What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Οκ τα παιδιά που το ανέλαβαν έκαναν δουλίτσα και έβγαλαν fix χωρίς αποσυνδέσεις κτλ. Σε εμένα το steam integration λειτουργεί κανονικά πλέον.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
εμένα δεν μου δουλεύει ακόμα, δεν ξέρω τι κάνω λάθος.
Ακολούθησα τις οδηγίες, βρήκα τον φάκελο του steam plugin τα έσβησα όλα, πέρασα από το αρχέιο zip και ακόμα connecting...


edit άκυρο έχω 2 φακέλους galaxy για κάποιο λόγο, κάτι παλιότερο μπλέξιμο μάλλον.

edit2 αν σας είναι σπασμένο και το ubi:
There are more updates for Ubi. Find it on Github - issue #42, second post.

Copy here:
Open the Python file "%LOCALAPPDATA%\GOG.com\Galaxy\plugins\installed\uplay_afb5a69c-b2ee-4d58-b916-f4cd75d4999a\consts.py" in a text editor.

Change line 15 and 16 to:

CLUB_APPID = "f35adcb5-1911-440c-b1c9-48fdc1701c68"
CLUB_GENOME_ID = "5b36b900-65d8-47f3-93c8-86bdaa48ab50"

Save the file, exit and relaunch Galaxy. You may need to disconnect and reconnect Ubi in Galaxy
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
όπως είπα, όλα έρχονται σε αυτόν που περιμένει :p
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
ρε γμτ πού κατρακύλισε το θρεντ να πούμε και το ψάχνω;

Στο διά ταύτα, Η Νύχτα του Κούνελου (όχι του Λέλου, αλλιώς θα διερωτώσουν σωστά, ποια απ΄όλες) δωρεάν

 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
150
ρε γμτ πού κατρακύλισε το θρεντ να πούμε και το ψάχνω;

Στο διά ταύτα, Η Νύχτα του Κούνελου (όχι του Λέλου, αλλιώς θα διερωτώσουν σωστά, ποια απ΄όλες) δωρεάν

Φανταστικό adventure! Αξίζει να το παίξουν όσοι τους αρέσουν τα adventures. Αν και το έχω στο steam πάω να το έχω και στο GOG! Σ' ευχαριστώ!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
Σκάει μέηλ με προσφορές. Μπαίνω να δω, stonekeep 20%, messiah 20% κλπκλπ.
Παλιά παιχνίδια που μέχρι πριν λίγα χρόνια είχαν κλειδώσει στο 70%+ έκπτωση και τα έβρισκες συνήθως στα 1,5 έως 3,5 ευρώ μαξ.
Κατάντια.

Εντάξει δεν είναι νέο αυτό, αλλά τώρα μου το ξαναθύμησαν. Πέρα από το γεγονός ότι με στελθ αύξησαν τις αρχικές τιμές στο μεγαλύτερο μέρος του καταλόγου τους πχ αρκετά του 5ευρου πήγαν στα 8, αυτά των 7-8 ευρώ στα 10 κοκ. Αυτό το τελευταίο το σχολιάζουν κι άλλοι κάτω από reviews παιχνιδιών.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
Ναι αλλά blackguards με 1€
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Είναι που δεν πήγε καλά η παραγωγή στις ελιές. Βάλε και τις πλημμύρες στον κάμπο. Λογική η αύξηση των τιμών.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
όλη μέρα κάτω το GoG σήμερα, από την μια πικρό, από την άλλη δείχνει τι τέλειο να μπορείς να παίξεις ότι παιχνίδια έχεις κατεβασμένα χωρίς να σε νοιάζει αν είναι κάτω ή πάνω η υπηρεσία.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
όλη μέρα κάτω το GoG σήμερα, από την μια πικρό, από την άλλη δείχνει τι τέλειο να μπορείς να παίξεις ότι παιχνίδια έχεις κατεβασμένα χωρίς να σε νοιάζει αν είναι κάτω ή πάνω η υπηρεσία.
Κατω οι υπηρεσιες, στην κυριολεξια. ζητω η αναρχια.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Εντάξει ήταν τζανκι αλλά εγώ προσωπικά δεν πέτυχα τίποτα γκειμ μπρεικιν
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
βγηκε το alpha protocol στο gog
Alpha Protocol

απο μια προχειρη ματια δεν εχει bug fixes η αλλες gameplay προσθηκες.

Το αντίθετο διάβασα, πάντως: Ότι έκαναν ότι μπορούσαν χωρίς το sourcr code!! Όπως υποστήριξη σε controllers!!
 
Top Bottom