What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

GOTY 2019

GOTY 2019

  • Disco Elysium

    Votes: 11 39.3%
  • Jedi: Fallen Order

    Votes: 2 7.1%
  • Metro: Exodus

    Votes: 3 10.7%
  • The Outer Worlds

    Votes: 2 7.1%
  • Sekiro: Shadows Die Twice

    Votes: 1 3.6%
  • Borderlands 3

    Votes: 0 0.0%
  • Red Dead Redemption 2

    Votes: 4 14.3%
  • Tom Clancy's The Division 2

    Votes: 1 3.6%
  • Total War: Three Kingdoms

    Votes: 0 0.0%
  • A Plague Tale: Innocence

    Votes: 1 3.6%
  • Children of Morta

    Votes: 0 0.0%
  • Gears 5

    Votes: 0 0.0%
  • Anthem (αχαχαχαχ)

    Votes: 0 0.0%
  • Άλλο (γράψτε)

    Votes: 1 3.6%
  • Devil May Cry V

    Votes: 0 0.0%
  • Control

    Votes: 0 0.0%
  • Lorelai

    Votes: 2 7.1%

  • Total voters
    28

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Ούτε εγώ έχω παίξει κάποιο από τα παραπάνω (όπως και οι περισσότεροι από ότι βλέπω), αλλά έριξα την ψήφο στο Red Dead 2, καθώς αυτό θα ήθελα να παίξω περισσότερο.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
@maladroid Καλώς τον, μπορείς να την αλλάξεις την ψήφο. Επίσης δεν έχει RE2... 😩

Τώρα δες τι γίνεται, όμως, όσο προχωράω το Fallen Order τόσο γοητεύομαι περισσότερο και φουντώνει η εσωτερική πάλη για το ποιο πρέπει τελικά να ψηφίσω. ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΠΟΙΟΣ ΗΛΙΘΙΟΣ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΕΣΕ :rolleyes:

Κατά τα άλλα, στηρίζω κι εγώ την άποψη ότι το RE2 Remake είναι τόσο REζικά (χουα χουα) επανασχεδιασμένο, που αξίζει μια ευκαιρία στο Poll. Το τελείωσα πρόσφατα και παρότι το ευχαριστήθηκα, προσωπικά δεν θα το ψηφίσω αλλά το σωστό να λέγεται.
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Δεν ψηφίζω κάτι διότι δεν έπαιξα τίποτα από τα παραπάνω (γενικά δεν νομίζω πως έπαιξα game του '19). Αν μου λέγανε ποιο θες ως δια μαγείας install στο pc σου σήμερα κιόλας θα επέλεγα A Plague Tale: Innocence , έχω λιώσει τα τρειλεράκια του και διαβάσει αρκετά review, δείχνει αφηγηματικά να είναι υπέροχο. Σίγουρα μέσα στο '20 θα πέσει επίσης λιώσιμο στο The Outer Worlds φυσικά (Obsidian αφού!) Γενικά είμαι της υπομονής ποια, ας φάει ένα τόνο updates το game 1-2 χρονάκια και μετά το λιώνουμε μωρέ (καλά, αυτό ίσως είναι και συνέπεια για την καταραμένη έλλειψη χρόνου, αλλά και της τεράστιας ποικιλίας τίτλων)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,359
Δεν ψηφίζω κάτι διότι δεν έπαιξα τίποτα από τα παραπάνω (γενικά δεν νομίζω πως έπαιξα game του '19). Αν μου λέγανε ποιο θες ως δια μαγείας install στο pc σου σήμερα κιόλας θα επέλεγα A Plague Tale: Innocence , έχω λιώσει τα τρειλεράκια του και διαβάσει αρκετά review, δείχνει αφηγηματικά να είναι υπέροχο. Σίγουρα μέσα στο '20 θα πέσει επίσης λιώσιμο στο The Outer Worlds φυσικά (Obsidian αφού!) Γενικά είμαι της υπομονής ποια, ας φάει ένα τόνο updates το game 1-2 χρονάκια και μετά το λιώνουμε μωρέ (καλά, αυτό ίσως είναι και συνέπεια για την καταραμένη έλλειψη χρόνου, αλλά και της τεράστιας ποικιλίας τίτλων)

Νομίζω ότι αν κάποιος μπορεί να αντισταθεί στο launch hype τότε η έστω και μικρή αναμονή συνήθως αποδεικνύεται επωφελής, τόσο για την ποιότητα του προϊόντος όσο και για την τιμή του.
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Εγώ πάντως εκπλήσσομαι που είμαστε τόσοι πολλοί που δεν έχουμε παίξει παιχνίδια του '19...
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Σίγουρα μέσα στο '20 θα πέσει επίσης λιώσιμο στο The Outer Worlds φυσικά (Obsidian αφού!) Γενικά είμαι της υπομονής ποια, ας φάει ένα τόνο updates το game 1-2 χρονάκια και μετά το λιώνουμε μωρέ (καλά, αυτό ίσως είναι και συνέπεια για την καταραμένη έλλειψη χρόνου, αλλά και της τεράστιας ποικιλίας τίτλων)

