What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Κουπόνι Υπερυψηλής Ευρυζωνικότητας – Superfast Broadband

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
πλέον εισάγεις το τηλ σου και σε καλούν αυτοί κατευθείαν για τα καθέκαστα.
Ελα η προοδος!
Ελπιζω να μην με καλεσουν κι αυτοι να μου πουν λακαμιες
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
κάτσε μάνα μου τους παρεξήγησες, και εγώ είχα 24άρα wind και έπιανε 11 στις καλές μέρες και τους σκότιζα τα ούμπαλα και μου έδωσαν 50άρα VDSL με τα ίδια λεφτά, ναι χαλκός, αλλά 50/5 down/up.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
οτι ειπε ο νιτρος. ειδικα η νοβα που εχει χεστει πανω της με τα αθλητικα που χανει και τα νετφλιξ κλπ, μοιραζει αυτη την εποχη. εγω ειχα το Basic πακετο, (24αρα που επιανε 12 στις καλες μερες) και τα ανοιχτα καναλια της νοβα. τις προαλλες πηρανε τηλεφωνο τον ΠΕ (σιγα μην ειχα δωσει το δικο μου) και με 3 ευρω παραπανω τον μηνα μας βαλανε 50αρα γραμμη και ανοιξανε και ολα τα νοβα σινεμα, 4-5 ειν αυτα, ουτε που ξερω.

και δεν ειναι μουφα. οτι ωρα και να το χω μετρησει και με οσα ταμπς ανοιχτα, φερνει 45 mbps το λιγοτερο.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μα, εσενα ακουσα, Νιτρο και τους εκανα καθημερινα παραπονα, μεχρι που εστειλαν καποιον να κοιταξει την γραμμη. Την βρηκε ΟΚ και μου ειπε να ειμαι ευχαριστημενος γιατι υπαρχουν πολλοι με 6 mbps στην περιοχη. Με τροπο σαν να μουλεγε "κατσε καλα γιατι θα σε υποβαθμισουμε" Οποτε δεν ξαναενοχλησα. Σε καμια 10αρια χρονια, αν ζουμε, θαχουμε και οπτικες ινες η Αλτσχαιμερ οποτε δεν θα μας απασχολει. Εσυ εκτος απο το τον δημο, μαλλον εχεις κι αλλου ακρες.
Νομιζω λογικα, αφου απαιτουνται, σκαψιματα, περασμα σωληνωσεων κτλ, πιο γρηγορα θα ολοκληροθουν τα δυκτια σε επαρχια και μικρες πολεις, απο οτι Αθηνα και γυρω περιοχες
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
ναι για αυτό αν σε πιάνει το ΚΑΦΑΟ της nova για VDSL μην το σκέφτεσαι αν σου κάνουν προσφορά, είναι υποχρεωμένοι να παρέχουν ελάχιστη εγγυημένη ταχύτητα με τα VDSL οπότε αν δεν πιάνεις τουλάχιστον 43 (στην 50άρα στην 100άρα δε ξέρω, 85; ) είναι υποχρεωμένοι ή να κάνουν κάτι να πιάνεις ή να σου κάνουν έκπτωση ή να σπάσει το συμβόλαιο δεν θυμάμαι ακριβώς τα benefits αν δεν πιάνει την ταχύτητα.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Thanks, gends. Επιτελους ακουσα και κατι χαρμοσυνο, ειχε στραμπουλιχτει το σπλαχνο μου ρε. Ειδα 23 ευροπουλα 50 fiber, καργα σταθερα, 120λ κινητα. Οχι οτι με νοιαζουν τα τηλεφωνα, ζητημα αν κανω 10 το μηνα, το fiber 50, ομως μηλισε στο τζιερι μου. αληθεια ειναι. Το ψαχνω ταχια. Ψυφιζω Νιτρο μονοκουκι για επιλογες ηλ/κων, ηλεκτρονικων κι αλλων συσκευων και υπηρεσιων. Μου θυμιζει την παλαια καλη Αγγλικη HiFi σχολη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468

voda αλλά αν δεν κάνω λάθος ισχύει παντού (https://www.vodafone.gr/ypostirixi/...mbps-kai-giga-fiber-100200mbps/?m_owner=dc-op)

και ένα θέμα αντίστοιχο VDSL Cosmote - Ελάχιστη Εγγυημένη Ταχύτητα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
εν το μεταξύ έχει περάσει πάνω από μισός μήνας για να έρθει ο τελευταίος των τελευταίων τεχνικών να συνδέσει το τερματικό της οπτικής ίνας με το ρούτερ... μιλάμε για δουλειά χωρίς μερεμέτια κτλ απλά να έρθει να κάνει την τελευταία σύνδεση. Τα δύσκολα τσακ μπαμ το πιο απλό "τοκανωκαιμονοσμουρεφιλαρακι" θα φάμε μήνα;
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ανηκομεν στη Δυση, αγαπητε Νιτρο, με προδιαγραφες Πακισταν. Πρεπει, παντως να ψιλοσφυξανε οι κωλοι γιατι βλεπω τις τελευταιες μερες 15-16 ταχυτητες. Ειναι προοδος σε σχεση με το 8-9
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
ανηκομεν στη Δυση, αγαπητε Νιτρο, με προδιαγραφες Πακισταν. Πρεπει, παντως να ψιλοσφυξανε οι κωλοι γιατι βλεπω τις τελευταιες μερες 15-16 ταχυτητες. Ειναι προοδος σε σχεση με το 8-9
τα ΚΑΦΑΟ αναβαθμίζονται τακτικά, λογικά έγινε κάποια αναβάθμιση που επιτρέπει περισσότερο κόσμο να συνδεθεί. Αν δεν κάνω λάθος καμιά φορά οι χαμηλές ταχύτητες δεν είναι λόγο καλωδίωσης, αλλά στούμπωσαν σε ένα ΚΑΦΑΟ περισσότερους συνδρομητές από ότι άντεχε και αναγκαστικά έκοψαν την ταχύτητα γιατί μοιράζουν τα ίδια resources σε περισσότερους.

