What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
...αλλά πως στο καλό ψηφίζει ο φτωχός αμερικάνος redneck τον πλούσιο καραγκιόζη; Που του είπε φιλαράκι θα φέρω το ΠΑΣΟΚ στις ΗΠΑ και το μόνο που κάνει είναι να βοηθάει τα συμφέροντά του και τα φιλαράκια του τους πλούσιους και να τον ξαναψηφίζει;

Πώς; Όπως ψήφιζε όλη η Ελλάδα τον Αντρέα τη δεκαετία του '80...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΕΚΑΝΕ ΕΡΓΑ!

Πέρα από την πλάκα, το πασοκ γενικότερα είχε ένα δυνατό άτου και έμεινε τόσα χρόνια στην εξουσία, δεν δίχαζε. Αν δεν ήσουν πασοκ δεν σε ενοχλούσε που το πασόκ ήταν στην εξουσία.

Μπορείς να πεις το ίδιο για τον τραμπ;
(βασικά ούτε για τους δικούς μας εδώ μπορούμε να το πούμε).

Όχι, είναι διχαστικός και κάνει την ζωή δύσκολοι σε όσους δεν είναι μαζί του.
Μάλιστα να μου το θυμηθείς, αν βγει θα κάνει ότι μπορεί για να παραμείνει μετά και ας μην το επιτρέπει το σύνταγμα τους για 3η θητεία, θέλει να γίνει ο Πούτιν των ΗΠΑ...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
@nitro912gr Γιατί είσαι πεπεισμένος ότι η Χίλαρι θα ακολουθούσε διαφορετική πολιτική όσον αφορά την περιοχή μας; Ή ποιός σου είπε ότι ο Τραμπ προκάλεσε αναστάτωση από χαζομάρα;
Πιστεύεις δηλαδή ότι ένας άλλος πρόεδρος θα έλεγε Μη Ταγίπ;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
@nitro912gr Γιατί είσαι πεπεισμένος ότι η Χίλαρι θα ακολουθούσε διαφορετική πολιτική όσον αφορά την περιοχή μας; Ή ποιός σου είπε ότι ο Τραμπ προκάλεσε αναστάτωση από χαζομάρα;
Πιστεύεις δηλαδή ότι ένας άλλος πρόεδρος θα έλεγε Μη Ταγίπ;

Διόρθωση, άλλος πρόεδρος θα ακολουθούσε πολιτική, τελεία.

Ο παπάρας τώρα δεν ακολουθεί κάτι, είναι σε φάση, ναι μάνα μου, και εσύ μάνα μου ναι, και ναι και εσύ και όλοι θα πάρετε κτλ κτλ
Γενικά δηλαδή αντιμετωπίζει τους πάντες σαν βλαχοrednecks ψηφοφόρους, τάζει τάζει, λέει λέει. Και δεν κάνει τίποτα, οπότε αυτή η αδράνεια που πρώτη φορά στα χρονικά έχω παρατηρήσει στην Αμερικανική πολιτική στην μέση ανατολή, έχει αφήσει το ταγίπ να κάνει ότι γουστάρει.
Υπό άλλες συνθήκες το να πάρει τους S400 θα ήταν αιτία να τον βομβαρδίσουν τον τύπο... αλλά ο τραμπαρίφας ήταν έτοιμος όχι μόνο να μην του πει τίποτα αλλά να του στείλει και τα F35, ευτυχώς τον μπλόκαραν οι Δημοκρατικοί...
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
πως στο καλό ψηφίζει ο φτωχός αμερικάνος redneck τον πλούσιο καραγκιόζη;

Καλά δεν είναι και ότι ο Μπάιντεν προέρχεται από την εργατιά; Φαντάζομαι δεν το στερήθηκε ποτέ το Φουά Γκρα το επιούσιο.

Μπορείς να πεις το ίδιο για τον τραμπ;
(βασικά ούτε για τους δικούς μας εδώ μπορούμε να το πούμε).

Όχι, είναι διχαστικός και κάνει την ζωή δύσκολοι σε όσους δεν είναι μαζί του.
Μάλιστα να μου το θυμηθείς, αν βγει θα κάνει ότι μπορεί για να παραμείνει μετά και ας μην το επιτρέπει το σύνταγμα τους για 3η θητεία, θέλει να γίνει ο Πούτιν των ΗΠΑ...

