What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Καινούριο Monkey Island από τον Ron Gilbert

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Όχι, δεν πρόκειται για κάποιο καθυστερημένο Πρωταπριλιάτικο αστείο. Η Terrible Toybox του Ron Gilbert, η οποία κυκλοφόρησε πριν από μερικά χρόνια το εξαιρετικό Thimbleweed Park, σε συνεργασία με την Devolver Digital και τη Lucasfilm Games, ανακοίνωσαν την επιστροφή του Guybrush Threepwood!
Μέσα στο 2022 λοιπόν, σύμφωνα με την ανακοίνωση του παρακάτω teaser trailer, θα κυκλοφορήσει το καινούριο κεφάλαιο της λατρεμένης adventure σειράς, για πρώτη φορά από τα χέρια του ίδιου του δημιουργού του (καθώς ως γνωστόν, δε συμμετείχε σε κανένα από τα Monkey Island που κυκλοφόρησαν μετά το LeChuck’s Revenge), ονόματι Return to Monkey Island.
Όταν γίνουν γνωστές περισσότερες πληροφορίες, θα επανέλθουμε σχετικά.

 

Continue reading...


 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
The Curse of Monkey Island-> secret best MI.
Fight me. Δύσκολο αφού πολεμάς σας γαλακτοπαραγωγός.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Εντάξει, μόλις διάβασα τον τίτλο συγκινήθηκα τόσο που μου ήρθε σκοτοδίνη!
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,517
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΖΟΜΠΛΑΦΑΓΚΑΟΥΑΑ ΠΡΗ_ΟΡΝΤΕΡ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Χωρίς πλάκα όμως, ήμουν που ήμουν συγκινημένος από το επικό φινάλε του Peaky Blinders, κατέρρευσα σε μια χουχουλιάρικα μεσήλικη μπάλα νοσταλγίας. Νέο Μάνκι Άιλαντ από τον Πατέρα. Μετά το ΕΠΟΣ Thimbleweed Park. Τί ζούμε γαμώτο και τελειώσαν και τα χάπια για την πίεση...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Ειναι απο τα πραγματα που τα περιμενεις χωρις αγωνια για το αποτελεσμα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Alan Wake 2, Monkey Island 3, άντε και σε ένα νέο Silent Hill
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
ΚΟΙΤΑΣΜΑΤΑ HYPE DETECTED

Εξωπραγματικά νέα, απ'όπου και να τα πιάσεις:
Καινούργιο Μonkey Ιsland game!
Από τον ίδιο τον Ron Gilbert που θα συνεχίζει το story του LeChuck's Revenge!!
Με συμμετοχή Dave Grossman!!!
ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2022!;!:!

Τι κάναμε για να αξίζουμε τέτοιο δώρο;

Τώρα μένει να δούμε και επιστροφή Τσουρινάκη για να το κάνει review και να χαθεί ύστερα ξανά στις σκιές. Αν και μετά το 99% που έδωσε στο EFMI μάλλον έπιασε ταβάνι ως μαϊμουδοφάν.
 
Last edited:

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Επιδημια, πολεμοι, ακριβεια, κυργιακος και ενα cyberpunk που πληγωσε καρδιες.

Τι σου έκανε το παιδί;
kyrgiakos.jpg

Ontopic:
Προσπαθώ να μην hypeαριστώ, αλλά είναι πολύ δύσκολο. Ειδικά μετά το Thimbleweed Park, όπου είδαμε τι μπορεί (ακόμα) να κάνει.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Πέρασε στα ψιλά για τους αρνητές του ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ Curse of Monkey Island, αλλά ένιωσα ιδιαίτερη ζέση που είδα τον Dominic να επιστρέφει στο ρόλο του Guybrush. :love:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Monkey Island και King's Quest είναι κυριολεκτικά η παιδική ηλικία πολλών ώριμων (γκουχ) PC gamers. Το Monkey Island επιστρέφει, ο Phil Spencer ανέφερε ονομαστικά το King's Quest στα πλαίσια της εξαγοράς της Blizzard. Μεγάλες στιγμές.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Πέρασε στα ψιλά για τους αρνητές του ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ Curse of Monkey Island, αλλά ένιωσα ιδιαίτερη ζέση που είδα τον Dominic να επιστρέφει στο ρόλο του Guybrush. :love:

Νομίζω ήταν το μοναδικό σιγουράκι για το επόμενο Monkey Island, όποια μορφή ή δημιουργό κι αν είχε αυτό, εξού και κανείς δεν το πανηγύρισε παραπάνω (κι ας αγαπάμε Dominic). Άλλωστε μετά το CMI έχει πάρει όλη τη σειρά εργολαβία – μέχρι και τα πρώτα δύο που του ξέφυγαν, τα κανόνισε μέσω των Special Editions. Θα ήταν αδύνατο ν' απέχει απ'αυτό το project.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Οποιος θεωρει οτι υπαρχει η ελαχιστη πιθανοτητα, να μας ξενερωσει το μαιμουδακι, εχει κανει την 4 δοση του εμβολιου.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,517
Ρε εδώ ακόμα και το Escape From Monkey Island, το πλέον αδύναμο και ανερμάτιστο μέρος της σειράς, είναι ένα χαλαρό 82% στο Μπορατσόμετρο. Για τα υπόλοιπα όλα, δεν λέω κάτι σκληρά κατοστάρια. ΝΑΙ και το Tales of Monkey Island της Telltale που είμαι σίγουρος πως το έχει παίξει πολύ λιγότερος λαός απ' όσος έπρεπε.
 
Top Bottom