What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Λίστα Επιτυχημένων/Αποτυχημένων Συναλλαγών -15/9

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Στο G2A κάντε μια δοκιμή και με Paypal. ένας φίλος μου αγόρασε από εκεί προχτές με Paypal.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Τα κάταφερα κανονικά με την κάρτα τελικά.
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
Καλημέρα φίλοι! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με Amazon στη Γαλλία, καθώς θέλω να αγοράσω κάτι αλλά η Alpha bank κάρτα μου δεν το επιτρέπει γιατί όπως μου είπαν είναι direct marking και δεν επιτρέπεται! Μου είπαν όμως ότι μπορώ να μεταφέρω μέχρι 500 σε άλλη κάρτα. Επειδή δεν θέλω να πληρώσω προμήθεια στην αγγλική που έχω και να κάνω την αγορά από εκεί, έχω ακούσει για εικονικές κάρτες. Τι ισχύει με αυτές; Έχετε κάποια να προτείνετε; Paypal από ότι ξέρω δεν δέχεται το Amazon. Μπορώ να μεταφέρω χρήματα εκεί με κάποιο μικρό κόστος, να αγοράσω αυτό που θέλω και μετά να τη σβήσω;
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Με PayPal ολοκληρώθηκε κανονικά μια αγορά στο site του Path. Με paysafecard έβγαζε πρόβλημα (τουλάχιστον θα μου γίνει επιστροφή του ποσού).
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Έχω φάει καμιά 30αρια άκυρα για προσπάθεια αγοράς από bundlestars με paypal και mastercard χρεωστική εθνικής
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Έχει αγοράσει κανένας από BundleStars τον τελευταίο καιρό? Πιο παλιά θυμάμαι αγόραζα μέσω amazon payments, αλλά πριν καμιά βδομάδα που πήγα να δοκιμάσω δεν βρήκα την συγκεκριμένη επιλογή και με την προπληρωμένη της eurοbank τρώω άκυρο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
G2A, πήρα κανονικά πράμα μέσω PayPal, αλλά ο λογαριασμός δεν είναι συνδεδεμένος πουθενά, ούτε καν διεύθυνση δεν έχει και ίσως γι αυτό να μην είχα κι έξτρα χρεώσεις<br>
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Bundlestars έφαγα και εγώ πρόσφατα άκυρο. <br>
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
Guys παίζει τίποτα με steam? Ένας φιλος ειπε οτι δε μπορει να αγορασει τιποτα. Δοκιμασα κι εγω,εφαγα πορτα, αλλα δν ημουν σιγουρος αν ειχε λεφτα η καρτα....
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
bump.<br><br>Tελικά υπάρχει θεμα με καπιταλ κοντρολς? Ή το στημ δε μας αγαπάει πια?
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Στημ μέσω Prepaid MasterCard της Πειραιώς αγοράζω κανονικά ΜΙΑ φορά το 24ωρο. Αν πάω να κάνω δεύτερη αγορά καπάκι, με κόβει. Σίγουρα κάτι δεν είναι πολύ νορμάλ, αλλά υποπτεύομαι αφήνουν "παραθυράκια" για να κονομάνε.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Οσον αφορα το στημ, προχθες αγορασα το xcom: enemy within (well, την complete πηρα μιας και ηταν φθηνοτερη). Με την virtual prepaid της εθνικης τα καταφερα με την τριτη.
 

pitsinius

Umber Hulk
Joined
Dec 12, 2012
Messages
792
οκ μολις καταφερα και αγορασα το force ulneashed 2 με την πρώτη με prepaid Πειραιώς. Περίεργα πράματα...
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Ακούστε κατάσταση με την virtual mastercard της εθνικής  :lol:<br><br>Οσες φορές προσπάθησα αυτό το μήνα απευθείας αγορά στο steam fail, αντίθετα γέμισμα πορτοφολιού δούλεψε και τις 3 φορές  :lol:<br>Στο humble bundle απευθείας αγορά δούλεψε όλες τις φορές το τελευταίο καιρό από την άλλη. Οτι να&#039;ναι  :facepalm: :lol:<br>
 

shodanas

Gelatinous Cube
Joined
Jun 10, 2015
Messages
67
Υπάρχει κάποιο games store που να δέχεται paysafe ; Προσπάθησα να αγοράσω από το instantgaming το ESO σε τρελλή προσφορά αλλά η paysafe δεν περνά. Πριν ρωτήσετε για prepaid, έχω αλλά είναι άδεια. Οτι είχα μέσα πήγε στις εκπτώσεις του Gabe.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Η ελληνικές paysafe δεν περνάνε ακόμα έξω. Είχα πάρει κι εγώ και δεν μπορούσα να κάνω αγορά. Τουλάχιστον μου επέστρεψαν το ποσό σε τρ. λογαριασμό.
 

excubitor

Gelatinous Cube
Joined
Jan 1, 2016
Messages
64
οι ελληνικες paysafe θα γινονται δεκτες στα ξενα καταστηματα οταν σταματησουν τα καπιταλ κοντρολς,δηλ ποτε.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Προσπάθησα να πληρώσω στο bundlestars μέσω paypal η οποία δεν έχει balance (δηλαδή τραβάει απευθείας από τραπεζικό λογαριασμό) και για πρώτη φορά έφαγα άκυρο. Κανείς άλλος;
 

rikimaru

Umber Hulk
Joined
Jan 24, 2014
Messages
959
Κι εμένα μου έριξε άκυρο με χρεωστική πειραιώς...
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Άκυρο απο το steam για αγορά μέσω paypal που "τραβάει" απο λογαριασμό της Eurobank.
 
Top Bottom