What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ημερομηνία κυκλοφορίας για το Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Θυμάστε τα Baldur’s Gate: Dark Alliance, μια σειρά κονσολικών co-op hack-slash action τίτλων που είχε κυκλοφορήσει στα early 2000s η Interplay/Black Isle αντί των Baldur’s Gate 3 και Fallout 3 επειδή “το PC Gaming είναι νεκρό και τα λεφτά είναι στις κονσόλες”; Το franchise αυτό λαμβάνει ολικό ρεκτιφιέ και επανέρχεται, για κονσόλες και PC αυτή τη φορά, στις 22 Ιουνίου. Κυκλοφόρησε σήμερα και ένα trailer για δαύτο, με μουσική υπόκρουση Ozzy Osbourne, για κάποιο λόγο.

Στο Dark Alliance, που είναι υπό development από την Kαναδική Tuque Games, θα ελέγχουμε τον υπερκλασικό ήρωα Drizzt Do’Urden και τους συντρόφους του – Catti-brie, Bruenor, και Wulfgar – στις παγωμένες περιπέτειές τους στο Icewind Dale. Beholders, Frost Giants και White Dragons περιπλανώνται σε όλη την περιοχή αναζητώντας το θρυλικό Crystal Shard (γνωστό από το ομώνυμο μυθιστόρημα του R. A. Salvatore, που...

Continue reading...


 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Όπως είπα και στο δισκόρδ, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα κατά την προβολή του τρέηλερ ήταν αυτό:



Ξύπνησε άσχημο PTSD.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,648
Να υποθέσω ότι βασίζεται σε συνταγή του Vermintide/L4Dead, αλλά σε προοπτική τρίτου προσώπου, με δόσεις από Monster Hunter World?

Ευχαριστώ trailer δεν κατάλαβα τίποτα, πέραν από τα ogres που τζάμαραν πάνω σε τεράστια γιουκαλέλια.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,763
Φαίνεται να στρέφεται περισσότερο στο action κομμάτι σε σχέση με τα ορίτζιναλ που ήταν diabloειδή. Θα με έψηνε πολύ αν το πήγαιναν για gameplay στυλ Return of the King (2003). Μικρό καλάθι πάντως καθώς περιμένω τα χειρότερα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
η αληθεια ειναι οτι μου φερνει περισσοτερο κατι σε war in the north φαση το ολο gameplay. φταιει και η οπτικη για αυτο σε αντιθεση με των παλιων. το καλαθι ειναι σχετικα μικρο αν και υποθετω οτι ανεγκεφαλο coop θα λεει.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Απορω πως γινεται να εχουν ενα τετοιο franchise και να βγαζουν τετοια παιχνιδια. Η ιστορια εχει δειξει τι θελει ο κοσμος οσον αφορα το dnd και αυτοι συνεχιζουν να προσπαθουν να μπουν σε τετοιο στυλ παιχνιδιων.
Σιγουρα, σε καποιους θα αρεσει( φυσικα και δεν εχω βρει) αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι πανε χαμενα τα χρηματα.
 
Last edited:

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,888
Απορω πως γινεται να εχουν ενα τετοιο franchise και να βγαζουν τετοια παιχνιδια. Η ιστορια εχει δειξει τι θελει ο κοσμος οσον αφορα το dnd και αυτοι συνεχιζουν να προσπαθουν να μπουν σε τετοιο στυλ παιχνιδιων.
Σιγουρα, σε καποιους θα αρεσει( φυσικα και δεν εχω βρει) αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι πανε χαμενα χρηματα.
Τα dark alliance και brotherhood of steel μνημονεύονται ακόμα από πολλούς γεροντοκονσολάκιδες, οπότε στοχεύουν τουλάχιστον σε αυτούς. Για πιο hardcore καταστάσεις, έρχεται το baldurs gate 3. Γενικά, με δεδομένο πως δεν είμαστε ευτυχώς στο ίδιο σημείο που ήμασταν το 2000 περίπου, οπότε και για πολλούς σας από εμάς τα DA kai BOF σήμαιναν τον θάνατο και τον φτύσιμο στον τάφο αγαπημένων ειδών και franchises, δεν υπάρχει λόγος να αντιμετωπίζουμε αυτήν την κυκλοφορία με τόση απαξία. Φαίνεται χαβαλετζίδικο και νομίζω πως με παρέα θα έχει πλάκα. Ίσως xbox pass material
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Τα dark alliance και brotherhood of steel μνημονεύονται ακόμα από πολλούς γεροντοκονσολάκιδες, οπότε στοχεύουν τουλάχιστον σε αυτούς. Για πιο hardcore καταστάσεις, έρχεται το baldurs gate 3. Γενικά, με δεδομένο πως δεν είμαστε ευτυχώς στο ίδιο σημείο που ήμασταν το 2000 περίπου, οπότε και για πολλούς σας από εμάς τα DA kai BOF σήμαιναν τον θάνατο και τον φτύσιμο στον τάφο αγαπημένων ειδών και franchises, δεν υπάρχει λόγος να αντιμετωπίζουμε αυτήν την κυκλοφορία με τόση απαξία. Φαίνεται χαβαλετζίδικο και νομίζω πως με παρέα θα έχει πλάκα. Ίσως xbox pass material
Απαξιωση απο εμενα δεν υφισταται. Οπως ειπα σε καποιους αρεσει. Βασιζομενος στην ιστορια εξεφρασα την απορια μου. Οπως και να εχει , οταν βγει εδω θα ειμαστε και θα δουμε πως θα παει
 
Top Bottom