What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Funny Stuff - Episode II: Attack of Teh Funniez

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Τι τον θες μωρέ τον μεταφραστή να πληρώνουμε λεφτά, θα το κάνει ο γραφίστας μετάφραση έχει google translate.

timalakesthemou2.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
realistic_goals.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Φτάσαμε στην εποχή του πυρηνικού υδραυλικού και των διαχειριστών ιδιωτικών κεφαλαίων a.k.a. χαρτζιλίκι.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268

Άνετα πάει και στο φεησπαλμ σταφ
 
Last edited:

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
*αλήθειες-που-πονάνε.png*

Πόσο spot-on. Αιμορραγούν καθημερινά τα μάτια μου από το τοξικό over-achieving, που τρέφεται από το άγχος του δουλοπάροικου να είναι αρεστός στη γραβατίλα του LinkedIn. "Μόλις ολοκλήρωσα το crash course για σωστά χρωματισμένη απαγγελία φλαμανδικών πρόστυχων ανεκδότων σε αυθεντική γλώσσα και ύφος 12ου αιώνα, ευχαριστώ τους γονείς μου για τη στήριξη και την ΕΡΓΟΔΟΤΑΡΑ ΜΟΥ για το αυτοκόλλητο και τη σφραγιδούλα". ΣΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΜΑΣ ΤΑΚΗ.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
μια ωραια ευθυμη ιστορια απ την ΕΜΠΕΙΡΙΑ μου με το λινκντίν ειναι η εξης:


τοτε στην αρχη που βγηκε, μου σκαει στο μειλ μια στυλ ειδοποιηση, ουτε και θυμαμαι ακριβως, οτι ο ταδε φιλος σας θελει να γραφτειτε στο λινκντιν, καπως ετσι.

αααα, λεω, ομορφα, μια νεα κοινοτης που θελει να μας ενωσει ολους γυρω απ τη φωτια να τραγουδαμε ισως παυλαρα και να παπαριαζουμε ασυστολα. μπαινω ωραιος, ευθυτενης, οπως πρεπει, και ΚΛΑΣΙΚΑ αφου μου ζηταγε επωνυμο, γραφω καποιανου αλλονού, πιο διασημου απο μενα, και στο βιογραφικο αραδιαζω οσα θεωρω οτι θα επρεπε να ξερουν οι αλλοι για μενα. ουδόλως κολακευτικα θα ελεγα, αλλά πολλάειμαι, ψευτηςδενείμαι.

μου τηλεφωνει ΑΛΑΦΙΑΣΜΕΝΟΣ ο φιλος: σβήστα, σβήστα, θα καταστραφεις, μπορει να τα δει ο εργοδοτης σου ο τωρινος ή ο μελλοντικος και με καποιον τροπο να βρει οτι εισαι συ κλπ κλπ.
η γνωμη του φιλου μου, βεβαιως στόλισε τα μπομπόλια μου, και ισως ακομα και τωρα που μιλαμε (γραφουμε), υπαρχει εκει το "βιογραφικο" μου, υπέροχα παλαβό μικρο γαλατικο χωριό, αναμεσα στους ωκεανους δηθενιάς και πνευματικης αναπηρίας.

ο μιτσακος συνοψισε λεβέντικα και ευστοχοτατα το φαινομενο στην τελευταια του φραση.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Πιο πιθανό να καταστραφείς από το FB παρά από το Linkedin.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το Linkedin έχει πολύ συγκεκριμένο σκοπό, να σε φέρει σε επαφή με recruiters αν ψάχνεις δουλειά ή με εν δυνάμει προσωπικό αν ψάχνεις υπαλλήλους. Όποιος φτιάχνει προφίλ εκεί φτιάχνει για πολύ συγκεκριμένους λόγους, διακριτούς από τα υπόλοιπα social.

Αναλόγως τον κλάδο, είναι πολύ πετυχημένη πλατφόρμα στο σκοπό της. Μπορείς όντως να βρεις δουλειά μόνο και μόνο επειδή έχεις το βιογραφικό σου εκεί. Ακόμα κι αν δεν ψάχνεις ενεργά.

Τώρα προφανώς και το Linkendin ζει στη δική ροζ φούσκα. Όπως και το αν ζητήσεις συστατική επιστολή θα γράφει ΜΟΝΟ θετικά, αλλιώς δεν σου δίνουν καθόλου.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Κυριολεκτικά από το LinkedIn έκανα και κάνω τα πάντα επαγγελματικά, αλλά και πολλά ακαδημαϊκά, δεν είναι αυτό ο αποδέκτης της κριτικής. Κατά της περφεξιονιστικής κουλτούρας που προωθείται από τους ανθρώπους του corporate HR και του recruitment, και την οποία σπεύδουν να ικανοποιήσουν πανικόβλητοι οι, ψαρωμένοι και σταγμένοι κυρίως, εργαζόμενοι βάλλω προσωπικά. Αν κάποιος δεν είχε βγει ποτέ στον έξω κόσμο και σχημάτιζε για την ανθρωπότητα εικόνα μέσω του LinkedIn, θα πίστευε πως εκεί έξω βρέχει homo universalis.

Το παραπάνω το νικάει μόνο η σποραδική ορθόδοξη αγιογραφία με το πολυτονικό caption ή το random ποστάρισμα του πρώην πρέσβη της χώρας μας στον Καναδά, που με κάποιον θαυμαστά νευρωνικό τρόπο, πάντα κάνει bubble-up στο feed μου. Ναι, στο ίδιο επαγγελματικό social medium.
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Α δεν είμαι μόνο εγώ με αυτόν τον πρέσβη τελικά. Δεν κερνάει και κανένα ροσεδακι
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
τοτε στην αρχη που βγηκε, μου σκαει στο μειλ μια στυλ ειδοποιηση, ουτε και θυμαμαι ακριβως, οτι ο ταδε φιλος σας θελει να γραφτειτε στο λινκντιν, καπως ετσι.
Καπως ετσι ειχε γινει και με μενα. Σε φασεις μου το ειχαν προτεινει ενω επινα αδιαφορα τον καφε μου. Δεν μπηκα ποτε στον κοπο, ουτε καν να δω τι χρωματα εχει περα ναουμε. Αυτο που ξερω ειναι οτι αυτοι που μου το προτειναν συνεχιζουν να ιδρωνουν στην ιδια δουλεια. εγω οχι.
 
Top Bottom