What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Κι αν αγορασεις απο epic μεσα απο το gog galaxy τοτε δικαιουσε το refund policy του gog που ειναι πιο γενναιοδωρο σε σχεση με του epic.

Along with the convenience not needing to bounce between stores, buying the game on GOG Galaxy also makes you eligible for GOG's considerably more generous refund policy. On the Epic Games Store, you have 14 days to request a refund, and you're only eligible if you've played less than two hours. On GOG, however, it's a 30-day policy, regardless of how much you've played.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Κι αν αγορασεις απο epic μεσα απο το gog galaxy τοτε δικαιουσε το refund policy του gog που ειναι πιο γενναιοδωρο σε σχεση με του epic.

Along with the convenience not needing to bounce between stores, buying the game on GOG Galaxy also makes you eligible for GOG's considerably more generous refund policy. On the Epic Games Store, you have 14 days to request a refund, and you're only eligible if you've played less than two hours. On GOG, however, it's a 30-day policy, regardless of how much you've played.

το ερώτημα είναι τι παίρνει το gog για αυτό; 22% :p
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Με το παραπάνω που διαβάζω καταλαβαίνω πως δεν θα χρειάζεται καν να έχω εγκατεστημένο τον Χ,Υ launcher αλλά απλά να έχω έναν λογαριασμό σε αυτούς.
Και θα μπορώ να αγοράζω και να κατεβάζω τα games (φαντάζομαι βέβαια όχι drm free) από gog.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Θα αφήσω αυτό εδώ...


Επίσης επέτειος 12 χρόνων με εκπτώσεις σε αρκετούς τίτλους

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
δεν διάβασα και πολύ καλές κριτικές, και τα γραφικά ενώ στους χαρακτήρες φαίνονται ανεκτά, στο περιβάλλον φαίνονται χάλια.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
-4.7/5 μ.ο. από 6 σελίδες reviews
-δεν διάβασα και πολύ καλές κριτικές

FryfNotsureifserious.gif
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τα reviews απο 4 και πανω ειναι τα περισσοτερα με εναν να το βαθμολογησε με 1 αλλον εναν με 2 και αλλον εναν με 3. συνολο 3 μετριες-κακες κριτικες αλλα δεν διαβασες πολυ καλες κριτικες. που ομως τις διαβασες? κανα ρεντιτ?
 
Last edited:

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
το χες παιξει πριν βγει στο gog? εβαλες τιποτα πατσις/μοντς?
τι σπεσιαλ units εχουν οι ατρειδες hawkwood?
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
το χες παιξει πριν βγει στο gog? εβαλες τιποτα πατσις/μοντς?
τι σπεσιαλ units εχουν οι ατρειδες hawkwood?

Ναι!! Πριν βγεί στο GoG, από διάφορα abandoware sites!! Κανένα mod ακόμα, αλλά έβαλλα κάποια αρνητικά traits στους Hawkwood, όπως για το εμπόριο και τις σχέσεις τους με την Εκκλησία!! Δεν πρόσεξα να έχουν special units!!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
GOG GALAXY Cloud Sync failed - There was a problem while syncing your cloud saves.
Ξέρει κανείς γιατί διάολο συμβαίνει αυτό; Μου το πετάει συνεχώς όταν βγαίνω από το Witcher 3. Δεν μου το έκανε από την αρχή αλλά κάπου μετά τις 20-25 ώρες. Απενεργοποίησα antivirus, έσβησα και παλαιότερα saves (autosaves κυρίως που κάνει κάθε λίγο) και κράτησα ελάχιστα, τζίφος. Το μόνο που δε δοκίμασα είναι uninstall και ξανά πέρασμα τον client...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ξέρει κανείς γιατί διάολο συμβαίνει αυτό; Μου το πετάει συνεχώς όταν βγαίνω από το Witcher 3. Δεν μου το έκανε από την αρχή αλλά κάπου μετά τις 20-25 ώρες. Απενεργοποίησα antivirus, έσβησα και παλαιότερα saves (autosaves κυρίως που κάνει κάθε λίγο) και κράτησα ελάχιστα, τζίφος. Το μόνο που δε δοκίμασα είναι uninstall και ξανά πέρασμα τον client...
μην αγχωνεσαι. απλα κανε retry. που και που παιζει αυτες τις μερες να εχουν ενα θεματακι. μου το εκανε και εμενα στο wasteland3.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ξέρει κανείς γιατί διάολο συμβαίνει αυτό; Μου το πετάει συνεχώς όταν βγαίνω από το Witcher 3. Δεν μου το έκανε από την αρχή αλλά κάπου μετά τις 20-25 ώρες. Απενεργοποίησα antivirus, έσβησα και παλαιότερα saves (autosaves κυρίως που κάνει κάθε λίγο) και κράτησα ελάχιστα, τζίφος. Το μόνο που δε δοκίμασα είναι uninstall και ξανά πέρασμα τον client...
Δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα στο witcher αλλά στο kingmaker ήταν συνηθισμένο λόγο των μεγάλο save file.
Αυτό που έκανα ήταν ενώ έτρεχε το παιχνίδι να μεταφέρω όλα τα save σε άλλο φάκελο, να κάνω ένα μόνο save και να βγαίνω για να κάνει sync..
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
@Mogrey665 το δοκίμασα αφού είχα σβήσει saves και μετά από μερικές προσπάθειες έκανε sync... και αργότερα τα ίδια 😅
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μόλις άρχισαν τα steam sales και το Horizon δεν είναι μέσα. Κάτι μου λέει πως δεν θα είναι ούτε στις επόμενες εκπτώσεις τού gog. Υπομονή ή buy now να τελειώνουμε?
 
Top Bottom