What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,812
Ρώσος "ειδικός" προτείνει να βομβαρδιστεί το Αζερμπαϊτζάν για να ανέβει η τιμή του πετρελαίου των συμμάχων της Ουκρανίας.



4D Chess.

Εάν είναι, ας ρίξει και κανένα προς Τουρκία που είναι σύμμαχος του Αζερμπαϊτζάν.
Να πέσει και άλλο η λίρα, να παίρνουμε φτηνότερα τις συνδρομές μας :devilish:
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000


Επικινδυνοι τυχοδιωκτες
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Εγω δεν εχω καμια αμφιβολια οτι θα κανει την αποστολη ο κυργιακος. Μιλαμε για τα S300 που ειναι κυπριακα, αν η μνημη μου ειναι σωστη. Την στιγμη που η Ευρωπη λεει οτι αργοτερα θα τα βρουν με την ρωσια, ο κυργιακος δεν θελει να εχει καμια σχεση μαζι τους, λες και ειναι κανενα τριτοκοσμικο κρατιδιο στην Αφρικη.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
ακόμα στο ΝΑΤΟ ο Έρντι;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
ακόμα στο ΝΑΤΟ ο Έρντι;

Μεχρι να ολοκληρωθει αυτο το εργο, που τοτε θα ειναι προβλημα, θα εχει ξεκινησει ο πολεμος με την Τουρκια και θα ειναι ενα θεμα για το συρταρι του ΝΑΤΟ. Δεν νομιζω οτι το σχεδιο του Ερντογαν ειναι να κανει μπισνες με τον Πουτιν.
Προφανως, ο Ερντογαν προσπαθει να πιεσει λιγο την Αμερικη για να παρει ανταλλαγματα οπως τα αεροπλανα, καποια δηλωση οτι η Ελλαδα δεν πρεπει να ειναι τοσο hardcore με τα συνορα της, για το καλο της ειρηνης και της προοδου. Θα ειναι και η μερα που θα βαλουμε τα ραφαλ στον πατο μας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Δεν ξερω φιλτατε @captain kal δεν ειμαι διπλωματικος αναλυτης αλλα εκτος απο click bait, διαβαζω ανησυχητικα πραγματα. Ειμαι 99% σιγουρος οτι θα γινει χοντρο επεισοδιο με την Τουρκια, συντομα. Οχι μονο επειδη πλησιαζουν οι τουρκικες εκλογες αλλα επειδη η κυβερνηση του ερντογαν εχει πει παρα πολλα, εχει κανει παρα πολλες επιθετικες δηλωσεις. Εχει ανεβασει πιεση και θερμοκρασιες στο εσωτερικο της τουρκιας. Αυτο που δεν εχει κανει ειναι πραξη το 0.001% απο αυτα που εχει πει και ηδη, καποιοι στην απεναντι παραλια, γκρινιαζουν οτι ο Ερντογαν ειναι μονο λογια.
Μονο με πιστολιες, εστω στον αερα, θα πεσει η θερμοκρασια. Τον Ερντογαν δεν μπορω να τον υποτιμησω επειδη πηραμε τα ραφαλ. Οι αποφασεις απο εκει εχουν παρθει, απλα περιμενουν να μυρισει Ιμια.
Το ξερει οτι η Ελλαδα δεν ειναι Συρια για να μπουκαρει ετσι απλα. Ενα καλο επεισοδιο θελει για να βαλει λιγο ποδι ωστε να γκριζαρει οτι μπορει. Παλι στον πισινο μας θα τα βαλουμε τα ραφαλ.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Βασικά εμάς φοβάμαι, όχι τον Ερντογάν!!

Λίγο καλύτεροι να ήταν από εμάς, θα είχαμε σύνορα στο Καπανδρίτι!! Και κακά τα ψέμματα, Έβρος - Κων/λη είναι ένα γέμισμα στα Leo.

Αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδράσουμε όταν χρησιμοποιήσει όλα αυτά τα βλήματα τεχνολογίας SCUD που έχει, σε πόλεις και άμαχο πληθυσμό!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Αν και δεν υπαρχουν ενδειξεις οτι η Ουκρανια εγινε μαθημα, Εαν ειχε γινει θα βλεπαμε εντελως διαφορετικη αντιμετωπιση στο θεμα ερντογαν. Να φτασουμε σε σημειο να πετανε τουρκικοι πυραυλοι πανω απο τον Παρθενωνα, δεν το πιστευω, με τιποτα. Αυτο το ξερει και ο κυργιακος και ας αγορασε τα ραφαλ. Θεωρω οτι τα αγορασε για να δωσει ωθηση στην πολιτικη του καριερα και οχι τοσο για την αμυνα. Σε ολα τα αλλα απετυχε και χτυπησε φλεβα πατριωτικη. Δεν λεω οτι δεν χρειαζεται αμυνα η χωρα αλλα να μην νομιζουν οτι ειμαστε και τιποτα αμοιβαδες.
Ο κυργιακος εχει γινει dealer οπλων. αγοραζει, στελνει στην Ουκρανια και δεν ξερω που αλλου.

Αυτο που θα γινει ειναι κατι σαν τα Ιμια. Για κλιμακωση με σφοδρο pew pew δεν το βλεπω. Αυτο που γινεται ειναι οτι κανενας δεν θελει να κουνησει το δαχτυλο στον ερντογαν. Αν γινει κατι, θα επεμβουν για να το σταματησουν.
win win για αυτους. Θα τα εχουν καλα με ολες τις πλευρες και δεν θα ριξουν τον ερντογαν στο κρεβατι του πουτιν.
Τωρα αν το χειροφρενο που θα τραβηξουν, μας ζημιωσει, κλαιν μαιν πατατακια. σημασια εχει οτι δεν πειραχτηκαν οι πολιτικες σχεσεις και δεν ανεβηκε η τιμη της ντοματας.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Αυτο που θα γινει ειναι κατι σαν τα Ιμια.

Δεν νομίζω να κάνουν τώρα πίσω οι δικοί μας. Και ξέρεις γιατί? Όσοι ήταν Υπολοχαγοί, Λοχαγοί στα Ίμια, είναι τώρα Συνταγματάρχες, Ταξίαρχοι και Στρατηγοί, πιθανόν στα ίδια νησιά!! Και είδαν από πρώτο χέρι, τί έγινε όταν κάναμε πίσω!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Δεν νομίζω να κάνουν τώρα πίσω οι δικοί μας. Και ξέρεις γιατί? Όσοι ήταν Υπολοχαγοί, Λοχαγοί στα Ίμια, είναι τώρα Συνταγματάρχες, Ταξίαρχοι και Στρατηγοί, πιθανόν στα ίδια νησιά!! Και είδαν από πρώτο χέρι, τί έγινε όταν μας εκάναν πίσω!!

το διορθωσα. Δεν διαφωνουμε φιλτατε. Για την ωρα, η Τουρκια ασκει τρομερο μπουλινγκ που σε λογικες καταστασεις, θα ειχε ηδη φαει κιτρινες καρτες. Επειδη δεν τρωει καρτες συνεχιζει και οποιαδηποτε στιγμη, θα γινει και το κακο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
το διορθωσα. Δεν διαφωνουμε φιλτατε. Για την ωρα, η Τουρκια ασκει τρομερο μπουλινγκ που σε λογικες καταστασεις, θα ειχε ηδη φαει κιτρινες καρτες. Επειδη δεν τρωει καρτες συνεχιζει και οποιαδηποτε στιγμη, θα γινει και το κακο.
michaelscott-wink.gif
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Προπαγανδα δεν το λες. Δεν ξερω εαν η λεξη υπερβολη ταιριαζει.
καλά μην τρελαθούμε κιόλας φυσικά και είναι υπερβολή... και προπαγάνδα ναι είναι, και καλά να πει ο άλλος ο μαλάκας στους ρώσους που περνάνε δύσκολα "να δείτε οι μαλάκες οι ευρωπάιοι, χωχωχωχω εσείς έχετε θέρμανση και βότκα!".
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ξεκάθαρη κιτς προπαγάνδα είναι.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Πείτε με κακό, αλλά θεωρώ ότι το θέλει και λίγο ο πισινός ορισμένων βορειοευρωπαιων. Κατά τα άλλα είναι τόσο σαχλαμάρα που γελάς γιατί δεν υπάρχει αρκετά ισχυρό facepalm για να το περιγράψει
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Τελικα μονο εγω διαβαζω ριζοσπαστη; αυτα που προβαλλει το βιντεο, ειναι πραγματα που σκανε τον τελευταιο καιρο στις ειδησεις. Το χαμστερακι ειναι υπερβολη αλλα δεν πιστευω οτι ειναι μακρυα.

 
Top Bottom