What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Η οικογενεια του οντως ειναι απο τις πλουσιοτερες - 🤡και τιμιοτερες :sneaky:- της Μ.Βρετανιας (της γυναικας του δλδ,δλδ του μπαμπα της γυναικας του, ο μπαμπας της ο Μουρτης ειναι δισεκατομμυριουχος αλλα και ο ορισμος των ινδων προγραμματιστων κουνελε).


btw ποτε μη λες ποτε
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Αυτός και ο Κούρκουλος στο Ορατότης μηδέν
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Κατα καιρους, εχουμε τρομοκρατικα μαχαιρωματα σε δρομους, αυτοκινητα που τα οδηγουν καμικαζι.
Πραγματα που καταληγουν σε ανακοινωσεις με σκεψεις που ειναι με τις οικογενειες των θυματων.
Εχουμε και διαφορα παρατραγουδα, σε συναυλιες. Εχουμε και τον Πορτοσαλτε που κατηγορει τον Λεξ, για διαφορα.
Πρεπει να τον τσεκαρω τον Λεξ, πρεπει να ειναι πολυ ενταξει για να παιρνει υπογλωσσια ο Πορτο.
Αλλα διαολε, αεροπορικη επιθεση σε συναυλια δεν ειχαμε ποτε.
Ποσο χαλια ηταν αυτη η συναυλια;

 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,668

Αυτός και ο Κούρκουλος στο Ορατότης μηδέν
Όπως είπε σήμερα στην ομιλία του αναφερόμενος στα οικονομικά: ''Θα πρέπει να ληφθούν σκληρές αποφάσεις.''
Δεν βλέπω να κάθεται και αυτός για πολύ στη θέση του πρωθυπουργού, άλλο να το παίζεις cool και trendy, άλλο να λες κατάμουτρα οτι θα πρέπει όλοι να στήσουν κ@λο.......
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,400
Όπως είπε σήμερα στην ομιλία του αναφερόμενος στα οικονομικά: ''Θα πρέπει να ληφθούν σκληρές αποφάσεις.''
Δεν βλέπω να κάθεται και αυτός για πολύ στη θέση του πρωθυπουργού, άλλο να το παίζεις cool και trendy, άλλο να λες κατάμουτρα οτι θα πρέπει όλοι να στήσουν κ@λο.......
Μα δεν είναι τέλειο που οι πλεμπέοι βγάζουν τέτοιους ζάμπλουτους πολιτικούς, για να τους πουν μετά ότι πρέπει να σφίξουν (οι πλεμπέοι) το ζωνάρι για το καλό της χώρας;
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Όπως είπε σήμερα στην ομιλία του αναφερόμενος στα οικονομικά: ''Θα πρέπει να ληφθούν σκληρές αποφάσεις.''
Δεν βλέπω να κάθεται και αυτός για πολύ στη θέση του πρωθυπουργού, άλλο να το παίζεις cool και trendy, άλλο να λες κατάμουτρα οτι θα πρέπει όλοι να στήσουν κ@λο.......

Μα γιατι; Η Θατσερ το ιδιο δεν εκανε; 😩
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,525
Μα δεν είναι τέλειο που οι πλεμπέοι βγάζουν τέτοιους ζάμπλουτους πολιτικούς,
Ποιός ψήφισε τον συγκεκριμένο και από πότε οι Tories εκφράζουν τους πλεμπζ; ;)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Θα ελεγα οτι υπαρχει η λανθασμενη εντυπωση οτι ο πλουσιος ηγετης, θα φτιαξει και το κρατος. Λανθασμενη εντυπωση και τιποτα δεν ειναι ιδιο μετα την θητεια τους. Μπερλουσκονι, Τραμπ κ.α

Τωρα αυτον, δεν τον ψηφισε ο λαος και σαν επιλογη ειναι, τεταρτο-πεμπτη; ποσα ονοματα ακουστηκαν πριν το δικο του;
Ακομα και ο Μπορις Τζονσον, μπηκε στην λιστα για πρωθυπουργος. πηγε να αντικαταστησει τον εαυτο του, που αντικατασταθηκε.
οποιος εξαγει βαζελινη στην Αγγλια, θα βγαλει πολυ χρημα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,400

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,532
εννοειται οτι ο τρολερος γκούς δεν εγραψε το υποτιθεμενο "ζουμι" του αρθρου, επιτηδες, για να κανουμε κλικ.
χοχοχο, δεν σφαξανε, δεν κλικαρω κι ας μη μαθω ποτές.

