What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Λίστα Επιτυχημένων/Αποτυχημένων Συναλλαγών -15/9

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619


ZombieCow wrote:
Οταν λες Πειραιως Prepaid εννοεις την Virtual WEBUY Prepaid η την χρεωστικη η οποια ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο σου; Με την WEBUY δουλευει το κολπο του Paypal.</blockquote>
Δεν έχω ιδέα ποια είναι, σήμερα την έβγαλα. Με το που μπήκα στη τράπεζα είπα "θέλω μια προπληρωμένη". Είναι πλαστική όχι άυλη, μαύρη, γράφει PREPAID με γράμματα φιαγμένα από εικονίδια και δεν άνοιξα λογαριασμό, (δεν μπορείς γενικά να ανοίξεις λογαριασμό) απλά έδωσα κάποια έγγραφα (π.χ. ΑΦΜ, ταυτότητα) για να καταχωρηθώ ως πελάτης.
https://www.piraeusbank.gr/~/media/Images/PrepaidCard/arrow.png?h=201&la=en&w=287 να έτσι είναι

also, αναφέρω <span style="color:#ff0000">αποτυχία</span> φόρτωσης Steam Wallet με αυτή.
<span style="color:#ff0000">αποτυχία</span> και στο gog.com

 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
http://www.gazzetta.gr/plus/article/801396/capital-controls-epistrefoyn-oi-pliromes-meso-paypal-kai-ebay
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
<span style="color:#00ff00">Επιτυχής</span> αγορά από https://www.instant-gaming.com με ΠΕΙΡΑΙΩΣ PREPAID (mastercard)
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Να πω ότι αγόρασα με την πρώτη το Humble Bundle με Πειραιώς Visa, αλλά όχι από Paypal που υποτίθεται ξεκλειδώνει σήμερα, αλλά από το Humble Bundle απευθείας.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
<span style="color:#00ff00">Eπιτυχής</span> προσθήκη χρημάτων στο Steam Wallet με ΠΕΙΡΑΙΩΣ PREPAID (mastercard)
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Αφού κατάφερε ο Stamatimenos να βάλει στο Steam λεφτά, μήπως όντως ανοίξανε χτες και paypal που έλεγε το άρθρο που πόσταρε ο Μπρους περί ανοίγματος;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Πήγα σήμερα στην εθνική για να αλλάξω την μαέστρο σε μάστερκαρντ και μου είπαν ότι πλέον φορτώνεις κανονικά στο paypal
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Μάχιμος ανταποκριτής λύγκας στις υπηρεσίες σας.

Το Paypal επιτέλους δέχτηκε την κάρτα μου. Όμως δεν με άφησε να κάνω συναλλαγή. Ίσως επειδή δεν την έχω κάνει confirm.
Το Steam πάλι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δούλεψε και με άφησε να βάλω λεφτά στο Wallet από mastercard Debit της Πειραιώς. Αφού επιτέλους δούλεψε η Πειραιώς δεν πιστεύω ότι θα έχουν οι άλλες κάρτες πρόβλημα.
 

theonirvana

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,230
Στο ebay παλι τα ιδια.δεχεται την καρτα αλλα με κοβει στο επομενο βημα.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Lel, λίγο πριν τις εκλογές. Σατανική σύμπτωση άραγε; :lol:

Λογικά για υλικά αγαθά, θα αργήσει λίγο παραπάνω να χαλαρώσει η κατάσταση.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214


Chronomancy wrote:
Πήγα σήμερα στην εθνική για να αλλάξω την μαέστρο σε μάστερκαρντ και μου είπαν ότι πλέον φορτώνεις κανονικά στο paypal</blockquote>

Α να δουμε, γιατι και μενα μου ρθε χθες. Αυριο μεθαυριο θα παω για την ενεργοποιηση.

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Επιτέλους είχα και εγώ επιτυχημένα μεταφορά στο steam από prepaid Πειραιώς.
Μετά από 5 σερί χυλόπιτες έπιασε.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Μόλις δούλεψε η Πειραιώς Prepaid Visa απευθείας στο Steam. We are a civilized country again :thumbsup: .
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
736
Μόλις πραγματοποίησα αγορά επιτυχώς με Debit Πειραιώς (Visa) στο Steam. :thumbsup:
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
ρε παιδιά αυτό με το confirm στο paypal πώς γίνεται? Πού φαίνεται ο κωδικός που ζητάν?
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287


Stamatimenos wrote:
ρε παιδιά αυτό με το confirm στο paypal πώς γίνεται? Πού φαίνεται ο κωδικός που ζητάν?</blockquote>

Σε devit κάρτα σου στέλνει η τράπεζα χαρτί με τις αγορές που έχεις κάνει κάθε μήνα. Εκεί υπάρχει γραμμή που γράφει paypal και έχει έναν κωδικό δίπλα. Αυτός είναι ο κωδικός που ζητάει το confirmation. Σε prepaid πάλι δεν έχω ιδέα.Ίσως σου μπορεί να σου δώσει λίστα η τράπεζα;

 
Top Bottom