What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Lord of The Rings Online

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Aν δεν απατώμαι υπάρχει και άλλη περιοχή με level 30 quests στην Evendim, εκεί στις περιοχές μπαίνοντας από North-Downs. Προσωπικά νομίζω κιόλας αυτά τα quests στις φάρμες τα έκανα μόνο σε έναν από τους 4 χαρακτήρες που έχω λεβελάρει ως τώρα.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Ως τώρα με το σάπιο το PC δεν πολυέπαιζα, αλλά με το καινούριο λέω να λιώσω ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το free υλικό και τη Moria, οπότε όσοι είναι γύρω στα 20-30 μπορούμε να partάρουμε.<br>Δε μπήκα καν για τα Yule rewards φέτος.  :&#039;(
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Μετά τα Lone-Lands μπορείς να μπεις Moria? Έχω την εντύπωση ότι θες αναγκαστηκά μια ακόμη περιοχή, για να μην πω 2.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Αν θυμάμαι καλά θες Trollshaws και Eregion πριν τη Moria.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Ουσιαστικό "όριο" για να μπεις Moria είναι το level 50. Tώρα το πώς θα φτάσει κανένας εκεί, είναι θέμα επιλογής. Μετά τα Lone-Lands πχ αν υποθέσουμε πως είσαι level 30, μπορείς:<br><br>-να πας Evendim μέχρι τα 40, Angmar μέχρι τα 50 και μετά να σηκωθείς να φύγεις και να πας προς Eregion-Moria,<br>-να τρέξεις Garth Agarwen runs στα Lone-Lands και παράλληλα να πας North-Downs για να τρέξεις το Group Content του Fornost μέχρι τα 35-40, και μετά είτε να πας Trollshaws μέχρι τα 50 είτε Misty Mountains μέχρι τα 45 και μετά Εregion όπου έχει quests για 45 έως 50-κάτι,<br>-να πας ως τα 38-39-40 με ένα από τα παραπάνω, μετά κατευθείαν Forochel όπου έχει quests για levels 40-50κάτι, και μετά Moria,<br>-να συνδυάζεις 2 ή περισσότερα από τα παραπάνω και να κάνεις quests παντού (ακολουθώντας και το Epic Storyline ίσως),<br>-να αγνοήσεις τα quests και απλά να ξεσκιστείς να κάνεις skirmishes, γίνεται κι αυτό αν βαριέται κάποιος να questάρει.<br><br>Υπάρχουν μονοπάτια αρκετά αν θέλει να λεβελάρει κάποιος αποκλειστικά με questing, ειδικά πριν τα lvl 50. Αλλά μάλλον προϋποθέτουν το να έχει ξεκλειδώσει κάποιος τις περισσότερες περιοχές.<br><br>Τι γαμάτη περιοχή η Eregion πλάκα-πλάκα...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Αν τα deeds ήταν σε λογικά πλαίσια εγώ θα γούσταρα να λιώσω όλο το Eriador πριν προχωρήσω στα ενδότερα, αλλά αυτή τη στιγμή για το πάρεις όλο πρέπει να τα ακουμπήσεις χοντρά, σε σχέση με την τιμή του quad pack. <br>Κάτι λέγανε στο τσατ κάποια σιτγμή ότι παίζει να κάννουν f2p την Angmar<br><br>Άμα το ψήνετε για φαρμάρισμα πόντων καμιά μέρα σφυράτε ναουμ, μπας και τα βγάλουμε πιο γρήγορα, ειδικά το advanced το βλέπω και χέζομαι
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Αν έχεις παρέα μια χαρά βγαίνουν τα deeds, ειδικά σε κάτι Bree-Shire-Ered Luin-Lonelands-Northdowns που είναι σχετικά λογικά τα νούμερα ακόμα, χτυπάς, θερίζεις, σπας πλάκα στο Mumble... Τώρα για μόνος σου όντως είναι αγγαρεία, την οποία την πέρασα δύο φορές προσωπικά μιας και χρειάστηκε να λιώσω όλα τα deeds μέχρι και Evendim με τουλάχιστον 2 χαρακτήρες προκειμένου να μαζέψω αρκετό TP για να αγοράσω το Moria Quest Pack και να δω το φως της ζωής και του Balrog. Αλλά είναι ωραία φάση.<br><br>F2P Angmar θα βοηθούσε πολύ κόσμο η αλήθεια είναι. Ούτως ή άλλως όλο το ζουμί σε Rohan-Gondor είναι πλέον.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Σου δίνει τα deeds όταν τα τέρατα είναι "γκρίζα"; Σκέφτομαι να τα κάνω -αν τα κάνω- όταν θα έχω τα τέρατα μονόhitα, να γλυτώνω χρόνο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Στα δίνει, ναι. Απλά δεν παίρνεις ΧΡ ή παίρνεις ελάχιστο, 3-4 πόντους.<br><br>Εννοείται το one-hit σε μεγάλα λέβελς σώζει ζωές. Περιφέρεσαι πχ στο Shire με ένα τόξο και onehit-άρεις μύγες, λύκους, σαλιγκάρια στο βάλτο, γκόμπλινς, τσακ-μπαμ διαδικασίες.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Ακόμα θυμάμαι ένα deed στο οποίο έπρεπε να σκοτώνω wargs κάπου. Αν θυμάμαι καλά έδινε κάποιο teleporting skill για κάποια περιοχή. Πάνε ΠΟΛΛΑ χρόνια βέβαια οπότε μπορεί και να κάνω λάθος.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
