What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Καλλιτεχνικές ανησυχίες!

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,540
Ουτε η ΑΙ δεν την παλεψε με αυτο τραγουδι :) Εφαγε στιχους, εμπλεξε λογια.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553

Αυτό το πράγμα να κάνει ντουέτο όποτε του καπνίσει και όχι όταν θες, με ξεπερνάει:ROFLMAO:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,286
Αυτό είναι το γλυκό περγαμόντο, για το σβήσιμο...
Και εδώ μπαίνει η κατακλείδα, με το λογαριασμό της παραγγελίας...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,809
Έπαιξα λίγο με τα keywords. Έψαχνα κάτι απειλητικό και παιχνιδιάρικο, κάτι που θα ταίριαζε σε Resident Evil. Κατέληξα στα: Clowns farting in basement
Το αποτέλεσμα


Ok σοβαρά, όσο και αν το πάλεψα δε μπόρεσα να πετύχω το παραπάνω έπος. Μου άρεσε πάντως μία από τις προσπάθειες. Δεν ταιριάζει σε υπόγα με περδόμενους κλόουν , αλλά είναι αρκετά μελαγχολική, άνετα έβρισκε θέση ως Save Room theme, Credits, σε κάποια cutscene κλπ. Ή και σε κάνα Silent Hill game.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553


Βρήκα πως να κάνεις extend και κλείσιμο τραγουδιού και ανέβασα στο youtube ένα από τα αγαπημένα μου covers με νέο ψευδώνυμο για τα ΑΙ Covers. Eννοείται θα πάρουν σειρά και άλλα σιγά σιγά από τα αμέτρητα που έκανα τελευταία
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553

Aυτό που είχα φτιάξει στίχους εγώ είπα να το ολοκληρώσω
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553




3 ακόμα ολοκληρώθηκαν. Αρκετά παιδεμός η λειτουργία extend πάντως. Κάνει τα δικά του το ΑΙ πολύ συχνά και σου θυμίζει εποχές Arcade που σου τρώει τα credits τσάμπα και βερεσέ:p
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553

Μόλις πήρα το αίμα μου πίσω με τα λαμόγια όμως. Εφτιαξα τα 2 parts του cover με ένα προφιλ και το τελείωσα γιατί δεν είχα άλλα credits με άλλο προφίλ που είχε. Πρόσθεσα στοίχους στο κομμάτι προς το τέλος με τη χρήση Generate Lyrics γιατί δεν μου έφταναν αυτοί που είχε η κομματάρα των Όναρ
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553



4 Extend για να βγουν οι πλήρες έκδοση παρακαλώ!
Κάνοντας χρήση εντολών refrain, big finish κτλπ για να έχουν και ενδιαφέρον και να μην γίνονται επαναλαμβανόμενα!
 
Last edited:

dio666

Gelatinous Cube
Joined
Jan 3, 2016
Messages
109


Καλησπέρα παιδες! Το Broken Down ειναι το δευτερο κομμάτι μου και τo κυκλοφόρησα πριν κανα 2 βδομάδες Spotify.

Προσπάθησα να συνδιάσω μελωδικα hooks με κλασικά 80s synths και τη γενικότερη retro αισθητικη 80s αλλα ταυτόχρονα εχοντας μοντέρνα δυνατή παραγωγή!

Ελπιζω να το γουστάρετε! \m/
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,286
Άνετα το βάζεις σε μοντέρνο horror flick με 80ς αισθητική.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,553
Νοερά ταξίδεψα στο κόσμο του Metal Gear Solid V και έκλεψα τη κασέτα με το τραγούδι αυτό!:cool:
 
Top Bottom