What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>https://www.gog.com/promo/weekend_promo_a_year_of_gogcom_in_russian_310316<br><br>Πολλές και ενδιαφέρουσες προσφορές. Βλεφαριάστε ελεύθερα.<br></blockquote><br><br>Αγόρασα Sacred Gold (το περίμενα καιρό) αν και έχω το αρχικό παιχνίδι σε κανονικό αντίτυπο και το IL-2 Sturmovik 1946 όπου είχα παίξει παλιά ένα demo με το αρχικό παιχνίδι και μου άρεσε, αλλά δεν το συνέχισα για διάφορους λόγους. Ευκαιρία να το παίξω το καλοκαίρι! <b>Σύνολο = 4 ευρώ!</b><br> =
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
https://www.gog.com/news/definitive_edition_bundle_baldurs_gate_i_ii_icewind_dale" class="bbcode_url">Εκπτώσεις από 65% έως 85% στις EE των Baldur&#039;s Gate και Icewind Dale<br><br>Η πρόσφορα φτάνει στο 85% αν έχετε ήδη τις αρχικές εκδόσεις, όταν κάνετε checkout. Το 85% ισχύει μέχρι τις 29/04, οπότε και οι αρχικές εκδόσεις θα ενσωματωθούν στις EE ( σαν καλούδια ) . Οι κάτοχοι των αρχικών εκδόσεων θα τις διατηρήσουν στην βιβλιοθήκη τους.<br><br>https://www.gog.com/news/release_baldurs_gate_siege_of_dragonspear" class="bbcode_url">Release: Baldur&#039;s Gate: Siege of Dragonspear
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ευτυχώς έχουμε αρκετό χρόνο μέχρι να αποφασίσουμε. Αν και η τιμή το κάνει άκρως δελεαστικό πακέτο.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Έλα και να τα παίξετε σε 5 χρόνια αξίζει να τα αγοράσετε. <br><br>Πρώτον απ όσο ξέρω όλοι τα προσκυνούν γιατί γράψαν ιστορία.<br>Δεύτερον η τιμή γι&#039;αυτά δεν πρόκειται να πέσει μελλοντικά περισσότερο. Τονίζω ότι στην τελευταία προσφορά, ήταν και τα 3 -75% στα 13,5 ευρώ. Τώρα με 8,6 είναι ξεφτίλα.<br>Τρίτον έχουν Achievements. H θα πάρουν μελλοντικά για Galaxy  :cool:
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μωρε, μεσα σ αυτούς που τα προσκυνούν ανήκω. Τελευταια φορά τερμάτισα τα BG με τα mods που ενώνουν τα 2 παιχνίδια πριν κάνα δίχρονο.<br><br>Το θεμα είναι αν αξίζει να ασχοληθεις και πάλι όταν εχεις συμπληρώσει πάνω απο 1000 ωρες σε αυτα.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Εγώ έχω το εξής δίλλημα. Θα είναι η 4η φορά που αγοράζω το IWD (  2 φορές από περιοδικό, μια από το GOG  και μια η EE), και η 3η που παίρνω τα Baldur&#039;s Gate ( 1 από περιοδικό, μια από το GOG, μια η EE ).  Δεύτερον, περιμένω μια Tahiti LE, με την οποία θα μπορώ επιτέλους να παίξω το Παίγνιο™. Kαι θέλω να τσιμπήσω το Expansion Pass.  :hmm:
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
<blockquote><br>Το θεμα είναι αν αξίζει να ασχοληθεις και πάλι όταν εχεις συμπληρώσει πάνω απο 1000 ωρες σε αυτα.<br></blockquote><br><br>JonIrenicus... φυσικά και αξίζει. δεν διάβασες τι έγραψα;; Έχει achievements  :w00t:<br><br><span class="bbcode_spoiler"> :trollface:</span>
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
Γνωρίζω ότι είναι ιστορικά παιχνίδια, αλλά δεν είμαι και 100% αποφασισμένος να τα αγοράσω γιατί δεν είμαι έτοιμος να τα παίξω ακόμα καθώς είναι πολύ παλιά. Ευτυχώς τουλάχιστον, υπάρχουν τα kinguin, g2a, οπότε άμα στο μέλλον αλλάξω γνώμη θα τα βρω εξίσου φθηνά...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Μερικά παιχνίδια πρέπει να παιχτούν ανεξαρτήτως ηλικίας. Ειδικά όταν κυνηγάς την ιστορία και είσαι διατεθειμένος να κάνεις υπομονή με τα γραφικά (τα οποία είναι πανέμορφα με τα widescreen mods), τότε είναι διαμαντάκια. Δεν είναι τυχαίο που έπρεπε να περιμένουμε κάπου 15ετία για να δούμε ξανά εφάμιλλης ποιότητας ισομετρικό RPG (λέγε με Pillars of Eternity).