To Update 18 ανέβηκε προχθές. Battle of Pelennor Fields Instances και τα ρέστα.<br><br>Προφανώς λόγω Rocket League δεν φάρμαρα καθόλου ΤΡ για να το ξεκλειδώσω. Ίσως μπω για ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΞΕΔΙΑΝΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟ φαρμινγκ σήμερα, ίσως βέβαια απλά αγοράσω το ΤΡ από το Store για να τελειώνουμε.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Πες, πόσο σίγουρος ήσουν ότι θα απαντούσα εγω?<br><br>Οι rl hools θα απαντησουν μαζικά και αποφασιστικά όπως μονο αυτοί ξέρουν. Κρυφτείτε.  :knuckles:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
1995 ΤΡ η τιμή του Far Anorien Quest Bundle. TOP KEK. Τον Σεπτέμβρη, και αν.<br><br><blockquote><br>Πες, πόσο σίγουρος ήσουν ότι θα απαντούσα εγω?</blockquote><br><br>Το γνωρίζω πως έχεις βάλει να πετιέται notification στα pc και τα κινητά σου κάθε φορά που ποστάρω στο φόρουμ ή λογκάρω στο Steam, η αίρεση του Rocket League έτσι ξηγιέται στα μέλη που θεωρεί "ατίθασα". Αλλά θα έρθει και η ώρα σας  :pope:<br>
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Φραπές, τσεκ. Τροφή, τσεκ, Μουσική, τσεκ. Μηδενική κοινωνικοποίηση, τσεκ. Αίσθημα απόγνωσης για την πορεία της ζωής μου, τσεκ.<br><br>Ξεκινάει ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΧΥΔΑΙΟ φαρμάρισμα Turbine Points από τώρα ως το απόγευμα στα Bree-Shire-Ered Luin, ίσως και παραπέρα, με τουλάχιστον 3 low-level χαρακτήρες. Όσοι πιστοί προσέλθετε.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
<blockquote><br>Φραπές, τσεκ. Τροφή, τσεκ, Μουσική, τσεκ. Μηδενική κοινωνικοποίηση, τσεκ. Αίσθημα απόγνωσης για την πορεία της ζωής μου, τσεκ.<br><br></blockquote><br><br>Ααααχ, τα φοιτητικά χρόνια...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Εγώ θέλω καμιά 500αρια πόντους ακόμα για το eriador bundle και μετά sales για quad pack
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Εσύ θέλεις προπόνηση στο Chivalry. Μελετάω attack dragging techniques, το νου σου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
500 ΤΡ βγάζεις άνετα σε 1-2 μέρες κάνοντας μόνο κάποια από τα Deeds σε Bree-Ered Luin και Shire (ούτε καν όλα), παίζοντας λίγο με τον Captain μου από χθες το βράδυ έβγαλα ήδη άνετα 100 και έχω άλλα τόσα στα κοντά από ολοκλήρωση Slayer και Quest Deeds.<br><br>Αλλά προφανώς επειδή Μασούτης είσαι, ανακοίνωσαν πριν λίγο πως οι σέρβερς θα πέσουν για να εφαρμοστεί ένα Hotfix. ΟΥΤΕ ΝΑ ΦΑΡΜΑΡΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΑΣ  :smash:<br><br>Τουλάχιστον μπορώ να δω Vikings τώρα.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
<blockquote><br>ανακοίνωσαν πριν λίγο πως οι σέρβερς θα πέσουν για να εφαρμοστεί ένα Hotfix<br></blockquote><br><br>Θυμασαι? "Οι rl hools θα απαντησουν μαζικά και αποφασιστικά όπως μονο αυτοί ξέρουν".<br><br> Είναι μόνο η αρχή.<br><br>
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Μετά από ανελέητο levelαρισμα των alts τώρα στο πατρικό στις γιορτές, έφτασα αισίως τα 1450 ΤΡ. Και εκτιμάω ξανά την ποιότητα του αρχικού γκεημ στην προ-F2P εποχή, μέχρι και το Flavor Text που εμφανίζεται στα quests, στα deeds, ακόμα και στα unique items, είναι αριστουργηματικό.<br><br>Ετοιμάζομαι να χωθώ Angmar τώρα με τον Loremaster, και μετά βουρ για Eregion-Moria. Η καλύτερη στιγμή του παιχνιδιού.
 
Top Bottom