What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ΗP 350 και HP 351 συμβατά μελάνια

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Ρε παίδες υπάρχει κανείς εδώ που να έχει HP εκτυπωτή και να χρησιμοποιεί τα 350 και 351 μελάνια και να έχει βρει κάποιο κατάστημα που να πουλάει συμβατά cartridges, τα οποία δουλεύουν σωστά;

Τα μεν original είναι γελοιωδώς ακριβά, τα δε συμβατά είναι κορώνα-γράμματα αν θα δουλέψουν (ήδη η πρώτη δική μου απόπειρα πήγε στράφι).
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,532
Έχεις τσεκάρει του Πλαισίου; Στο δικό μου HP (920XL) δούλευα με αυτά χωρίς πρόβλημα για χρόνια, αν και πλέον υπάρχει σε έλλειψη το μαύρο χρώμα και δεν αγοράζω πια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,516
Έχεις τσεκάρει του Πλαισίου; Στο δικό μου HP (920XL) δούλευα με αυτά χωρίς πρόβλημα για χρόνια, αν και πλέον υπάρχει σε έλλειψη το μαύρο χρώμα και δεν αγοράζω πια.
Αλήθεια; Εμένα τα @work έτριβε το μαύρο στο χέρι όταν έπιανες την σελίδα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,536
για τα @work ειχα γραψει μια μελετη με τιτλο "Πως ξεκινησε η Γαλλικη επανασταση".
Το θεμα οι εκτυπωτες και τα μελανια, του μυαλου μου η χαλαπατσα, το εχουμε συζητησει πολλες φορες. Σε περιπωσεις, ειναι φτηνοτερο να αγορασουμε καινουργιο εκτυπωτη γιατι ετσι το εχουν σχεδιασει το θεμα.
Ενα αλλο μειον για τα "συμβατα" ειναι η διαρκεια ζωης. Στην περιπτωση μου μπορει να ειχα και μισο αριθμο εκτυπωσεων.
Καπως ετσι βρεθηκα με εναν μικρο hp1015.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,532
Η δική μου πάντως εμπειρία από τα @work ήταν ΟΚ και μάλιστα σε σχετικά απαιτητικές εκτυπώσεις (πχ αφίσες). Η περίπτωση να αγοραστεί νέα συσκευή είναι κάποιες φορές out of question.

Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει αντικρουόμενες απόψεις (καλή ώρα) γι' αυτά, αλλά στην περίπτωση μου, μάλλον ανήκω στους "τυχερούς".
 
Top Bottom