What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Guilty Pleasures

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,263
Sin boy, Gigi baby με καταψύκτη στον λαιμό

Από ταινία τα έχω πει για το Love Actually. Θα βάλω και το Click το οποίο είναι ηλίθιο αλλά όταν το βλέπω συγκινούμαι και λέω m crap γιατί ποτέ δεν λέμε αυτά που νιώθουμε στους δικούς μας;
Άντε να βάλω και σαχλοαμερικανιες τύπου αφεντικά της συμφοράς, take him to the Greek etc

Game, AoE II. Για χάρη του αφήνω τα πάντα.

Εδάφια της Βίβλου, τα οποία μου αρέσουν σαν αφηγήσεις αλλά στην πραγματικότητα είναι μεεε

Το να τρώω τυριά, παιδακια και να πίνω τσίπουρο ενώ υποτίθεται ότι κάνω σοβαρή γυμναστική μετράει;
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Χμμμ...το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό σαν guilty pleasure είναι το League of Legends. Αντιπροσωπεύει ένα κάρο στοιχεία που δεν χωνεύω στο gaming (online μόνο, pvp, χάλια community, αισθητική τσίρκο, αφελέστατο και επιφανειακό lore κτλ. κτλ.) και όμως παίζω σχεδόν 10 χρόνια σερί! Και το απολαμβάνω! ☺️ Ο κύριος λόγος είναι η παρέα βεβαία, αλλά πάντα μια φωνούλα μέσα μου λέει όταν παίζω "τι μαλακίες κάθεσαι και παίζεις και σπαταλάς χρόνο ενώ θα μπορούσες να παίζεις...." γιου νόου δε ρεστ!

Τα μη-gaming guilty pleasures δεν τα λέω, χάνεται το μυστήριο... 😉
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Παρακολουθώ συχνά βίντεο που έχουν να κάνουν με βάρη καθώς και τριάθλου.

Αφού μετά από καιρό κατάφερα να βγάλω τα κλικοθηρικα κανάλια που απλά είναι πόζα κατέληξα στους
Athlean-X (fight me)
Fitnessfaqs (έχει να κάνει μόνον με καλλισθενικη γυμναστική)
Global Triathlon Network (τα πάντα για το άθλημα. Από Sprint αποστάσεις έως Ironman)

Εδώ στη Γερμανία ανακάλυψα και ένα άλλο ωραίο άθλημα. Το Biathlon. Εναλλαγή σκι αντοχής με σκοποβολή.

Προσωπικά ασχολούμαι μόνον με το τρέξιμο στα 10km.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
Εγω ασχολουμαι με το τρεξιμο στα 10m, μολις συνδιασω την πρωτη γουλια καφε με τον καπνο του τσιγαρου :p βγαζει πολυ αγχος.
Το biathlon δεν ειναι κατι καινουργιο, σωστα; το θυμαμαι να φιγουραρει σαν αθλημα εδω και πολλα χρονια. το βρισκω λιγο σπετσναντς.

Ειδα το σχολιο του captain cal για το PS4 και μου ηρθε στην μνημη οτι για ενα μικρο χρονικο διαστημα ειχα Wii και η μνημη μου εφερε και ενοχες.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255

Αυτό... 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Εγω ασχολουμαι με το τρεξιμο στα 10m, μολις συνδιασω την πρωτη γουλια καφε με τον καπνο του τσιγαρου :p βγαζει πολυ αγχος.
Το biathlon δεν ειναι κατι καινουργιο, σωστα; το θυμαμαι να φιγουραρει σαν αθλημα εδω και πολλα χρονια. το βρισκω λιγο σπετσναντς.

Να το ξέρεις Λέλε, με αυτό που κάνεις, "χτίζεις" αντοχή!!!111!!! :Ρ

Όντως, το biathlon είναι πολύ παλιό. Αφού ήταν ένα από τα αθλήματα του Winter Games, που το έπαιζα πριν από περίπου 220 χρόνια στον Ψομμοδόρε 64.
 

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
Εσυ nihilus καταβαλεις προσπαθειες να μην σου ξαναμιλησουμε. καλα το πας.
Εχω contributeαρει κωδικα στο SpaceStation13, η συγκεκριμενη μου αμαρτια εχει γινει redeem.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
εννοειται οτι το σχολιο μου ηταν χαβαλες με προσπαθεια τρολαρισματος. Το μισος ειναι ενα κοκτεηλ απο καταστασεις οπως ειναι η μη κατανοηση, κομπλεξ κατωτεροτητας, απαιτει πολυ ενεργεια και εγρηγορση. Στο θεμα ενεργεια, εχω βαλει την μηχανη του εσπρεσου κατω απο την βρυση που σταζει, για να μην μπαινω στην διαδικασια να συμπληρωνω νερο.
Καποιος μπορει να πει οτι δεν βγαινω εκτος θεματος. Νοιωθω ενοχες για την ελλειψη αποφασιστικοτητας αλλα απο την αλλη χαιρομαι που το μυαλο μου βρισκει λυσεις.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Με άσχετη αφορμή θυμήθηκα το μοναδικό μου ίσως guilty pleasure από videogames: 20+ ώρες played στο HuniePop.

