What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Let’s Play Darkest Dungeon - Series

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Οι αναβαθμίσεις έχουν προτεραιότητα και γίνονται συνήθως με το που πάρουν level οι ήρωες. Προς το παρόν δεν έχω αφαιρέσει κανένα negative quirk στο Σανατώριο, αλλά το έχω κάνει μέσω του Cove (μού έχουν κάτσει καλά τα curios). Το να αφαιρέσεις αρνητικό ή να κλειδώσεις θετικό quirk θέλει πολύ χρήμα το οποίο στις πρώτες βδομάδες έχει προτεραιτότητα να το κατευθύνουμε αλλού.
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Ένα από τα προβλήματα που έχω στο παιχνίδι είναι ότι δεν μπορώ να διαχειριστώ σωστά το μπάτζετ και μένω από χρήματα
Το κυριο μελημα ειναι να αναβαθμισεις το stagecoach ωστε να δινει τουλαχιστον μια τετραδα ηρωων καθε βδομαδα. Αυτο ειναι πολυ σημαντικο γιατι σου εξοικονομει χρηματα με τους εξης τροπους: Οποιος low level ηρωας γυρισει στο χαμλετ με ψηλο στρες, σχεδον κανενα perk η/και καποιο σημαντικο negative quirk (-speed σε healer, -ACC σε leper κτλ) φευγει κλωτσηδον. Επισης, το να εχεις περισσοτερους ηρωες απο οσους πρακτικα χρειαζεσαι, σου ξεκλειδωνει την επιλογη για dark runs (στελνεις 4 κακομοιρηδες χωρις πυρσους, να μαζεψουν οτι μπορουν, κανεις abandon το quest αν χρειαστει και τους διωχνεις με το που παραδοσουν το loot στο hamlet :p )
Βεβαια αυτα δεν ειναι χρησιμα οταν πας για completion σε συγκεκριμενες εβδομαδες (η ισως και να ειναι, αν δε το παρακανεις, δεν εχω στο μυαλο μου ποσες βδομαδες πραγματικα χρειαζεσαι για να καθαρισεις το DD καθως το δικο μου σειβ ειχε μεσα απειρες αποτυχιες και τραβηξε πολυ σε χρονο).

Γενικα παντως περι διαχειρισης χρυσου, ενας κανονας ειναι να αναβαθμιζεις μονο οσους ηρωες φτασουν τουλαχιστον επιπεδο 2, με περισσοτερα positive (για το class τους) quirk απο οτι negative. Οποιος δε μπορεσει να φτασει σε αυτο το επιπεδο χωρις να χρειαστει stress relief, too bad, θα ερθει αλλος ιδιου class στο stagecoach :p

Αν εχεις τα dlc, υπαρχει και ενας τροπος
(οριακα cheating θα ελεγα) να αυξησεις σημαντικα το χρυσο σου, το bank. Αυτο σου δινει ενα μικρο ποσοστο του χρυσου που εχεις σε stock επιπλεον μετα απο καθε βδομαδα. Αν αφοτου το φτιαξεις αφιερωσεις συνεχομενες βδομαδες σε dark runs ωστε να πας το gold σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο, δε θα σε ξανανοιαξει σχεδον ποτε.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Χρωστάω σε πολλούς και πολλές από εσάς badges. Θα τα φτιάξω το συντομότερο δυνατό, μαζί με το αρχικό data collection που θα έχω για το run.

Μέχρι τότε όμως μερικές ασύνδετες εικόνες για το επόμενο run που τώρα ανεβαίνει. @jonirenicus13 @Grotenfrod @Great0ldOne @Reynauld Medium run στα Ruins.

do-you-feel-hungry-final.jpg
HolyCrit_Header_SMQ-1-of-1.jpg
ra3OSFl-asset-mezzanine-16x9-QOiEl6u.jpg
5d45fe474e89630039b62d0f.png

Σειρά για τη 12η εβδομάδα μάλλον θα πρέπει να παίρνουν @Myrmidonas @ccwr @Miden Agan @soad667 . Υπάρχει πιθανότητα να γίνει και stream, οπότε... you know ;)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Διαμάντι που μου είχε διαφύγει τόσο καιρό
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628

Να ενημερώσω ότι το επόμενο επεισόδιο που λογικά θα συμπεριλαμβάνει 2-3 εβδομάδες θα λάβει χώρα ως Stream αύριο κατά τις βραδυνονυχτερινές ώρες Ελλάδος, και έπειτα θα ανεβεί ως κανονικό επεισόδιο στο Youtube. :)
 

Snipereye

Umber Hulk
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral
Joined
Sep 17, 2013
Messages
774
Random σκεψεις για το επεισοδιο
Boρειος: Καλη μας τυχη. Το map (και η παγιδα): Press X to doubt :trollface:
Τουλαχιστον ξηγηθηκε σχετικα καλα το scout check :p
TO ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ
εεχεικαντιποταλλεκτοσαποκριτ :LOL:
Mλκα τι focus εχουν οι courtiers σε αυτο το run? Τι φαση!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Πού κοπροσκυλιάζω πάλι;... Έχασα τον δρόμο;...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Κάπως VIP την έχεις δει είναι η αλήθεια και παίρνεις άδεια από τη σημαία οπότε θέλεις.:p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,929
Κάπως VIP την έχεις δει είναι η αλήθεια και παίρνεις άδεια από τη σημαία οπότε θέλεις.:p

Ανεπίτρεπτο! Θα ρίξω Φ στον εαυτό μου για παραδειγματισμό!!!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Να σημειώσω ότι το χθεσινό stream είχε διάρκεια περίπου 2 ωρών και είκοσι λεπτών, και αν δεν ήταν τόσο το αγαπητό κοινό όσο και οι συνοικοδεσπότες, θα κιότευα πάρα πολύ και θα το έπαιζα safe. Πλέον όμως μέσα σε 2 σερί εβδομάδες φάγαμε 2 bosses αρκετά ανετότερα από ότι θα ανέμενε κανείς, ενώ θα πηγαίναμε και για το διαβόητο Shambler, αλλά η γιωτιά αναδείχθηκε μεγάλος σώστης. 😬

Για όσους δεν μπορούν να περιμένουν το βασικό άρθρο, υπάρχει ως βίντεο στο Twitch channel. ΣύντομαΤΜ...
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Σήμερα είδα το week 11. Camping is for the weak? :ROFLMAO:
Επίσης στο Τουίτς, το stream & video δείχνουν το Mount & Blade σαν το παιχνίδι που παίζεται. What sorcery is this? :unsure:

Α, το ότι διδκάσκω μπαλίτσα στο XCOM δε σημαίνει πως τα σουκου δεν έχω χρόνο για εξορμήσεις στα μπουντρούμια :p
Οποιοσδήποτε συσχετισμός με τον όρο Weekend Warrior, κρίνεται ως ατυχής.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Κοιτάζω να ανεβάσω το roster και θα μπουν περισσότεροι μέσα.

Έχεις ανέβει και στο YouTube υπομονή μια μέρα για δίωρο επεισόδιο;)
 
Top Bottom