όχι επειδή οι δικαστικοί που συγκροτούν το όργανο δεν πείστηκαν για την ενοχή της ΠΑΕ, αλλά γιατί ο νόμος δεν προέβλεπε επιβολή ποινής, αφού ο δράστης ήταν απλώς μέτοχος και όχι μέλος του ΔΣ της εταιρίας.


Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΔΕΝ ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΟΠΩΣ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΟ 1980

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Δεν πτωούμαι.


 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
@rvnistelrooy Δεν μπορώ να καταλάβω αν είσαι τυφλός ή αγράμματος. Εκτός αν το πρόβλημα δεν είναι ανατομικό στο οπτικό νεύρο αλλά έχει χτυπήσει στο τερματικό.

Η συζήτηση γίνεται για την περίοδο 94-2010 όταν ο ΟΣΦΠ άρχισε να παίρνει σερί τα πρωταθλήματα (δεν κρίνω αν είναι πανάξια ή όχι) επί προεδρίας Κόκκαλη. Μπορείς να μου παραθέσεις κάποιες πηγές για τα εξίσου μεγάλα σκάνδαλα των ΆΛΛΩΝ όμαδων για εκείνη την περίοδο? Ή απλώς θα συνεχίσεις τη διαστρέβλωση δεδομένων μήπως και φέρεις τα επιχειρήματα στα μέτρα σου? Ειδάλλως, με το ίδιο (α)σκεπτικό που έχεις τόσες σελίδες τώρα πρέπει να σου λέω πόσο βρώμικος είναι ο Μαρινάκης, επειδή ο Κοσκωτάς μπήκε φυλακή.

Σημείωση επειδή έχεις δυσκολία και δυσκοιλιότητα κατανόησης: δεν αμφισβητώ τις πηγές που παρέθεσες. Περιμένω μία φορά να είσαι εντός θέματος και να απαντήσεις στην ερώτηση που σου τέθηκε. Αν έχεις δυσκολία να τη βρεις είναι αυτή με το κόκκινο, έντονο, υπογραμμισμένο χρώμα. Όχι, να μου πεις για τα πέτσινο δαφνοστεφανομένο τρόπαιο του Καλλία εναντίον του Σουγκλάκου στους 77ούς Ολυμπιακούς Αγώνες και πώς αποδεικνύει την αθηναϊκή σκευωρία κατά της υπόλοιπης Ελλάδας δια μέσου των αιώνων.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
εδώ και πόσες σελίδες αδυνατείς να συνειδητοποιήσεις το εξής απλό: το ότι οι άλλοι είναι λαμογια δεν κάνει λιγότερο λαμογιο (η αθώο) τον βαγγελα. εδώ και πόσες σελίδες στο αλλά ο ιβαν κλπ
είχες πετάξει και την ατακαρα "σε ποιο σοβαρό πρωτάθλημα" για να σου ξαναδώσω την ίδια απάντηση. Στο ίδιο που είστε μαζεμένα όλα τα λαμογια.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ναι αλλά για τους άλλους δεν λέτε τίποτα. Μόνο για τον Σωκράτη και τον Βαγγέλα που δώσανε ψωμάκι να φάει ο λαός, δέναμε τα σκυλιά με λουκάνικα και κοιμόμασταν με τις πόρτες ανοιχτές.

Τώρα με τον Ιβαν ούτε το αρκουδίσιο δεν μπορούμε να αφήσουμε ανοιχτό.

random sdna bullshit

end;
 

rvnistelrooy

Gelatinous Cube
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΙΚΟΣ
Joined
Nov 8, 2018
Messages
63
Northlander
Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω αν μιλάω σε χαζό ή σε τοίχο.
Η συζήτηση γίνεται γενικά για το ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα για τα πρόσφατα τεκταινόμενα. Εσύ όμως επειδή προφανώς σε ενοχλεί η συγκεκριμένη κουβέντα αλλάζεις συνεχώς το θέμα και ανατρέχεις σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Για πολυιδιοκτησία μιλάμε για κόκκαλη μου απαντάς. Στο κεφάλι σου μπορεί να είναι λογικό αυτό στο κεφάλι κανονικού ανθρώπου δεν είναι. θα το γράψω μια τελευταία φορά μήπως και το καταλάβεις και αν δεν μπορέσεις βάλε κάποιο οικείο σου πρόσωπο να στο εξηγήσει. Εγώ να σου βάλω μυαλό δεν πρόκειται. Δες στην περίοδο που αναφέρεσαι τι παίκτες έφερε ο κοκκαλης τι μπατζετ είχε και μετά πες μου. Να μιλάνε για παράγκες παο αεκ και παοκ είναι αστείο το λιγότερο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ζούμε μεγάλες στιγμές. μη σταματάς να γράφεις. δώσε διασκέδαση στο rq
 

rvnistelrooy

Gelatinous Cube
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΙΚΟΣ
Joined
Nov 8, 2018
Messages
63
Τελικά υπάρχουν ελπίδες να δικαιωθεί ο παοκ στο κας αλλά οχί επειδή είναι αθώος. Για να δούμε θα καταφέρουν επο και παοκ να πετάξουν εκτός τον ολυμπιακό απο την δίκη;

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
όλα καλά αυτά με τον μπαογκ. για την ηρωίνη με λίγο καράβι όμως πες μας εξελίξεις. πως πάει η διαδικασία θα προχωρήσει? άνοιξε μας τα μάτια.
 

rvnistelrooy

Gelatinous Cube
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΙΚΟΣ
Joined
Nov 8, 2018
Messages
63
όλα καλά αυτά με τον μπαογκ. για την ηρωίνη με λίγο καράβι όμως πες μας εξελίξεις. πως πάει η διαδικασία θα προχωρήσει? άνοιξε μας τα μάτια

 
Top Bottom