Εντάξει, έπαιξε κι ένα ρόλο η αδυναμία μου σε match 3 games, κυρίως Bejeweled.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
Τα ξημερωματα μου ηρθε στο μυαλο αυτο το θεμα. Το ξαπλα στο κρεβατι να σκεφτεσαι το RQ δεν ειναι ντροπη. Ενταξει, δεν επιμηκυνα και τον εαυτο μου. anyways, επειδη επαιξα οτι παιχνιδι εχω στο κινητο μου και υπνο δεν ειδα, ανοιξα tv μπας και λιποθυμισω απο την βαρεμαρα.
Πετυχα φτηνιαρικο ταινιακι 90's του οποιου η φτηνια το εκανε να μοιαζει με 80's.

Στα πρωτα λεπτα του εδωσα λιγη υπομονη επειδη παιζει η Linda Ηoffman. Η ταινια μου αρεσε τοσο πολυ που ξεπερασε τον τιτλο του θεματος σε σημειο που εκανα watchdog reset μηπως δεν παει κατι καλα με το συστημα μου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ηθελα να το καταθεσω εδω και καιρο, αλλά δεν ηθελα να το καμω σ ΕΚΕΙΝΟ το θρεντ, γιατι υπαρχουν αθρωποι που το παρακολουθουν σοβαρα. και μου κοψε ευτυχως και θυμηθηκα τουτο δω.

ΛΟΙΠΟΝ, μεγιστο γκιλτυ πλεζουρ ειναι να διαβαζω καθημερινα ανελλιπως το θρεντ: "NFT's απατη ή κονόμα" η καπως ετσι. δεν κανω πλακα. κατι μεσα μου δονειται οταν διαβαζω λεξεις που δεν καταλαβαινω ή λεξεις που χω δωκει αλλο νοημα οπως fiat ή πισίνα να τα βλεπω να σημαινουν κατι εντελως αλλο, που δεν ξερω και τι ειναι κιολας. δεν κανω πλακα. και ολο αυτο μου φερνει τεραστια ευθυμια για καποιο λογο.
μην το παρετε ως ειρωνικο το ποστ, γιατι παρεξηγειται ο γραπτος μου λογος τελευταια. ειναι πολυ σοβαρο το θρεντ, απλα εγω επειδη ειμαι εντελως ανιδεος ψυχαγωγουμαι με την αναγνωση του. οχι, δεν εχω καμια φιλοδοξια να εντρυφησω και να μαθω τι σημαινει το καθετι, εξαλλου αυτο θα χαλουσε την μαγεία.

πληζ, μπάι ωλ μηνς, συνεχίστε. :love:
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ηθελα να το καταθεσω εδω και καιρο, αλλά δεν ηθελα να το καμω σ ΕΚΕΙΝΟ το θρεντ, γιατι υπαρχουν αθρωποι που το παρακολουθουν σοβαρα. και μου κοψε ευτυχως και θυμηθηκα τουτο δω.

ΛΟΙΠΟΝ, μεγιστο γκιλτυ πλεζουρ ειναι να διαβαζω καθημερινα ανελλιπως το θρεντ: "NFT's απατη ή κονόμα" η καπως ετσι. δεν κανω πλακα. κατι μεσα μου δονειται οταν διαβαζω λεξεις που δεν καταλαβαινω ή λεξεις που χω δωκει αλλο νοημα οπως fiat ή πισίνα να τα βλεπω να σημαινουν κατι εντελως αλλο, που δεν ξερω και τι ειναι κιολας. δεν κανω πλακα. και ολο αυτο μου φερνει τεραστια ευθυμια για καποιο λογο.
μην το παρετε ως ειρωνικο το ποστ, γιατι παρεξηγειται ο γραπτος μου λογος τελευταια. ειναι πολυ σοβαρο το θρεντ, απλα εγω επειδη ειμαι εντελως ανιδεος ψυχαγωγουμαι με την αναγνωση του. οχι, δεν εχω καμια φιλοδοξια να εντρυφησω και να μαθω τι σημαινει το καθετι, εξαλλου αυτο θα χαλουσε την μαγεία.

πληζ, μπάι ωλ μηνς, συνεχίστε. :love:
Ψάξε "crypto bros talking ls"

γκαραντη!!!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
Ηδονίζεσαι στο άκουσμα του φιατ; Σ'αρέσει να σου ψιθυρίζουν στο αυτί αραμαϊκά του στυλ "εξτζεηντ και χας ρεητς"
Τότες μην αργείς... Τα άτομα του Θρεντ "Nft" είναι εδώ για εσένα.



Η χρέωση είναι 0,05 μπιτκοην το λεπτό*
 
Top Bottom