What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Julian Gollop's Phoenix Point

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
10 Δεκεμβρίου στο Steam.


Add Phoenix Point: Year One Edition to your wishlist now!

d97.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Θα μας πει εντυπώσεις ο @captain kal που το έλιωσε στο EGS.
Τι θες να πεις ότι
κι εσύ περίμενες να βγει στο Steam για να το αγοράσεις; :trollface:
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Μαύρο, όπως και σε όλες τις "έπικ" αποκλειστικότητες.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μαύρο, μαύρο!!
(πειράζει να το βάλω στη wishlist, απλά να υπάρχει? Μπορεί, λέω μπορεί σε κάποια έκπτωση να το τσιμπήσω.)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μαύρο, μαύρο!!
(πειράζει να το βάλω στη wishlist, απλά να υπάρχει? Μπορεί, λέω μπορεί σε κάποια έκπτωση να το τσιμπήσω.)

Πέρα από την πλάκα, όχι, δεν πειράζει. Το σημαντικό είναι η μη αγορά από το EGS μέχρι να σταματήσει να πληρώνει για αποκλειστικότητες η Epic. Ο στόχος δεν είναι να καταστραφούν οικονομικά οι developers αλλά να καταλάβει η Epic ότι δεν μπορεί να κοντράρει το Steam με τέτοιες πρακτικές. Μόλις τελειώσει η αποκλειστικότητα ο καθένας πράττει όπως θεωρεί καλύτερα, το μήνυμα ούτως ή άλλως δόθηκε. Εγώ δεν θα το πάρω γιατί ήμουν backer στο Fig και θεωρώ γλοιώδες να ζητάς τα χρήματα του κοινού και να αλλάζεις τους όρους εκ των υστέρων.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Θα μας πει εντυπώσεις ο @captain kal που το έλιωσε στο EGS.
Τι θες να πεις ότι
κι εσύ περίμενες να βγει στο Steam για να το αγοράσεις; :trollface:

Στο Game Pass το έχω!! Και εννοείται ότι δεν το έπαιξα!!! Μου φτάνει που το είχα εγώ, αλλά δεν το είχε ο κ. Ναύαρχος!!!!

:trollface:
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Εφτασε η ωρα να γραψουμε 2-3 πράγματα για το παιχνιδι νομίζω μιας και περισσοτερο αναφέρεται στο θρεντ epic vs apple.

Προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου να του δωσει μια ευκαιρια. Την πρωτη φορα που το εβαλα, uninstall στο μισαωρο με την υπερξενερα του φτωχοτατου τεχνικου τομεα και του φαινομενικα "αργού" gameplay.
Ειπα να του του ξαναδωσω λιγο καιρο μετα μήπως και το gameplay με ανταμειψει. Ενταξει δεν περιμενα ΑΑΑ τιτλο αλλα λιγο ψυχη μεσα την ηθελα. Βαρυ το ονομα του Gollop.

Εν τελει, κανα 8ωρο μετα, σχεδον δεν υπαρχει λογος να με κρατήσει.
Φτωχος τεχνικός τομεας. Ειδικα στο κομματι του ηχου σα να μην υπαρχει.
Παραδειγμα οταν δεχεται hit καποιος, ειτε alien ειτε μελος της ομαδας, το ηχητικο εφε του...πονου ας πουμε, ακολουθει 1-2 δευτερόλεπτα μετα.
Μονοτονο gameplay, το randomised terrain ειναι ~4-5 διαφορετικα στυλ μια απο τα ιδια.
Χαος με τα research, βρισκεσαι απο τις πρωτες αποστολές να εχεις 20 διαθεσιμα research available χανοντας το νοημα πραγματικα. Τα βαζεις ολα σε ενα que και τελειωσες. Αδιανοητο.
Τα factions δειχνουν καποιο ενδιαφέρον αν και ακολουθουν το ιδιο μοτιβο αντιπαράθεσης απο την αρχη.
Κριμα.
 
Top Bottom