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
<blockquote> δεν είμαι έτοιμος να τα παίξω ακόμα καθώς είναι πολύ παλιά.</blockquote><br><br>Δεν έχει νόημα να παίξεις οτιδήποτε δε σε ευχαριστεί ό,τι και να λένε οι μισοπεθαμένοι χαρντκοράδες, πάντως αν σε ενδιαφέρουν έστω και στο ελάχιστο τα ιστορικά παιχνίδια, το μόνο σίγουρο είναι πως δεν πρόκειται να γίνουν πιο καινούργια ενώ περιμένεις...
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Κορυφαίες προσφορές και αυτή την εβδομάδα. Τσιμπήστε χωρίς τύψεις.<br><br>https://www.gog.com/promo/weekend_promo_commence_ubification_060416
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Πήρα HoMM III και τις Enhanced Edition τών Baldur&#039;s Gate.<br>Σιγά σιγά, φτιάχνεται και η GOG library.  :mosh:
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Πόσα παιχνίδια έχεις Jon αν επιτρέπεται;
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
Πολύ μέτρια σήμερα η προσφορά :<br><br>https://www.gog.com/promo/weekend_promo_interplay_220416<br><br>Μόνο 60% = FAIL.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
OMFG, OMFG, OMFFFFFFFFFFFFGGG!!!!<br><br>ΝΕΟ BUNDLE ΜΕ ΓΑΜΑΤΕΣ-ΥΠΕΡΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!!!!!<br><br>https://www.gog.com/<br><br><br>VAMPIRE THE MASQUERADE : BLOODLINES ΣΤΟ GOG.COM<br><br><br>https://www.gog.com/game/vampire_the_masquerade_bloodlines<br><br>ΚΑΡΛΡΜΟΛΠΡΟΑΚΛΡΚΚΡΞΡΙΙΙΞΔΣΞΣΞΞΔ <br><br>*going into permanent Borracho-Epileptic mode*<br><br>Edit : Πληροφορίες για το Bloodlines, μόλις τις άκουσα από την Outstar. <br>Το παιχνίδι στο GOG έχει εγκατεστημένο Patch που διορθώνει πολλά bugs, αλλά δεν είναι η έκδοση 9.5. Αυτό το κάνανε γιατί ο Wesp (δημιουργός του Unofficial Patch),έβαλε βέτο άμα θέλουν να χρησιμοποιήσουν το patch του, να μην έχει πρόσθετα πράγματα (που π.χ. βελτιώνουν διαλόγους). Οπότε win/win. <br>Μόλις το αγοράσω πάω και κατεβάζω την 9.5. Γαμάτος κι ο Γουέσπ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
FAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAP.<br><br>Καλά, με 15 ευρώ αγοράζεις όλο το back catalogue της LucasArts (πλην Star Wars, μη τα θέλουμε όλα δικά μας), αξία ανεκτίμητη.<br><br>Περίμενα χρόνια να δω το Vampire The Masquarade - Bloodlines στο GOG, θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμα για κάνα καλό sale γιατί τα 18 ευρώ πονάνε όταν το έχεις ήδη κουτάτο, άσχετο αν η παιχνιδάρα τα αξίζει.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,488
<blockquote><br>FAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAP.<br><br>Καλά, με 15 ευρώ αγοράζεις όλο το back catalogue της LucasArts (πλην Star Wars, μη τα θέλουμε όλα δικά μας), αξία ανεκτίμητη.<br><br>Περίμενα χρόνια να δω το Vampire The Masquarade - Bloodlines στο GOG, θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμα για κάνα καλό sale γιατί τα 18 ευρώ πονάνε όταν το έχεις ήδη κουτάτο, άσχετο αν η παιχνιδάρα τα αξίζει.<br></blockquote><br><br>και γω το ίδιο θα κάνω. Και λογικά θα το παίξω με την έκδοση 9.7!<br>Περιμένω όμως αύριο να ανοίξω τη σελίδα του GOG και να δω το Bloodlines πρώτο σε πωλήσεις!<br><br>FEROCIOUS ΦΑΠΙΙΝΓΓΓΚΚΚΚ
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Το τερμάτισα πέρσι με τον τζαμαϊκανό τον Ζωοβάμπιρο, που είναι καλή mellee class, και έχω απορία. Αν κάποιος παίξει rp-χαρακτήρα, στημένο για μπλαμπλά κτλ, π.χ. Toreador,<br><span class="bbcode_spoiler">πώς στην ευχή την παλεύει στο τελικό κομμάτι του παιχνιδιού εκεί στα sewers και στα υπόγεια που είναι γεμάτα δυνατά τέρατα, εδώ εγώ που είχα battle-ready built και χρειάστηκα μερικά σακουλάκια αίμα για να το παλέψω.</span>
 
Top Bottom