άλλο μου εχει κινησει την περιεργεια. ο γεροντας σωφρονιος τι κανει στο εσεξ?? περιμενεις να δεις ξερωγω οταν διαβαζεις για αντριχιαστικες προφητειες π.χ. την μονή βατοπεδιου, τα μετεωρα, κανενα παρεκλησι στην μεση του πουθενα, αλλά οχι ομως. ο σωφρόνης κανει τις προφητειες του απ το εσεξ..
μ αρεζε αυτο. στηριζω λοιπον τον σωφ οτι κι αν προφητεψε. 👍✊:cool:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,625
Ίσως ήταν αυτοεξόριστος στο Έσσεξ στη διάρκεια της χούντας, όπως πχ οι Παπαδρέϊδες αυτοεξορίστηκαν στον αφιλόξενο Καναδά και ο Εθνάρχης στο ακριτικό Σάμπς Ελιζέ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
εγω φιλτατε @Χειρομαλάχτης, κλικ κανω. Οχι στα παντα. Θελω να ξερω σε τι κατασταση βρισκεται η κοινωνια.
Αν γνωριζεις τον εαυτο σου και τον εχθρο σου, δεν πρεπει να σε φοβιζει η εκβαση εκατο μαχων.
Sun Tzu.

Επειδη μπουκαρα, ανευ φοβου, ειδα οτι το αρθρο αυτοαναιρεθηκε.
Το 2020 πρωτεύουσα της Ελλάδος θα είναι η Κωνσταντινούπολη!» διέβλεψε ο χαρισματικός πατέρας,
O τιτλος λεει 2023.
Ο γεροντας ιδρυσε μοναστηρι στην Αγγλια, τελος. Ακομα και ο κουνελος μπορει να κανει κατι τετοιο, γιατι οχι;

Συντομα, θα εχουμε προσκλησεις απο την Κινα. Να παμε εκει για να παντρευτουμε.
καταρρει εκ των εσω ο Κινεζικος γιγαντας.
Σεναριο και αυτο, να σε παιρνουν απο το ΚΕΠ για να σε ρωτησουν εαν πηδηξες και γιατι δεν πηδας, αφου εισαι παντρεμενος.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,532
ε οχι βρε λελο μου. μπορει οντως να χανω ΒΑΡΥΣΗΜΑΝΤΑ αρθρα, αλλά οταν προσβαλλει τη νοημοσυνη μου ο τιτλος λεγοντας μου πισω απ τις γραμμες οτι ΞΕΡΕΙ πως να γραψει μια παπαριά ετσι ωστε να την θεωρησω σημαντικη, τοτε δεν κανω κλικ.
εξαλλου η μακροχρονη εμπειρια στο νετ, μας εχει κανει πλεον βαθιους γνωστες του κλιμπέι.


παπαφλεσα, με στεναχωρεις και δεν το περιμενα. δεν ειναι ωραιο πραγμα το τσουβαλιασμα, αφου οι πορειες των 2 και οι συνθηκες της απουσιας τους ηταν τοσο διαφορετικες. δεν εχω ανοιξει λινκς και οτι γραφω ειναι ανασυρμενο απ τα βαθη των καμενων εγκεφαλικων μου κυταρρων, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ο κος "Τριανταφυλλιδης" το σκασε καμια πενταετια πριν την χουντα γιατι ο εγωισμος του δεν τον αφηνε να ειναι αντιπολιτευση, αφου ειχε ηδη χασει τις εκλογες.

ο ανΤρεας απ την αλλη, συνεληφθη απ την χουντα, εμεινε μεσα κανενα χρονο (ομολογω οτι δεν θυμαμαι ακριβως, ισως ειναι λιγοτερο ισως περισοτερο), τον αποφυλακισαν μετα απο τεραστιες πιεσεις ευρωπαιων και αμερικανων πολιτικων και ουσιαστικα του εβαλαν το διλημμα: μενεις εδω και σε καθαριζουμε η φευγεις. διαλεξε το δευτερο, ευτυχως. και οσο ηταν εξω αντι να κανει αποκλειστικα ακαδημαικη καριερα ξυνοντας τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ καμπανελια του, ιδρυσε το ΠΑΚ, την μονη οργανωση που εκανε ουσιαστικη αντισταση στην χουντα.
αυτα απ την κορυφη του κεφαλιου μου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,625
Και η άλλη πλευρά θα σου πει πως ο Τριανταφυλλίδης ως "μορφή αγώνα" ευαισθητοποιούσε την Ευρωπαϊκή ηγεσία για το δράμα της Ελλάδος μέσω των κονέ του με τη Γαλλική πολιτική ελίτ.

