What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

HUNTDOWN

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,505
Τι θα λέγατε για λίγη old-school δράση, στα πρότυπα των coin-ops των τελών της δεκαετίας του ’80, αλλά και των αντίστοιχων “coin-op conversions” (όπως είχε επικρατήσει ο όρος εκείνη την περίοδο) στους home computers; Το Huntdown της Easy Trigger Games είναι η απάντηση στο εν λόγω ερώτημα, καθώς αποπειράται να αναβιώσει τα arcades εκείνης της εποχής και ομολογουμένως τα καταφέρνει εξαιρετικά καλά. Όλη η αίσθηση του παιχνιδιού, από τα λιτά menus, τη pixel-art αισθητική έως τη μπιτάτη μουσική και το “to-the-point” gameplay, θυμίζουν κάποιο ξεχασμένο παιχνίδι της Amiga 500, το οποίο για διάφορους λόγους δεν κατόρθωσε να κυκλοφορήσει ποτέ επίσημα.
More guns, more targets to shoot…
Ακολουθώντας τη συγκεκριμένη γραμμή, η υπόθεση του παιχνιδιού δε χρειάζεται περισσότερες από τρεις-τέσσερις προτάσεις για να την...

Continue reading...
 
Last edited:

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
"θυμίζουν κάποιο ξεχασμένο παιχνίδι της Amiga 500"

Αυτό αρκεί. Του χρόνου το καλοκαιράκι, τότε βγαίνει στο Steam, θα τιμηθεί, με το απαραίτητο sale φυσικά.
 

Nobody

Gelatinous Cube
Joined
May 12, 2021
Messages
174
Γιώργο ευχαριστώ για την παραπομπή! Μου είχε ξεφύγει ΕΝΤΕΛΩΣ αν και γενικά παρακολουθώ τις αποκλειστικότητες του EGS και δεν έχω θέμα να επενδύω εκεί όταν ένα παιχνίδι αξίζει. Το ανακάλυψα σήμερα στο Στήμ και πραγματικά το χάρηκα με την ψυχή μου. Όπως τα λες είναι. Είχα καιρό να παίξω 'τέτοιο' και έμεινα με ένα πελώριο ευτυχισμένο χαμόγελο!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Ακόμα και σήμερα το έχω καημό ότι δεν είχα ποτέ Amiga. Μάλλον δεν θα το ξεπεράσω ποτέ, κάθε φορά που αναφέρει κάποιος Amiga σφίγγεται το στομάχι μου.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,303
Ακόμα και σήμερα το έχω καημό ότι δεν είχα ποτέ Amiga. Μάλλον δεν θα το ξεπεράσω ποτέ, κάθε φορά που αναφέρει κάποιος Amiga σφίγγεται το στομάχι μου.

Να σας στείλω κ. Ναύαρχε, φωτογραφίες από τις τρεις που έχω (και λειτουργούν), για να παρηγορηθείτε?

:trollface: :trollface:
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,303
Το σχόλιο σας, υπό tην μορφή φατσούλας, είναι τελείως άστοχο, γιατί ως γνωστόν ο Τσουρινάκης είχε Atari ST!!!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Το σχόλιο σας, υπό tην μορφή φατσούλας, είναι τελείως άστοχο, γιατί ως γνωστόν ο Τσουρινάκης είχε Atari ST!!!!

Ορίστε, ενώ ο Ανδρέας μάς μεγάλωσε έχουμε αρχίσει να κουρκουτιάνουμε τόσο που δεν θυμόμουν αυτό το πολύ βασικό δεδομένο. Ου γαρ έρχεται μόνον.
 
Top Bottom