Και εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι φίλος αλλά για άλλους λόγους..Έλεγα να περιμένω για outer worlds, metro exodus, jedi αλλά είδα ότι στο windows store με συνδρομή μπορώ να παίξω outer worlds και metro exodus..1€ τον πρώτο μήνα και 3€ κάθε μήνα μετά.Και πληρώνεις μήνα με μήνα και το σταματάς όποτε θες..Είπα να σε ενημερώσω αν ενδιαφέρεσαι
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Ψηφίζω ως το μοναδικό GOTY το Plague Tale. Είναι το μοναδικό από τα παιχνίδια που έχω παίξει και κατάφερε να παντρέψει τέλεια σενάριο, ατμόσφαιρα και χειρισμό. Παράλληλα δημιούργησε μία κινηματογραφική εμπειρία μεν, στην οποίαν όμως ένιωθες ότι δεν κατέληγε ως ένα walking simulator δε. Ναι τα μικρά παιδιά πάντα θα μας συγκινούν ευκολότερα, αλλά σεναριακά το βρίσκω πάνω από οτιδήποτε αντίστοιχο έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα.
Μικρή μνεία αξίζει και στο Humnakind Odyssey, το οποίο αν μη τι άλλο πρωτοτύπησε και ξέφυγε από την πεπατημένη σε έναν πολύ όμορφο εξομοιωτή

Γενικά νομίζω ότι είχαμε μία ενδιαφέρουσα χρονιά με μία ακόμη καλύτερη να ακολουθεί... Cyberpunk, Mount and Blabe και πιθανώς AoE 4 χτίζουν μία υπέροχη βάση για το 2020
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Δεν έχω παίξει κανένα δυστυχώς.. Ψήφισα όμως Disco Elysium γιατί αφενός από το ριβιού κατάλαβα την υπερπροσπάθεια που έκανε το μικρό studio και αφετέρου το RdR2 ουσιαστικά είναι παιχνίδι του 2018.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,359
Εγώ πάντως εκπλήσσομαι που είμαστε τόσοι πολλοί που δεν έχουμε παίξει παιχνίδια του '19...

Για μένα είναι καθαρά θέμα ύπαρξης μεγάλου backlog. Σταμάτησα να αγοράζω καινούρια games μέχρι να παίξω αυτά που έχω ήδη στο Steam. Π.χ. ποιό το νόημα να πάρω Outer Worlds και Fallen Order όταν έχω ακόμα εντελώς ανέγγιχτα τα Witcher 3, Shadowrun Hong Kong και Pillars of Eternity; Θα ήταν πεταμένα λεφτά.
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Ναι, καταλαβαίνω. Σημαντικός λόγος και για εμένα. Αλλά σε πιάνει η υπερκαταναλωτική μανία που και που. Π.χ. με το Cyberpunk ή το επερχόμενο VtM δε νομίζω ότι θα κρατηθώ...
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Εγώ έχω πάρει την εξής απόφαση πλέον. Χτυπάω καινούριο παιχνίδι, αλλά ΜΟΝΟ αν είναι να το κάνω install επιτόπου και να το παίξω.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,884
Εγώ έχω πάρει την εξής απόφαση πλέον. Χτυπάω καινούριο παιχνίδι, αλλά ΜΟΝΟ αν είναι να το κάνω install επιτόπου και να το παίξω.
Έτσι δεν κάναμε πριν 20 χρόνια; :unsure:
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
πριν 20 χρονια παίζει να είχα 5-10 αυθεντικά σύνολο. η πειρατεία είχε πάει σύννεφο. στην τλκ ο μπαρμπαγιωργης (ο φαδερ μου ντε) είχε να θρέψει 4 παιδιά που λεφτά να μου παίρνει παιχνίδια.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Ναι, γιατί τότε δεν είχαμε χρήματα για να τα πάρουμε όλα. Τώρα έχουμε backlog. 😟

Ακριβώς. Τώρα από τη στιγμή που έχω παιχνίδια είτε από εκπτώσεις είτε από bundles, τα οποία δεν έχω προλάβει να πιάσω, δεν έχω λόγο να αγοράσω κάποιο Day 1 για να το πιάσω αργότερα. Αν είναι να αγοράσω, θα αγοράσω για να το παίξω τώρα, και ας μείνει το backlog Πίσω
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,359
Εγώ έχω πάρει την εξής απόφαση πλέον. Χτυπάω καινούριο παιχνίδι, αλλά ΜΟΝΟ αν είναι να το κάνω install επιτόπου και να το παίξω.

Έτσι πρέπει. Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις κάτι νωρίτερα, εκτός ίσως αν σκοπεύεις να το παίξεις όχι άμεσα αλλά π.χ. μέσα στο επόμενο δίμηνο που μπορεί να μην το βρεις σε προσφορά τότε.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Απ' τα ανωτέρω έχω παίξει μόνο το Lorelai, γι' αυτό και ψήφισα αυτό. Είναι πιο φιλικό προς το χρήστη (δηλ. πιο εύκολο, αλλά με την καλή έννοια) και πιο κατανοητό από το προηγούμενο της σειράς που δοκίμασα (Cat Lady).
Από τα υπόλοιπα έχω μόνο το Plague, αλλά δεν το έπαιξα ακόμα.
 
Top Bottom