Τυχερός είσαι, ένας φίλος εδώ και 5 χρόνια είμαι με 3-4 λόγο σχετικά απομακρυσμένης περιοχής.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Παντως φταιει και η λακαμια που μας δερνει εμας τους καταλωτες, Χτες μου ελεγε η γυναικα μου για μια φιλη της που σκωτοθηκανε με τον αντρα της, γιατι της πουλησαν συνδεση οπτικων ινων, ενω στην περιοχη τους δεν υπαρχει σχετικο δικτυο. Φαντασου τι εχουν να του σουρουν τωρα αυτου του φουκαρα. Τι σωβινιστικο γουρουνι, τι δυναστη, τι καταπιεστη κ.α. Δεν θαθελα με τιποτα ναμαι στη θεση του.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
Παντως φταιει και η λακαμια που μας δερνει εμας τους καταλωτες, Χτες μου ελεγε η γυναικα μου για μια φιλη της που σκωτοθηκανε με τον αντρα της, γιατι της πουλησαν συνδεση οπτικων ινων, ενω στην περιοχη τους δεν υπαρχει σχετικο δικτυο. Φαντασου τι εχουν να του σουρουν τωρα αυτου του φουκαρα. Τι σωβινιστικο γουρουνι, τι δυναστη, τι καταπιεστη κ.α. Δεν θαθελα με τιποτα ναμαι στη θεση του.
ας πρόσεχε. αν και νομίζω υπάρχουν όροι για fall back αν δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει σε βαθμό μέχρι και ακύρωση συμβολαίου χωρίς καμία επιβάρυνση. Νομίζω κάτι κοιτάζαμε πιο πίσω στο thread.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Η wind ειναι ενα μπαχαλο παντως. Ειχαμε ενα μαγαζυ της κοντα μας και πληρωναμε εκει. Εκλεισε πριν κανα μηνα, πηρα τηλεφωνο να ρωτησω σχετικα και δεν ειχαν ιδεα. Δεν εχουν ενημερωθει οτι εκλεισε, λενε, Ουτε λογαριασμοι ερχονται πλεον, ουτε μυνηματα στο κινητο. Τους ρωτας και η απαντηση ειναι εχει πεσει το συστημα. ΟΚ ας δουλεψει οσο δουλεψει κι οταν το κοψουν θα κανω νεα συνδεση σε οτενετ. Προχτες για 12 ωρες ειχαν κλεισει τις στροφυγκες, κανανε αναβαθμιση. Ουτε καποια ανακοινωση, ουτε ειδοποιηση τπτ. Καραποσταρα μπουλουκι! Πως κρατιουνται τετοιες εταιρειες δεν μπορω να καταλαβω
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
και χρεώνουν όλα τα τηλέφωνα που μπορείς να καλέσεις, τελευταία έκαναν free την αναγγελία βλαβών...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,532
Η Wind εχει εξαγοραστει απο UG και ειναι σε διαδικασια συγχωνευσης με τη Forthnet/Nova σε εμπορικο και τεχνικο τομεα.

Αρχιζει μια μεγαλη μεταβατικη περιοδος οποτε μην εχετε πολλες απαιτησεις.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,468
Η Wind εχει εξαγοραστει απο UG και ειναι σε διαδικασια συγχωνευσης με τη Forthnet/Nova σε εμπορικο και τεχνικο τομεα.

Αρχιζει μια μεγαλη μεταβατικη περιοδος οποτε μην εχετε πολλες απαιτησεις.
και πριν γτπ καβάλα ήταν. Τώρα αν καταφέρει να γίνει χειρότερη και από vodafone τι να πω, επιστροφή στον πΟΤΕ.
Στο γραφείο επέστρεψα πΟΤΕ.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,532
Γενικα προτιμουμε τον παροχο που εχει αναλαβει την περιοχη μας στο κομματι των ινων καθως σε βλαβη εχεις -θεωρητικα- γρηγοροτερη επιλυση.

Αλλα πιο γενικα παμε οπου μας βολευει (λεφτα, καλυψη σηματος, ταχυτητα κινητης κλπ).
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Α ρε Νιτρε, με πηρες στο λαιμο σου! Εξεδηλωσα ενδιαφερον για οπτικη ινα και μεχουν τρλανει στα τηλεφωνηματα καθε μερα. Οτιδηποτε αλλο, εκτος απο αυτο που ζητησα, βεβαια. ειδικα μια απο Nova, μου τα πριξε σημερα.
 
Top Bottom