What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333

Από ότι κατάλαβα, έκανε swap λίρας με δολλάριο, για να κλείσει θετικά τον ισολογισμό!! Κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνει το αντίστροφο, με απώλειες, τις οποίες όμως μπορεί (θεωρητικά) να αναπληρώσει, μέσα στο επόμενο τρίμηνο.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Από ότι κατάλαβα, έκανε swap λίρας με δολλάριο, για να κλείσει θετικά τον ισολογισμό!! Κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνει το αντίστροφο, με απώλειες, τις οποίες όμως μπορεί (θεωρητικά) να αναπληρώσει, μέσα στο επόμενο τρίμηνο.
εαν θέλουν δημιουργική λογιστική, να ζητήσουν τεχνογνωσια απο εμας. Κοροιδευαμε τους Ευρωπαιους για χρονια. Ίσως και να ειναι η αρχή μιας νεας στρατηγικής συνεργασιας και γιατι όχι βαθιας φιλιας αναμεσα στις 2 χώρες
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,664
Σε μια κίνηση που πραγματικά δεν περίμενε κανένας μα κανένας, η Ρωσία στέλνει στρατό στο Καζακστάν.

 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Σε μια κίνηση που πραγματικά δεν περίμενε κανένας μα κανένας, η Ρωσία στέλνει στρατό στο Καζακστάν.

Όταν ακούσετε για Ουκρανία να τρέξετε στα bunkers (μακριά από vaults!)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Εγω νομιζα οτι το Καζακσταν ειναι μια στεπα με αρκουδες και no man's land. Διαβασα το αρθρο και ηταν πολυ εγκυκλοπαιδικο.
Ειπαν για αποκεφαλισμους και μου ηρθε στην μνημη ενας συμμαθητης μου στο δημοτικο που ηταν απο το Καζακσταν. Πολυ ησυχος τυπος αλλα κατι δεν πηγαινε καλα με το μυαλο του και τα πουκαμισα του. Δεν γνωριζα οτι το Καζακσταν ειναι μεγαλος παιχτης στο ουρανιο αλλα αυτο που μου προκαλεσε εντυπωση ειναι οτι ειναι και μεγαλος παιχτης στο κρυπτονομισμα. Αυτη η πτωση 10% στο bitcoin επειδη εκλεισαν το ιντερνετ εκει ηταν λιγο wow!!!.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Βασικά αυτο με το Καζακστάν δεν το κατάλαβα και πολύ, δλδ, βγήκε ο κόσμος να διαμαρτυρηθεί για αυξηση των καυσίμων, και η Ρωσία έστειλε αλεξιπτωτιστές έτσι yolo ξέρω γω.
 

keymaster

Commoner
Joined
Sep 7, 2014
Messages
28
Βασικά αυτο με το Καζακστάν δεν το κατάλαβα και πολύ, δλδ, βγήκε ο κόσμος να διαμαρτυρηθεί για αυξηση των καυσίμων, και η Ρωσία έστειλε αλεξιπτωτιστές έτσι yolo ξέρω γω.
Όχι , το ζήτησε η κυβέρνηση του Καζακστάν. Προφανώς χεστήκαν πάνω τους, που βλέπαν να χάνουν τον έλεγχο ακόμα και από τα σώματα ασφαλείας. Έτσι φωνάξαν τους Ρώσους , ως μέλος της "Collective Security Treaty Organization" ή της "Commonwealth of Independent States"
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,469
βασικά βγήκαν τα καλάζνικοφ κιόλας, δεν ήταν ακριβώς "ειρηνικές διαδηλώσεις" περισσότερο ένοπλη επανάσταση θα έλεγα.
(τώρα ήταν και κάποιος καλοθελητής που έδωσε και καμιά σπρωξιά για να απασχοληθεί ο Πούτιν εκεί και να μην πιέζει με την Ουκρανία... δεν ξέρω...)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,469
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,532
Αφηνω αυτο εδω. Ειναι μεγαλο διαβασμα στα αγγλικα. Αν θελετε μια εικονα, διαβαστε το Preface και τα περιεχομενα.

Ειναι προτασεις για "απλωμα" της Ρωσσιας και κατ επεκταση αποδυναμωσης με διαφορους τροπους.

 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,469

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,664
Ένας πόλεμος έλειπε από τον κόσμο όπως έχει διαμορφωθεί τα τελευταία 2 χρόνια.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF-2022-01-18-9.43.19-%CE%BC%CE%BC.png
 
Top Bottom