Για να τον ψηφίζει ο κόσμος (και δεύτερη φορά) πάει να πει ότι σε σύγκριση με τον αντίπαλό του δεν του βρίσκουν και τόση διαφορά. Το γεγονός ότι σαρώνει στους λατίνους ο Τραμπ περισσότερα μου λέει για τον Μπάιντεν παρά για τον Ντόναλντ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Φέρτε πίσω τον Ομπάμα! :p
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Εμένα μου κάνει εντύπωση που ολόκληρη Αμερική έχει ετοιμοθάνατους στο τιμόνι της. Ένας πιο νέος άνθρωπος με μοντέρνες (ως προς την εποχή) αντιλήψεις, δεν υπάρχει ώστε να αναλάβει την ηγεσία;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Εμένα μου κάνει εντύπωση που ολόκληρη Αμερική έχει ετοιμοθάνατους στο τιμόνι της. Ένας πιο νέος άνθρωπος με μοντέρνες (ως προς την εποχή) αντιλήψεις, δεν υπάρχει ώστε να αναλάβει την ηγεσία;
είμαστε αυτό που χέζουμε δεν λένε;

Ε... αυτό είναι το πορτρέτο για τις αντιλήψεις στην Αμερική και αφού ο κοσμάκης θέλει τέτοια, τέτοιους κατεβάζουν. Τι ήθελες κανέναν Τριντό; :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Βγαίνουν εκλογικές επιτροπές σε πολιτείες όπως η Νεβάδα και η Τζώρτζια, με ποσοστά καταμέτρησης 85%-90% και με την πρώτη να είναι πρακτικά ισόπαλη 49-49% και στην 2η να προηγείται ο Τραμπ, και λένε "δεν καταμετράμε άλλες ψήφους μέχρι Πέμπτη-Παρασκευή" λολ, αν είναι δυνατόν.

Bitch, προεδρικές εκλογές είναι, όχι για 15μελές. Βρες ανθρώπους να μετράνε όλη μέρα σε βάρδιες. Ίσα-ίσα με τέτοια αντιμετώπιση δίνει πάτημα εκατέρωθεν να λένε για νοθεία.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
εγώ πιστεύω ότι θα πάρουν τα όπλα οι rednecks και θα γίνει κανά μακελειό.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αποτι διαβάζω σταματάνε να ανακοινώνονται αποτελέσματα ρε συ όχι να μετράνε.

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Οι Rednecks είναι χαλαροί, όσο μπορούν να πηδάνε ανενόχλητοι τις ξαδέρφες τους στις βαμβακοφυτείες δεν τους νοιάζει ο πρόεδρος.

Περιορισμένης έκτασης φασαρίες μάλλον θα γίνουν μόνο από τους #NotMyPresident αν επανεκλεγεί ο Τραμπ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Ο Τραμπ ειπε οτι εαν χασει τις εκλογες, δεν θα αναγνωρισει το εκλογικο αποτελεσμα και εχει ηδη ξεκινησει να μιλαει για νοθεια στις εκλογες.
Εχουν ηδη παιξει τραμπουκισμοι μεταξυ των ψηφοφορων.
Απο τις ειδησεις που κυκλοφορουν. Τα καταστηματα που πουλανε οπλα κλεινουν και βαζουν σανιδες στα παραθυρα και τις πορτες.
Ειμαι σιγουρος οτι στην ιστορια της Αμερικης υπαρχει καποιο περισταστατικο οπου εχει πραγματοποιησει εισβολη σε καποια χωρα, για τους ιδιους λογους. για την δημοκρατια και την ελευθερια του λογου. Λετε να κανει επιθεση στον εαυτο της;
Εδω που τα λεμε, μας τα εχουν κανει λιγο αεροστατα με τις αμερικανικες εκλογες. Προεδρο αλλαζουν αλλα η εξωτερικη πολιτικη γραμμη και η επιλογη των λεξεων δεν αλλαζει. Δεν βλεπω τον λογο που θα πρεπει να μας ενδιαφερει το εκλογικο αποτελεσμα.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Δεν βλεπω τον λογο που θα πρεπει να μας ενδιαφερει το εκλογικο αποτελεσμα.

Ο Τραμπ έβγαλε τις ΗΠΑ από διάφορες συμφωνίες και έπαυσε τη χρηματοδότηση κρίσιμων για την ανθρωπότητα παγκόσμιων οργανισμών.
Έπαυσε πχ τη:

Συμμετοχή στον ΠΟΥ, τη συμφωνία παύσης πυρηνικών, τη συμφωνία με το Ιράν, τη συμφωνία του Παρισιού για το κλίμα, τη συμφωνία για προώθηση του πολιτισμού, προστασίας των παγκόσμιων μνημείων και της πολιτιστικής ανοχής μέσω της ΟΥΝΕΣΚΟ, όπως και έπαυσε τη συμμετοχή στο συμβούλιο ανθρωπίνων δικαιωμάτων και προστασία των ανθρωπίνων δικαιωμάτων μέσω της συνθήκης της Γενεύης.


Ο Μπάιντεν έχει δεσμευθεί ότι θα επαναφέρει τα συγκεκριμένα.



Και μια πολύ ωραία άποψη για το γιατί δεν θα αλλάξει κάτι στη κοινωνία των ΗΠΑ η εκλογή Μπάιντεν
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Στο ίδιο μήκος κύματος με τον Λελο.
Και που τους έβγαλε τι άλλαξε; Μήπως τηρούσε το κράτος τους και κατά επέκταση ο Ομπάμα τίποτα από τα παραπάνω;
 
Top Bottom