Το πόιντ παραμένει, όταν έβγαινε ο ΓΑΠ (τον καιρό που ήταν ακόμα πολιτικά επίκαιρος, πριν 10 χρόνια) στις γιορτές της 17ης Νοεμβρίου και δήλωνε χωρίς ντροπή "η οικογένειά μου παρακολουθούσε με κομμένη την ανάσα τις εξελίξεις από τον Καναδά όπου βρισκόμασταν εξόριστοι", το φάσκελολ σηκώνεται αυτόματα και τους παίρνει παραμάζωμα όλους ανεξαιρέτως.

Ο μόνος σε ολόκληρη τη χώρα που στη διάρκεια της 7ετίας έκανε ουσιαστική αντίσταση στη χούντα, και το πλήρωσε, ήταν ο Παναγούλης, μέχρι να έρθουν οι φοιτητές. Όλοι οι άλλοι από τη βολή τους, και το εξαργύρωσαν στη συνέχεια βολευόμενοι πολιτικά οι ίδιοι, τα παιδιά τους, τα εγγόνια τους και τα δισέγγονά τους.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,532
ξαναγραφω οτι ο "εθναρχης" αυτοεξοριστηκε σε καιρο κοινοβουλευτικης δημοκρατιας, επειδη ηττηθηκε σε εκλογες. αυτο απο μονο του κανει ενα βουνο διαφοράς.

δεν σε αμφισβητω, κατι θα εχεις υποψη σου, αλλά πρωτη φορα ακουω για τετοια δηλωση γιωργακη. εψαξα με την πλουσια εμπειρια μου στο κουκλ με διαφορους συνδυασμους λεξεων και δεν ηβρα κατι.
αλλά προχωρω ενα βημα και λεγω πως οτι κι αν ειπε ο γλυκος ποδηλατης με τα κολάν, αρκει η πολιτικη και νοητικη κριση του καθενός, για να αποφασισει για τις ομοιοτητες και διαφορές που ειχαν οι 2 περιπτωσεις και τελικα ν αποφυγει το ευκολο: "ολοι οι ιδιοι ειστε..." που μας εχει γαμησει διαχρονικα ως χωρα.

για τον παναγουλη δεν διαφωνω. ηταν ηρωικη μορφη, το μονο αληθινο συμβολο αντιχουντικου αγωνα, απο εναν ολοκληρο λαο που εκατσε στ αυγουλακια του με λιγες δυστυχως εξαιρεσεις.

ο καθενας με τα οπλα του. δεν πιστευω να περιμενες απ τον αντρεα η τον εθναρχη η εστω και την ε.δ.α. ξερωγω να παρουν οπλα και να κανουν σαμποταζ στην χουντα. ειχαν συνεισφορα και οσοι ξυπναγαν συνειδησεις και επηρεαζαν τους ξενους βρισκομενοι στο εξωτερικο, αλλά και παλι οχι ολοι με τον ιδιο τροπο και ενταση.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
αλλά οταν προσβαλλει τη νοημοσυνη μου ο τιτλος
Προσωπικα διασκεδαζω με την προσπαθεια των αρθρογραφων.

Οσοι εκαναν πραγματικο αγωνα, ειτε τους σκοτωσαν ειτε τους εκαναν ανικανους να πιουν ενα ποτηρι νερο μονοι τους.
Καποιοι που τα καταφεραν, απλα τους εβαλαν στις υποσημειωσεις και τους εστειλαν σπιτια τους ή τους εβαλαν σε διπλανα τραπεζακια, για να μπαινει το ονοματακι τους διπλα στα δικα τους.
Η πλειοψηφια που ετυχε να μπει το ονομα τους σε καποια αγωνιστικη ιστορια, ανεβηκαν σκαλοπατια.
Καποιοι αλλοι, ηθελαν πολυ να εχουν κατι απο τους αγωνες στο βιογραφικο τους, βλεπε Κυριακο Μητσοτακη. Ο 6 μηνων πολιτικος κρατουμενος. Βασικα την αιγλη θελουν και οχι τα βασανα. Γιατι δεν προλαβα γαμωτη μου την χουντα, οπως λεει και ο στιχος.


Για την απλοτητα του θεματος. Η πολιτικη ιστορια της ελλαδας ειναι μια ανωμαλη ιστορια. Ο "εθναρχης" εβγαλε καθαρο ναζιστη εγκληματια πολεμου. Ο "γερος της δημοκρατιας" εφερε τον εμφυλιο που συνεχιζεται μεχρι σημερα.
Ο γιος του, ο Ανδρεας, πρεπει να ειναι η πιο αμφιλεγομενη προσωπικοτητα της μεταπολιτευσης.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,625

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,771
Για μια στιγμή νόμιζα ότι έλεγε για cumback της Lula, της αντεβτσουροπορταγονίστριας. Ο Τσουρινάκης και όχι μόνο θα ήταν σύμφωνος με αυτό.
 
Top Bottom