What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOG (Good Old Games)

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
κρατήσου για gog αν και απίθανο, αφού δεν θα το πιάσεις αμέσως τι έχεις να χάσεις.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267

party based crpg βασισμενο στο γερμανικο pnp the dark eye, ο τσουρινακης ειχε ασχοληθει εκτενως.
δεν είχε και ένα Online MMO αυτό;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418

party based crpg βασισμενο στο γερμανικο pnp the dark eye, ο τσουρινακης ειχε ασχοληθει εκτενως.


Από τα αγαπημένα μου. Η τρολιά με το kill the rats in the basement quest έχει μείνει στα χρονικά. Ελπίζω το gog να κυκλοφορήσει και το sequel αφού του δείξει λίγη αγάπη και φροντίδα, γιατί έχει πολλά προβλήματα συμβατότητας με Windows 10 :(.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Σ' αυτό το παιχνίδι ξεκινάς απ' την αρχή με τους 4, ή ξεκινάς με έναν και βρίσκεις τους άλλους στην πορεία;
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
ειχε και ενα ωραιο quest αλα miltiades απο age of decadence οπου ενας εμπορας σου ζηταει 1000 χρυσα δουκατα (τεραστιο ποσο) για να σου πουλησει ενα καραβι και τελικα σου δινει μια βαρκα!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Να συμπληρώσω ότι το παιχνίδι έχει φοβερή μεσαιωνική, low fantasy ατμόσφαιρα και ίσως την καλύτερη υλοποίηση RTwP μάχης με καλό ρυθμό, καθαρό στοίβαγμα/αφαίρεση εντολών κ.α. Ευκαιρία οι καρβουνιάρηδες του τερ (έις οβ) μπέης να μάθετε λίγο μπαλίτσα.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Κατέβασα ένα demo του παιχνιδιού και το δοκίμασα και κατάλαβα, όπως και με το Dragon Age: Origins, ότι δεν με βολεύει καθόλου αυτός ο τρόπος χειρισμού και κάμερας στα παιχνίδια ομάδας. Προτιμώ είτε καθαρό over the shoulder σε solo παιχνίδια (π.χ. Witcher), είτε καθαρό top down σε παιχνίδια ομάδας (π.χ. Divinity: Original Sin). Αυτό το ενδιάμεσο δεν με βολεύει καθόλου. Κατά τα άλλα είναι ωραίο, για όποιον τον βολεύει ο χειρισμός.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Κατέβασα ένα demo του παιχνιδιού και το δοκίμασα και κατάλαβα, όπως και με το Dragon Age: Origins, ότι δεν με βολεύει καθόλου αυτός ο τρόπος χειρισμού και κάμερας στα παιχνίδια ομάδας. Προτιμώ είτε καθαρό over the shoulder σε solo παιχνίδια (π.χ. Witcher), είτε καθαρό top down σε παιχνίδια ομάδας (π.χ. Divinity: Original Sin). Αυτό το ενδιάμεσο δεν με βολεύει καθόλου. Κατά τα άλλα είναι ωραίο, για όποιον τον βολεύει ο χειρισμός.
Νομίζω ότι έχει μια tactical camera ( το origins) και καλά που βελτίωνε κάπως τα πράγματα. Πάντως εάν δεν βολεύει η κάμερα του DA:O μην πλησιάσεις καν το inquisitor
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
α δεν είναι isometric όπως το ΜΜΟ?

Τώρα το πρόσεξα ότι το ΜΜΟ τους είναι isometric. Μακάρι να ήταν και το single player τους το ίδιο. Μ' αρέσουν τα party based μέχρι τεσσάρων. Δεν μπορώ το micromanagement που απαιτείται αν υπάρχουν παραπάνω χαρακτήρες. Μέχρι για D:OS είμαι.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Η τελευταία προθεσμία θα είναι τα gog sales. Αν δεν έχει και εκεί, θα τους δείξω εγώ, θα δουν τι θα πάθουν. Θα το αγοράσω full price για να μάθουν. Αμ πως.
Αυτοquote. Τώρα εγώ εννοούσα τα winter ή τα black friday sales?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αυτα ειναι τα προηγουμενα γραφομενα σου

Μόλις άρχισαν τα steam sales και το Horizon δεν είναι μέσα. Κάτι μου λέει πως δεν θα είναι ούτε στις επόμενες εκπτώσεις τού gog. Υπομονή ή buy now να τελειώνουμε?

Οι επομενες του gog απο τοτε ειναι τωρα οι Black Friday sales.

Αρα ξερεις τι πρεπει να κανεις.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308

party based crpg βασισμενο στο γερμανικο pnp the dark eye, ο τσουρινακης ειχε ασχοληθει εκτενως.
Κι εγω, κι εγω, περισσοτερο ακομα. Οχι ολα τα ευσημα να τα περνει ο τσουρινακης
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ειχε και ενα ωραιο quest αλα miltiades απο age of decadence οπου ενας εμπορας σου ζηταει 1000 χρυσα δουκατα (τεραστιο ποσο) για να σου πουλησει ενα καραβι και τελικα σου δινει μια βαρκα!
Ναι, ο αλητηριος. δεν θα πεσει στα χερια μου?
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Drakensang Complete Saga περιλαμβανει τα:
The Dark Eye
The River of Time
Phileasson's Secret
Ενα απο τα ωραιοτερα κλασσικα RPG, για μενα. Δεν διαφημηστικε οπως του αξιζε νομιζω.
Υπαρχει και το Drakensang on line, δεν εχει και μεγαλη σχεση με το κυριο παιχνιδι, απο οτι ειδα. Μαλον πουλησαν τον τιτλο, κατι σαν το Neverwinter.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
War of the Underworld πάμφθηνα... χμ... θα το πάρω λατρεύω το Dungeon Keeper και όλοι λένε ότι είναι άξιος συνεχιστής το παιχνίδι
 
Top Bottom