What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Γνώμες για LG 24MK430H-B

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Το 23άρι LG που είχα εδώ και χρόνια άρχισε να τα φτύνει (στο άνοιγμα αναβοσβήνει για κάποια λεπτά, μέχρι εν τέλει να ανάψει κανονικά. Μάλλον κάποιος πυκνωτής παρέδωσε πνεύμα...), οπότε και παρήγγειλα το monitor του τίτλου, μια και δε με ενδιαφέρει κάτι πάνω από 1920x1080, αφού με καλύπτει απολύτως η εν λόγω ανάλυση.


Το έχει δουλέψει κανείς, έχει κάποια γνώμη;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,666
Δεν σκέφτεσαι να φτιάξεις την υπάρχουσα οθόνη;
Κλασική περίπτωση βλάβης για LG, όπως έπαθα και εγώ με την δικιά μου. Πας σε ηλεκτρονικό και του λες να αλλάξει οτι πυκνωτή βρει μπροστά του.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Δεν σκέφτεσαι να φτιάξεις την υπάρχουσα οθόνη;
Κλασική περίπτωση βλάβης για LG, όπως έπαθα και εγώ με την δικιά μου. Πας σε ηλεκτρονικό και του λες να αλλάξει οτι πυκνωτή βρει μπροστά του.
Φυσικά θα το κάνω, δε πρόκειται να το πετάξω το monitor, παίζει το κόστος επισκευής να αποδειχθεί αστείο.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,650
Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου αν έχεις συγκολλητή και πυκνωτές
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου αν έχεις συγκολλητή και πυκνωτές

Έχω καταλήξει στ' ότι -δυστυχώς- το recapping δεν είναι το φόρτε μου, οπότε λέω να το αναθέσω σε κάποιον ικανό....
 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Δεν έχει display port βλέπω, μόνο HDMI, δεν ξέρω εάν σε ενδιαφέρει αυτό.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Με ενδιαφέρει, δε με ενδιαφέρει, οθόνη δε πρόκειται να παραλάβω τελικά, μια και την ώρα που έκανα την παραγγελία, εξαντλήθηκε! Το πρόβλημα είναι ότι πέρασα το ποσό -σε δόσεις- το οποίο μάλιστα και, κατόπιν αναγκαστικής ακύρωσης της παραγγελίας, θα μου επιστραφεί.... σε δόσεις! Άμα είναι γκαντέμης ο άνθρωπος....
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,423
Με ενδιαφέρει, δε με ενδιαφέρει, οθόνη δε πρόκειται να παραλάβω τελικά, μια και την ώρα που έκανα την παραγγελία, εξαντλήθηκε! Το πρόβλημα είναι ότι πέρασα το ποσό -σε δόσεις- το οποίο μάλιστα και, κατόπιν αναγκαστικής ακύρωσης της παραγγελίας, θα μου επιστραφεί.... σε δόσεις! Άμα είναι γκαντέμης ο άνθρωπος....

Wait, what? Αν το πήρες με δόσεις, μόνο η πρώτη δόση έχει χρεωθεί ώστε να σου επιστραφεί, τις υπόλοιπες δεν τις έχεις πληρώσει οπότε δεν έχεις και να πάρεις κάτι πίσω.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Δε πάει έτσι, το κατάστημα τραβάει όλο το ποσό κι εσύ πας στη συνέχεια και το βάζεις στην τράπεζα σε δόσεις. Οπότε τώρα θέλουν να το επιστρέψουν σε δόσεις, πράγμα με το οποίο όμως δε συμφωνώ, γιατί δε βρίσκω λογική σε αυτό, οπότε και θα μιλήσω ξανά μαζί τους.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Μπορείς να μιλήσεις με την τράπεζα να τους εξηγήσεις την κατάσταση και να ζητήσεις κάτι που λέγεται ωρίμανση δόσεων.
Μετα από λίγες μέρες λογικά θα είναι ξανά όλο το ποσό διαθέσιμο για αγορές.
 
Top Bottom